Пәні | Әдебиеттік оқу | |
Сабақтың тақырыбы | Бауыржан Момышұлы « Ұшқан ұя» |
мақсаты | «Ұшқан ұя »мәтініндегі негізгі ойды анықтау.Ел танудың басы- жеті атаны танудан басталатынын ұғындыру.Үлкенді құрметтеуге ,әдепті болуға тәрбиелеу. |
Күтілетін нәтиже | Жеке,жұптық,топтық жұмыс арқылы мәтіннің мазмұнын ашады Мәтіннің мазмұнын түсініп, алған білімін өмірде пайдаланады Пікір алысу арқылы ой түюге дағдыланады Нақыл сөздердің мағынасын ашады, түртіп алу арқылы сөздік жұмысын жүргізеді,мәтінді тұжырымдайды |
Сабақтың әдіс-тәсілдері | Жұптық, топтық жұмыс, сұрақ-жауап , ЖИГСО әдісі, топтастыру |
Сабақтың түрі,типі | Жаңа білімді меңгерту |
Сабақтың көрнекілігі | интербелсенді тақта,постер,сөздер.сөзжұмбақ |
Блум жүйесі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушы әрекеті | Бағалау |
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Көңіл –күйлерін анықтау Топқа бөлу ( ата,әже,ана,әке) | Оқушылар әрқайсысы бір-біріне сәттілік тілейді.Топтарға бөлінеді.Топ басшысын сайлайды.Смайлик арқылы көңіл-күйлерін көрсетеді. | |
Білу | «Ұшқан ұя» сөзжұмбағын шештіру арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындату | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып, сөзжұмбақ шешеді,жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды | Шапалақпен бағалау |
Түсіну | Нақыл сөздер арқылы жаңа сабаққа өту Нақыл сөздерге құрылған әңгіменің авторын айту | Әр топтан бір оқушы нақыл сөздің мағынасын ашып,қорғайды. | |
Қолдану | 1.Мәтінді іштей түсініп оқу 2.Топта мәтін бөліктерінің идеясын ашып,талқылау | Топ мүшелері өз араларында мәтінді талқылайды.Ойларын жинақтап ортада талқылайды. «ЖИГСО » әдісі, әр топтан бір оқушы топтық алмасу арқылы түсіндіреді | «Бас бармақ» әдісі, топтар бірін-бірі бағалайды |
Талдау | Талқылау сұрақтары: 1-топ Бауыржанды әкесі не мақсатпен шақырды? 2-топ Бауыржан үйге қайтадан қандай мақсатпен кірді? 3-топ Әке мейірімін әңгіменің қай жерінен байқауға болады? 4-топ Ел тану неден басталады? | Топтар топ ішінде талқылап,өз ойларын ортада талқылайды. Ел тану деген – ата тегін танудан басталатынын айтады. | Екі жұлдыз,бір ұсыныс |
Жинақтау | Постермен жұмыс 1.Жеті ата ретін орналастыру 2. Ата,әже,ана,әке топтарына сай мақал-мәтелдің түйінді ойын ашады. Әке Бала Немере Шөбере Шөпшек Немене | Жеті ата ретін орналастыра ды. Мақал- мәтелдің түйінді ойын жазады. Ата Әке Бала Немере Шөбере Шөпшек Немене | Оқушылар бірін-бірі,өзара топтық бағалау |
Бағалау критерий | № | Аты-жөні | Үй тапсырмасы | Жаңа сабақты түсінуі | Топтық жұмысқа қатысуы | Жалпы баға |
1 | | | | | |
2 | | | | | |
3 | | | | | |
Рефлексия | Түсіндім ![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/04/11/s_58ecf6eed6f2a/609919_1.png) Жартылай түсіндім ![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/04/11/s_58ecf6eed6f2a/609919_2.jpeg) Түсінбедім ![](https://fsd.multiurok.ru/html/2017/04/11/s_58ecf6eed6f2a/609919_3.jpeg) | Сабақ барысында алған әсерлерін стикерлерге жазып, көңіл күй тақтасына іледі. |
Келесі тапсырма | Әңгімені түсініп оқу, тақырыпқа байланысты шығармашылық жұмыс жасау (ребус,сөзжұмбақ,сурет салу) | |