СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Багатства України. Виховний захід.

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Тема: Багатства України.  

Мета:   формувати уявлення про Україну, багатства України.

             ознайомити дітей з найвизначними національними символами природного походження, найбільшими об’єктами, створеною працею українського народу, з найвищими досягненнями у галузі спорту, мистецтва;

            розвивати увагу, уяву, артистичність, культуру мовлення,самостійність, вміння працювати парами, в групах;

            виховувати гуманне ставлення до символічних об’єктів України, прививати національну гордість за свою Батьківщину.

Обладнання і матеріали: фізична карта України, карта визначних місць України, ілюстрації визначних місць та символічних об’єктів природи, фотокартки, поетичні твори про багатства України, карточки, ноутбук, виставка книг, рушники, хліб, м’яч, мікрофон.

Хід заняття

І. Організація загонів 

ІІ. Вступна частина.

1.Бесіда.

  • Ви всі звернули увагу на ілюстрації, виставку книг, на все, що зараз перед вами. Про що йтиме мова на нашому заході?

  • 2. Робота з картою.

  • Давайте пригадаємо, де знаходиться Україна? (Один учень біля мапи, інші діти показують з місця).

  • З якими країнами межує Україна?

  • Які моря омивають південні береги України?

  • Які гори є в Україні? А найвищі? (гори Карпати з вершиною Говерла 2061м).

  • Ми будемо говорити про мову українську, про народну творчість?...

  • Для того, щоб правильно визначити тему нашого уроку, продивіться, будь ласка відеоролик.

1.Перегляд фотографій з визначними місцями України, символічними об’єктами природи по ноутбуці з музичним оформленням.

2. Створення проблемної ситуації.

  • Що ви побачили? (Гра «Злови м’яч і скажи, що ти побачив?)

  • Яким одним словом можна назвати всі ці фотографії? (Україна, Батьківщина, рідний край).

  • А все, що вибачили, є багатством України. (Тема на ноутбуці).

  • А що таке багатство?

  • Доказом цього є вірш, підготовлений вашим учнем.

  • Читання вірша учнями загонів напам’ять

    Україна – край мій рідний.

    Від Кавказу по Карпати

    І веселий, і свобідний,

    І великий, і багатий.

    Де є в світі кращі ріки

    Як Дністер, Дніпро – Славута?

    Де ясніше сонце світить,

    Де гарніше зорі сяють?

    Де ступлю – лиш рідна мова,

    Де погляну – рідні люди,

    Роботящі підгірянці,

    Як вогонь, палкі гуцули

    І сміливії кубанці,

    Що ще Січі не забули.

    І розважні подоляни,

    І полтавці солов’їні,

    Бойки, лемки, волиняни –

    Всі вони брати єдині...

    (За змістом вірша діти називають те, що є своє, рідне, символічне. Вихователем звертається увага, що серед українського населення є багато етнографічних груп, які зберегли свою говірку, духовну і матеріальну культуру, звичаї і традиції).

    ІІІ. Основна частина.

    Сьогодні ми детальніше розглянемо, чим же багата наша Батьківщина і що в ній є такого, чого немає в інших країнах.

  • Розповідь вихователя

    Кожна країна має свої символи. (Діти називають символи). Крім державних символів можуть бути і природні об’єкти, і історичні події, і архітектурні пам’ятки, і імена славетних людей, і багато – багато іншого. Народи цінять і обожнюють свої національні символи.

    (Гра «Мікрофон»)

  • Які національні символи ти можеш назвати? (Калина, тополя, груша,..)

    Завдяки символам можна одним словом чи якимось знаком сказати дуже багато.

    Зараз ми дізнаємось, що в Україні є символічним, найкращим, найріднішим. Робота буде проходити в групах.

  • Міста і ріки країни.

    Зараз ви отримаєте перше завдання, але спочатку давайте пригадаємо, які найбільші ріки України?

  • (Дніпро, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець, Дунай).

  • А скільки всього рік протікає? (23 тисячі)

  • Які найбільші міста ви знаєте?

  • Конкурс «Хто найбільше запам’ятає легенд про ріки і міста України?»

    Діти за картками вивчають легенди.(Робота в загонах.)

    Йде перегляд слайдів про Україну.

    Виступи.

    Гра в м′яч «Я знаю 10 міст України».

  • «Сім чудес України».

    Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». (Місто Хотин Чернівецької області).

    Софія Київська. (Місто Київ, Софіївський собор)

    Херсонес Таврійський. (Місто Севастополь)

    Національний історико – архітектурний заповідник «Кам’янець». (Місто Кам’янець – Подільський).

    Національний заповідник острів «Хортиця». (Острів Хортиця)

    Києво – Печерська Лавра. (Місто Київ)

    Національний дендрологічний парк «Софіївка». (Місто Умань Чернівецька область)

    (Діти переглядають ілюстрації і думають, куди б їм хотілося поїхати загоном)

    Гра «Мікрофон»

    Перегляд відео «Виступ козаків».

  • Славетні імена України.

    Діти називають відомих людей України.

    А чим би ви могли прославити Україну? Подумайте. Звучить пісня.

    Виступи загонів.

    ІY. Заключна частина.

  • < >

    Які багатства України вам найбільше сподобалися?

  • Чи може кожен українець спробувати прославити нашу країну?

  • А яке багатство найцінніше? (люди).

  • Практична робота.

  • Робота по загонах.

  • У кожної групи на столах лежать вірші про Україну. Ви повинніпрочитати кожен вірш і вибрати той, в якому якнайкраще розповідається про багатства України.

    Україно, рідний край!

    Поле, річка, синій гай.

    Любо стежкою іти,

    Тут живемо я і ти.

    Без верби і калини нема України,

    Як згадаю про калину,

    Побачу я Вкраїну.

    Гляньте, яка Україна чарівна!

    Гарна, немовби казкова царівна!

    Гори, гаї, голубі небеса –

    Глибинна,бентежна, велична краса!

    Я свою Батьківщину

    Всім серце люблю.

    Хто ж не любить єдину

    Рідну матір свою?

    Велична і славна,

    Сумна і страждальна,

    Багата і бідна,

    Жива і промінна,

    Розп’ята й нетлінна

    Моя Україна.

    Україна, любі діти, -

    Наш чудовий край.

    Там ліси і полонини,

    І луги, і гай.

    І річок прудких багато,

    І рибок в них тьма!

    Все те є, кохані діти,

    Вітчизна свята.

    Україна – це біленькі

     У садках хатки,

    Ниви, збіжжям засіяні,

     Запашні квітки,

    І міста розлогі, чисті, -

    Знай, дитя, це, знай!

    Україна наша рідна –

    Це чудовий край.

    Хоч малий я, невеличкий,

    Зате добре знаю,

    Що край рідний – Україна,

    Я її кохаю.

    Як лиш чую про Вкраїну,

     Всім серцем радію!

    А чому воно так в мене,

    Сказати не вмію.

    Хоч і чужі мови

    Буду колись знати,

    Та рідну найбільше

    Буду шанувати.

    Наші предки воювали

    До смерти загину

    Заповіт нам святий дали:

    Любіть Україну!

    Діти відбирають вірш під пісню

(Зачитування віршів кожним загоном)

  1. Придумати одне із семи чудес нашого міста.

    (Кожний загін простим олівцем малює на білому аркуші паперу).

    Виступи.