СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Б,м ундошларидан олдин келган н ундошининг талаффузи ва имлоси

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ундошлар имлоси

Просмотр содержимого документа
«Б,м ундошларидан олдин келган н ундошининг талаффузи ва имлоси»

Sana ____ ___________

5-sinf ona tili

Dars mavzusi: B, m undoshlaridan oldin kelgan n undoshining talaffuzi va ularning imlosi

Darsning maqsadi:

  1. ta’limiy maqsad-o’quvchilarga B, m undoshlaridan oldin kelgan n undoshining talaffuzi va ularning imlosi yuzasidan ma’lumot berish;

  2. tarbiyaviy maqsad- o’quvchilarni sog’lom turmush tarzi ruhida tarbiyalash;

  1. rivojlantiruvchi maqsad- o’quvchlarning yaratuvchanlik tuyg’usini rivojlantirish.

Darsning rejasi:

  1. Tashkiliy qism;

  2. Yangi mavzu bayoni;

  3. Mashqlar ustida ishlash;

  4. O’quvchilarni baholash;

  5. Uyga vazifra berish;

Darsning jihozi: 5-sinf ona tili darsligi, tarqatmalar.

Darsning bosqichli jadvali:

Darsning bosqichlari

Vaqt

1

Tashkiliy qism

3 daqiqa

2

Guruhlarga topshiriqlar berish orqali o’tilgan mavzuni so’rash

10 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon etish

15 daqiqa

4

Xotira mashqlari va mashqlar bajarish orqali mavzuni mustahkamlash.

10 daqiqa

5

Dars yakuni va o’quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga topshiriq berish

2 daqiqa

Dars turi: yangi bilim beruvchi

Dars uslubi: suhbat, ko’rsatish

Darsning borishi

Tashkiliy qism:

  1. salomlashish

  2. davomatni aniqlash

d)sinf xonasi va o’quvchilarning darsga tayyorgarligini tekshirish

O’tilgan mavzuni so’rash:

O’tilgan mavzuni o’quvchilar bilan savol-topshiriqlar orqali yakka tartibda suhbat orqali so’rayman.

Yangi mavzu bayoni

Y angi mavzuga o’quvchilarni kirish topshiriqlari orqali olib kiraman.









K irish topshiriqlari bajarib bo’lingach, o’quvchilarga mavzu yuzasidan ma’lumot beraman:



Yangi mavzuni mustahkamlash

Mavzu yuzasidan berilgan ma’lumotlarni o’quvchilarga darslikdagi mashqlarni “Kim tez va to’g’ri bajaradi?” o’yini orqali mustahkamlayman.
























Darsni yakunlash

O’tilgan mavzu yuzasidan savol-topshiriqlar asosida suhbat o’tkazaman.

Darsda eng ko’p ball to’plagan o’quvchini “Eng faol o’quvchi” naminatsiyasi g’olibi deb e’lon qilaman. Darsda kam ishtirok etgan o’quvchilarga qo’shimcha savollar beraman.

O’quvchilarningh baholarini e’lon qilaman.




U yga vazifa:



Ko’rib chiqildi,

foydalanishga ruxsat: __________O’TIBDO’

(imzo)