СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ашық сабақ: "Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы"

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушы: электронды кестеде диаграмма құру жолдарын біледі

Көпшілік оқушылар: кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін қолданып графикалық түрде ұсына алады

Кейбір оқушылар:  диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ: "Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы"»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу

Мектеп: «М.Горький атындағы орта мектеп» КММ



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Оспанбаева Бағлан Омиргалиевна

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.2.3-электронды кестеде диаграммалар құру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы: электронды кестеде диаграмма құру жолдарын біледі

Көпшілік оқушылар: кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін қолданып графикалық түрде ұсына алады

Кейбір оқушылар: диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану, жинақтау

Бағалау критерийі

  • Электронды кестеде мәліметтерді диаграмма түрінде жазуды біледі

  • Кестедегі ақпараттарды диаграмма түрлерін қолданып өрнектей алады

  • Әртүрлі саладағы ақпараттардың диаграммаларды қолданып мониторингін жасай алады

Тілдік мақсаттар

Диаграмма гистограмма графика шеңбер аумақтық

Құндылықтарға баулу

Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу

Пәнаралық байланыс

ағылшын тілі, математика, география, қазақ тілі, сызу.

Алдыңғы білім

Шартты форматтау

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин








Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу

Топқа біріктіру: «диаграмма», «гистограмма», «графика» сөздері жазылған парақшалар арқылы бөлу.


А4 парағы

Үлестірме қағаздар






3 мин

Сабақтың ортасы

3 мин


3 мин

10 мин


















2 мин









7 мин




5 мин













3 мин
















Миға шабуыл:

Тест сұрақтарына жауап беру.

Жаңа сабақ: BilimLand сайтынан видео көрсету.

Слайд материалы арқылы тақырыпты визуалды көрсету.

Практика жүзінде мұғалімнің түсіндіруі.

Тәжірибелік жұмыс:

Дескрипторлар:

  • Кестені құрады

  • Гистограмма, дөңгелек диаграмма құрады

  • Диаграмма тақырыбын енгізеді

  • Мәліметтер таңбасын енгізеді

  • Мәліметтер кестесін енгізеді

Сергіту сәті: Логикалық есептерді шешу

Топтық жұмыс:

Суретте ең көп сатылған автокөліктердің кестесін құру, диаграмма құру

1-топ 2-топ 3-топ

Аумақтық Дөңгелек Жапырақты


Дескрипторлар:

  • Диаграммалардың түрлерін анықтай алады

  • Ақпараттарды әртүрлі диаграммалар арқылы ұсына алады

Қорытынды: Диаграмма типтерін сәйкестендіру

Тапсырма 1

Кесте ішіндегі мәліметтерді сурет бойынша нұсқағыштармен сәйкестендіріңдер

нүктелік

гистограмма

Қатқыл диск

аймақтық

графикалық

сызықтық


Тапрсырма 2: «Венгр» сөзжұмбағы. Сабаққа қатысты сөздерді табу

Бағалау: Түрлі-түсті стикер











Слайд

Үлестірмелі материал


Бағалау: Түрлі-түсті стикер

























Бағалау: Түрлі-түсті стикер

















Бағалау: Түрлі-түсті стикер












Сабақтың соңы:

3 мин

1 мин

2 мин

BilimLand сайтынан шағын тест алу

Үйге тапсырма: «Электрондық кесте»

тақырыбында эссе жазу

Диаграмма құрып келу

Рефлексия: «Бас бармақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақты бағалау

Компьютер, интернет, интерактивті тақта






Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?


Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Сәлемдесу» көңілді ахуал орнату, «конфет» әдісі арқылы топтарға біріктіру, «Галерея» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, миға шабуыл, деңгейлік тапсырмалар, тест орындату, кері байланыс жасату: «Кеме» әдісі

ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру


Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



























Бекітемін:

Мектеп директорының

оқу-тәрбие ісі жөніндегі

орынбасары:

З.Абдихалиева

___________________













7 сынып

Информатика пәнінің мұғалімі:

Оспанбаева Бағлан Омиргалиевна