СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ "Емханада" 5-сынып

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары "Емханада" қазақ тілі пәнінен өзге ұлт өкілдеріне

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Емханада" 5-сынып»


ҚМС жоспары

Пән: Қазақ тілі

Мектеп: КММ «Ишимское орта мектебі»


Сынып:

5 «Б» сынып

Оқытушының аты-жөні:

Мухангалиева К.Д


Тақырып: Емханада. Септіктерді қайталау

Қатысушылар саны: 10

Қатыспағандар:0


Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

1. Жалпы емхана жайлы түсінуі тиіс.

2. Мәтіннің мазмұн, мағынасын аша білуі тиіс.

3.Мәтіннің негізгі түйінін, қорытындысын шығара білуге тиіс.


Сабақтың мақсаттары

1.Қазақ тілі сабағында оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту жолын меңгертемін.

2.Өздігінен мәтін мазмұнын аша білуге жетелеймін.

3.Оқушыларды тілді құрметтеуге, дәрігер мамандығының қасиетін түсінуге, қадірлеуге баулимын.


Тілдік мақсат

Оқушылардың өздігінен ойлау арқылы ой өрісін дамытып, сөйлеу мәдениетін қалыптастырамын, шығармашылық қабілеттерін дамытамын.


Жоспар


Жоспар

ланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар



3 мин











3 мин










6 мин





3 мин











5 мин






















10 мин





2 мин




3мин








5 мин





















5 мин





Блум таксанамиясы бойынша

Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақ ережесін сақтау:

- бірін-бірі тыңдау

- ойын ашық айту

- бірін-бірі қошеметтеу

Психологиялық ахуал.

- Бойыңдағы ең жағымсыз бір қасиетіңді жазып, қобдишаға саламыз. Бойымыздан осындай жаман қылықтан арылып жақсы көңілмен жаңа сабақты бастаймыз.

Топқа бөлу. /Дәрумендер арқылы/

Жұмбақ жасыру. Жұмбақтың жауабын кім тез шешсе сол топ басшысы болып сайланады.

Медбике мен дәрігер
Таң сәріден жұмыс істейді.
Бар көмегін аямай
Ауруларды емдейді.
Кім айтады,бұл қай жер?
(Емхана)

Үй тапсырмасын тексеремін:

«Кубизм» арқылы тексеру.(Кубтың әр қырларына үй тапсырмасының сұрақтары жазылады) АКТ-ны қолдану

1 Білу

«Ой шақыру» стратегиясы /мозайканы құрастыру/

Жаңа сабақ. Мағынаны тану

«Емхана» дегеніміз не? Деген ой арқылы мағынаны танумен жаңа тақырып ашылады.(жетелеуші сұрақтар қойылады)

-Емханаға не үшін барамыз?
-Онда кімдер жұмыс істейді?

-Онда қандай мамандықтар бар?


Емхана-поликлиника-hospital


2.Түсіну

«Дарынды, талантты балаларды қадағалау»

Мәтінмен жұмыс

Емхана

Бүгін Әлібек мектепке барған жоқ. Себебі,

Әлібектің басы ауырды, дене қызуы көтерілді. Ол емханаға барды. Дәрігердің қабылдауына жазылды.Дәрігер қызуын өлшеп, тексерді. Дәрі-дәрмек жазып берді.

Ауырған адамдар емханаға барады.

Мәтін бойынша тапсырмалар:

1. Мәтінді оқып, аудару

2. Мәтіннен таңдалған сөзді септеу

Дәптермен жұмыс. ( сөздік жұмыс жүргізу)

емхана – поликлиника

Дәрігер - врач

дене қызуы - температура

дәрігердің қабылдауына – на приём к врачу

ауырды – заболел

ауырған – заболевший


3.Қолдану.

«Сезімнен шыққан ойлар» стратегиясы

Постермен жұмыс

Болашақта балалар емханасын сіздердің көздерімен, оқушылар постерге түсіреді

2-топта

пікірталас орнату.



Сергіту сәті: Музыкалық таңдау

4.Талдау

Емханада сырқатыңа байланысты кімге баратыны туралы сөйлемді толықтырыңдар. 
1. Тісің ауырса,... бару керек.
2. Көзің ауырса,... бар
3. Құлағың ауырса,... бару керек.

4.Дәрі керек болса,... бар.
5. Тамағың ауырса ...... бар
6. Басың ауырса ..... ішемін.

5. Жинақтау

«Дәрігердің қабылдауында» көрінісін көрсету

/Дәрігер өз бөлмесінде отырады. Есік қағылады/
Науқас: Кіруге бола ма?
Дәрігер: Болады. Кіріңіз. Отырыңыз.
Науқас: /кіреді/ Сәлеметсіз бе, дәрігер апай!
Дәрігер: Сәлеметсіз бе! Қай жеріңіз ауырады?
Науқас: Басым ауырып, тамағым ауырады.
Дәрігер: Қане қысымыңызды өлшейін. Қызуыңызды өлшейін, Тамағыңызды қарайын.
Науқас: дәрігердің айтқаның бәрін істейді.
Дәрігер: Дем алыңыз, дем алмаңыз
Науқас: дем алады. Демін ішке тартады
Дәрігер: /жазу жазады/ Мына дәрілерді алып ішіңіз. Екі күннен соң тағы келесіз.

6. Бағалау ( қорыту )

Сұрақ-жауап

Бағалау парағы, бірін-бірі бағалау.

«Екі жұлдыз-бір тілек»

 Үйге тапсырма

1. Мәтінді мазмұндау

2. «Тіс дәрігері» сөзін септеу



плакат









куб, маркер

Баға

лау парағы таратылады

(топ басшысы)





Емхана суреті










Парақ

шалар








/видео/

постер







Сурет

тер



дәптер










Баға

лау парағы




 


 

 










1. Дифференциялды оқыту өз бетінше тапсырма орындау кезінде мұғалімнің қолдауының алмасуы арқылы іске асады.




Топ басшысының бағалауы.


Орыс тілі және ағылшын пәндерімен аралық байланыс бар. Топтық жұмысты орындау барысында қауіпсіздік ережелерін сақталады.














Мәтінмен жұмыс

Емхана

Бүгін Әлібек мектепке барған жоқ. Себебі, Әлібектің басы ауырды, дене қызуы көтерілді. Ол емханаға барды. Дәрігердің қабылдауына жазылды.Дәрігер қызуын өлшеп, тексерді. Дәрі-дәрмек жазып берді.Ауырған адамдар емханаға барады.


Мәтін бойынша тапсырмалар:

1. Мәтінді оқып, аудару

2. Мәтіннен таңдалған сөзді септеу














Мәтінмен жұмыс

Емхана

Бүгін Әлібек мектепке барған жоқ. Себебі, Әлібектің басы ауырды, дене қызуы көтерілді. Ол емханаға барды. Дәрігердің қабылдауына жазылды.Дәрігер қызуын өлшеп, тексерді. Дәрі-дәрмек жазып берді.Ауырған адамдар емханаға барады.


Мәтін бойынша тапсырмалар:

1. Мәтінді оқып, аудару

2. Мәтіннен таңдалған сөзді септеу