СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бир озгормолуу тендемелер

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Автору: Мамытова Толгонай

Просмотр содержимого документа
«Бир озгормолуу тендемелер»

Предмети

Классы

Датасы

Текшерилди ОББ:

Алгебра

9-кл 2саат

___-_____201__-жыл


Сабактын темасы: Функция. Аныкталуу, маанилеринин областы

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жабдылышы: Формулалар, карточкалар, секом китеби ,окуу куралдары

Сабактын методу:

Негизги жана предметтик компетенттүүлүктөр

Сабактын максаты

Маалыматтык . максатка коюлган жаңы түшүнүктөрду алат.

Ф-нын аныктамасын билет. Аныкталуу обл.маанилеринин обл табат

Социалдык коммуникациялык: Эки-экиден талкуулап, жалпы талкуулайт.

аныктаманы колдонуп №1,2,,3_мисалдарды чыгарат.

Өзүн алдынча уюштуруу жана маселелерди чечүү

Ф-нын графигин түзөт

Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убакыт

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

П.к

Уюштуруу:



Окуучуларды толуктоо, тазалыкка көңүл буруу, окуучуларды активдештирүү. Логикалык суроолорду берүү.

  1. “Акылды өркүндөтүү үчүн математиканы окуу керек”-деген сөз кайсы математик окумуштууга тиешелүү

  2. 9-класста сен окуган алгебра китебинин автору ким?
    6-класстарга сен окуган математика китебинин автору ким?

  3. Эки киши 5 метр карагайды бир минутадан араалашты.Ар бир жолу араалоосу 1,5 минутага созулду.Карагайды канча минутада араалап бүтүштү?

Саламдашуу


Суроолорго активдүү жооп берүү




Үй тапшырманы текшерүү

Бири-бирине 8-класста өтүлгөн темалардан суроолорду берип талкуулайт.


Өтүлгөн теманы каталоо



Функция д.э.? координита системасы деген эмне? Ж.б.

Жоопторду берет


Жаңы

теманы

тушүндурүү




ПК1


ПК2



Бышыктоо


Китеп менен иштөө. №1-мисал., 2 №3-мисал

ПК1


ПК2 ПК3

НК1

НК2НК3

Тапшырма


1-сабак №2, №4 а,б.

2-сабак №6а. №8 д.е.





Жыйынтыктоо. Баалоо.

























































Предмети

Классы

Датасы

Текшерилди ОББ:

Алгебра

9-кл 2саат

___-_____201__-жыл


Сабактын темасы: Функциянын нөлү. Өсүүчү жана кемүүчү функциялар

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жабдылышы: Формулалар, карточкалар, секом китеби ,окуу куралдары

Сабактын методу:

Негизги жана предметтик компетенттүүлүктөр

Сабактын максаты

Маалыматтык . максатка коюлган жаңы түшүнүктөрду алат.

Ф-нын өсүү кемүү аралыктарын билет. Ф-нын нөлүн табат. Графигин сызуу аркылуу анализдейт.

Социалдык коммуникациялык: Эки-экиден талкуулап, жалпы талкуулайт.

аныктаманы колдонуп №_______мисалдарды чыгарат.

Өзүн алдынча уюштуруу жана маселелерди чечүү

Ф-нын графигин түзөт.

Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убакыт

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

П.к

Уюштуруу:



Окуучуларды толуктоо, тазалыкка көңүл буруу, окуучуларды активдештирүү. Логикалык суроолорду берүү.

  1. “Акылды өркүндөтүү үчүн математиканы окуу керек”-деген сөз кайсы математик окумуштууга тиешелүү

  2. 9-класста сен окуган алгебра китебинин автору ким?
    6-класстарга сен окуган математика китебинин автору ким?

  3. Эки киши 5 метр карагайды бир минутадан араалашты.Ар бир жолу араалоосу 1,5 минутага созулду.Карагайды канча минутада араалап бүтүштү?

Саламдашуу


Суроолорго активдүү жооп берүү




Үй тапшырманы текшерүү

Бири-бирине 8-класста өтүлгөн темалардан суроолорду берип талкуулайт.


Өтүлгөн теманы каталоо



Функция д.э.? координита системасы деген эмне? Аныкталуу обл. маан.обл.кайсы октон карап билсек болт?Ж.б.

Аныкталуу обл---Уогу, маан .бл.-___х огу. Ж.б Жоопторду берет


Жаңы

теманы

тушүндурүү


Тиркеме №1

Китеп менен иштөө. №-10мисал. В) г) , №11-мисал в)г)д)е)

2-сабак №14, 15



Тапшырма


1-сабак №10 а)б), №11 а,б.

2-сабак №16а. №19 .





Жыйынтыктоо. Баалоо.



Бышыктоого мисалдар.

Предмети

Классы

Датасы

Текшерилди ОББ:

Алгебра

9-кл 2саат

___-_____201__-жыл.


Сабактын темасы: Функциянын жуптугу жана тактыгы.

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жабдылышы: Формулалар, карточкалар, секом китеби ,окуу куралдары

Сабактын методу: инртерактивдүү.

Негизги жана предметтик компетенттүүлүктөр

Сабактын максаты.

Маалыматтык . максатка коюлган жаңы түшүнүктөрду алат.

Ф-нын жуптугун тактыгын аныктайт. Графигин сызуу аркылуу анализдейт.

Социалдык коммуникациялык: Эки-экиден талкуулап, жалпы талкуулайт.

аныктаманы колдонуп №_20,21,22 мисалдарды чыгарат.

Өзүн алдынча уюштуруу жана маселелерди чечүү

Ф-нын графигин түзөт.

Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убакыт

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

П.к

Уюштуруу:



Окуучуларды толуктоо, тазалыкка көңүл буруу, окуучуларды активдештирүү. Логикалык суроолорду берүү.

  1. “Акылды өркүндөтүү үчүн математиканы окуу керек”-деген сөз кайсы математик окумуштууга тиешелүү

  2. 9-класста сен окуган алгебра китебинин автору ким?
    6-класстарга сен окуган математика китебинин автору ким?

  3. Эки киши 5 метр карагайды бир минутадан араалашты.Ар бир жолу араалоосу 1,5 минутага созулду.Карагайды канча минутада араалап бүтүштү?

Саламдашуу


Суроолорго активдүү жооп берүү




Үй тапшырманы текшерүү

Бири-бирине 8-класста өтүлгөн темалардан суроолорду берип талкуулайт.


Өтүлгөн теманы каталоо



Функция д.э.? координита системасы деген эмне? Аныкталуу обл. маан.обл.кайсы октон карап билсек болт?Ж.б.

Аныкталуу обл---Уогу, маан .бл.-___х огу. Ж.б Жоопторду берет


Жаңы

теманы

тушүндурүү


Тиркеме №1

Китеп менен иштөө. №-20мисал. В) г) , №21-мисал в)г)

2-сабак №22, 23



Тапшырма


1-сабак №20 а)б), №21 а,б.

2-сабак №22а)б). №24 .





Жыйынтыктоо. Баалоо.







Бышыктоого мисалдар.