Нұсқаулық, тапсырмалар беру
Инструктаж, выдачазаданий
1. Техниклық қауыпсыздық ережелері және нұсқаулықтарымен танысу.
2. Өнімдерді кескіндеу құралдарымен таныстыру.
3. Оқушыларды жұмыс барысымен таныстыру.
4. Жұмысқа қажет құралдарды таңдау.
5. Дайындау, безендіру, сапасын анықтау.
Просмотр содержимого документа
«Асылған, қуырылған, қыздырып пісірілген көкөністерден тағамдар мен гарнирлерді дайындау»
Сабақтың жоспары (ЗТС)
План урока
Пән предмет | ТДТ | Күні дата | | | | | |
№сабақ занятие № | 67 | Топ группа | | | | | |
Тақырып Тема | Асылған, қуырылған, қыздырып пісірілген көкөністерден тағамдар мен гарнирлерді дайындау |
Мақсат Цели Білімділік: оқушыларға қосымша оқулықтар, құрал-жабдықтар, шикізаттар және өнімдер Дидактическая туралы түсінік беру оларды практика жүзінде қолдануға үйрету. Дамытушылық Оқушылардың құрал-жабдықтармен, шикізаттар және өнімдермен Развивающая жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларға өз жұмыс орындарына жауап кершіліктерін түсіндіріп, Воспитывающая тәртіптерін сақтауға тәрбиелеу. |
Сабақтың типі (тұрпаты) Тип урока | Зертханалық жұмыс |
Сабақтың әдісі Метод обучения | Тәжірибелік |
Көрнекілік Оснащение | Сызбалар, инструкциялық карталар |
Сабақтың барысы Ход урока |
1. Бағдарлану – мотивациялық блок Мотивационно – ориентировочный блок |
Сабақтың тақырыбына шығу, жазу Выход на тему, запись темы урока | Оқу мақсатын қою Постановка цели, задач урока Берілген шикізат мөлшерінен дайындалған тағам порциясының мөлшерін есептеп, білу |
Сабақтың барысымен танысу Знакомство с ходом урока |
Білім жаңғыртуы Актуализация знаний |
1. Шығым дегенді қалай түсінесіңдер? |
2. Шығын дегенді қалай түсінесіңдер ? |
3. Өнімдерді өңдеу дегенді қалай түсінесіңдер? |
4. Шикізаттарға не жатады? |
5. Көкөністер шығын пайызының кестесі аспаздық топтаманың қай жерінде ораласқан? |
2. Операциялық- танымдық блогы
Операционно-познавательный блок
Нұсқаулық, тапсырмалар беру
Инструктаж, выдачазаданий
1. Техниклық қауыпсыздық ережелері және нұсқаулықтарымен танысу.
2. Өнімдерді кескіндеу құралдарымен таныстыру.
3. Оқушыларды жұмыс барысымен таныстыру.
4. Жұмысқа қажет құралдарды таңдау.
5. Дайындау, безендіру, сапасын анықтау.
Оқушылардың тәжірибелік жұмыстар
Практическая работа учащихся
Шикізаттарды алу
Жұмыс орнын дайындау
Кескіндеуге арналған құралдарды дайындау
Өнімдерді кескіндеу, пішіндеу, аунату, тапсырманы орындау
Жылулық өңдеуге дайындау.
Оқушылардың инструкциялық картамен өздік жұмыс істеу.
3.Рефлексия бақылау блогы
Рефлексивно – оценочный блок
нәтижелерді жинақтап қорыту, қорытындылау
обобщениерезультатов, подведениеитогов
Баға, ескертулер, қажеттілігіне қарай жөндеу.
Рефлексия
РефлексияБұл сабақ маған не берді?
Үйтапсырмасы
Домашнее задание Шикізаттарды таңдау, т/қ қайталау
қолы ___________________
подпись ________________