Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Біздің өміріміздегі алгоритмдер Мектеп: «М.Горький атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Оспанбаева Баглан Омиргалиевна Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Команда бойынша |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме | 5.3.2.3- орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
Сабақтың мақсаты | Барлығы: Орындаушылар және олардың командалар жүйесін білу; Көпшілігі: Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру; Кейбірі: Орындаушылар және олардың командалар жүйесін талдау. |
Бағалау критерийі | Орындаушылар және олардың командалар жүйесін біледі, мысал келтіреді, талдайды. |
Тілдік мақсаттар | Орындаушы, команда. |
Құндылықтарға баулу | Ынтымақтастыққа, жеке, жұппен, топпен жұмыс істеуге, ойын еркін жеткізуге, шығармашылыққа баулу. |
Пәнаралық байланыс | Математика, қазақ тілі, технология. |
Алдыңғы білім | 5.3.2.1 Алгоритм анықтамасын тұжырымдау. «Алгоритм» ұғымын біледі. Мысал келтіре алады. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин 3 мин | «Жүректен – жүрекке» (стикерлерге «алгоритм», «орындаушы» деп жазылған жүрекше). Тілек білдіріп, стикердегі сөз бойынша екі топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын тексеру: «Кубизм» әдісі /сұрақ – жауап/ | Жүрек, стикерлер, кубик.  |
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 10 мин 10 мин 2 мин 10 мин | 1.Білімді өзектендіру: «Миға шабуыл» “Түймені қадау” алгоритмінде екі сурет ауысып кеткен. Қай суреттер ауысып кеткенін тауып, бүгінгі тақырыпты өздері анықтайды. 2.Жаңа сабақ: «BilimLand» сайтынан бейне сабақ көрсету 3.1 Топтық жұмыс: Екі топқа «ағаш отырғызу», «бутерброд жасау» екі сурет беру, суретке қарап алгоритм құрастырады. /дескриптор/ Бағалау: «Бас бармақ» әдісі 3.2 Жұптық жұмыс: «Көршіңе әңгімелеп бер» Күнделікті өмірден алгоритмге мысалдар келтірейік /конвертте 2 тақырып/ Техника құралдары Тағам дайындау рецепттері «кір жуу машинасы» «жұмыртқа қуыру» Ақ киімдерді машинаға салу 1. Газды жағу Кір жуатын ұнтақ салу 2. Табаға май құю Режимін таңдау 3. Жұмыртқаны жару «старт» батырмасын басу 4. Тұз салу Дескриптор: мысал келтіреді Орындаушыны анықтайды Командаларды қолданады Бағалау: «Бағдаршам» әдісі Сергіту сәті: «Көзіңді алдағың келе ме?» Жеке жұмыс: «Алгоритм құр» компьютерде тәжірибелік жұмыс. /Берілген суретке алгоритм құра/ Дескриптор  Бағалау: «фигуралар» |        |
Сабақтың соңы 3 мин | Үйге тапсырма: Оқу. Аққала жасау алгоритмін құру.  Рефлексия: стикерге «ұсыныс, сұрақ, тілек» жазып ілу. |  |
Саралау: | Бағалау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
  |  «Бас бармақ» әдісі «Бағдаршам» әдісі | Компьютер сыныбындағы тәртіп сақтау, қауіпсіздік ережесін қайталау |
Сабақ бойынша рефлексия | |
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе оқыту мен оқуға қатысты Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтарытуралы анықтадым. Келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет. |