СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Бірқатар қимыл-қозғалыс дағдылары

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                            Қысқа мерзімді жоспар

Пәні:   Дене шынықтыру.                    Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:            2 Ойын арқылы өзара қатынас және қарым-қатынас

                                                                 дағдыларын дамыту

Күні:  19.10.2017                                   Мұғалімнің аты-жөні:  РайсовД.К.

Сынып:     1 а                                        Қатысқандар саны:              Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

Бірқатар қимыл-қозғалыс дағдылары

Оқу мақсаты

1.2.2.2.  Әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше қалай жұмыс істеу керек екендігін білу

Оқу бағдарламасына сілтеме

2.2. Команда жетекшісінің рөлін кезектесіп орындау арқылы мақсат-тарға қол жеткізу үшін өз бетімен және бірлесе жұмыс істейді

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

 Алаң ішінде аталған спорт түріне сәйкес қимылмен қозғалу

Көптеген оқушылар:

Футбол добын қозғалтқан кезде кеңістікті, дене мен обьектіні бақылауды көрсету.Сатымен өрмелеген кезде  қолдар мен аяқтың іс-қимылын үйлестіру.

Кейбір оқушылар:.

Басқалардың мұқтаждықтарын құрметтей отырып ,ортақ кеңістікті бөлісу.

Жетістік критерийлері

Білім алушы

• Негізгі дене қозғалыстарын атайды және олардың

дене жаттығуларымен  байланысын түсіндіреді

Тілдік  мақсаттар

 

Өзара іс-қимыл,үйлестіру,командалық спорт түрлері,жеке спорт түрлері,кеңістік, қозғалу.

Құндылықтарды дарыту

 

Ұйымшылдыққа, патриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге  үйрету, тәрбиелеу.  

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану  пәндерімен байланысады

Бастапқы білім

 

Білім алушы

Допты жоғары лақтырып ,алақан соққаннан кейін екі қолмен ұстап алу.Гимнастикалық сатымен аттас тәсілмен өрмелеу.

 

Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекет 

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

(Ө)Гимнастикалық сатымен аттас тәсілмен  өрмелеу.

Өз іс-қимылын қадағалау- аяқ-қолдарының қимылдарын үйлестіру,төрткілдештерді жібермеу,сатыдан секірмеу білігіне назар аудартады.

Қауіпсіздік ережесі: Сақтандыру мен қолдау оқушыға қолайлы жағынан арқа тұсынан жүзеге асырылады.Төрткілдіштерді төрт саусақпен жоғарыдан ,бас бармақпен астынан ұстау,сондай-ақ аяқты төрткілдешке табан ортасымен қою техникасына үнемі назар аударту қажет.

(Ө)Футбол –допты тура бағытта жүргізу –допты сыртқы немесе ішкі жағымен аяқпен сәл соққылап,үнемі өзіне жақынырақ ұстау қажет.Оқушыларға допты тоқтату үшін тірек аяқтың төменгі бөлігін доптың үстіне қою қажет екенін ескертеді.Оқушыларға үдерісті  бағалап ,сыныптың   екінші жартысын бақылауды ұсынады.

Дискриптор:

−  тебуді  жақсарту  жолдарын  (аяқты  допқа  жақын  қою,  екпін

алып  тебу,  нысанға  тебуде  аяқтың сыртқы, ішкі  жағымен  тебу,  қайталап  орындау)

ұсынады.

Футбол ойынына

арналған  кеңістік,

ысқырғыш,

доп,

Гимнастикалық

саты

Сабақтың соңы

(5 мин)

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы  

Қарқындылығы әртүрлі дене жаттығуларын орындау кезіндегі организмдегі өзгерістерді бақылап отыру.

рефлексия  Бас бармақ әдісі.

.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа  жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

-Ешқандай ауытқулар болмады

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

         

                                      Оқу ісінің меңгерушісі                            Тоқтарбекова Г.Қ.

 

Просмотр содержимого документа
«Бірқатар қимыл-қозғалыс дағдылары»

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Дене шынықтыру. Мектеп: Пенжім ОМ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Ойын арқылы өзара қатынас және қарым-қатынас

дағдыларын дамыту

Күні: 19.10.2017 Мұғалімнің аты-жөні: РайсовД.К.

Сынып: 1 а Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Cабақ тақырыбы

Бірқатар қимыл-қозғалыс дағдылары

Оқу мақсаты

1.2.2.2. Әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше қалай жұмыс істеу керек екендігін білу

Оқу бағдарламасына сілтеме

2.2. Команда жетекшісінің рөлін кезектесіп орындау арқылы мақсат-тарға қол жеткізу үшін өз бетімен және бірлесе жұмыс істейді

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

Алаң ішінде аталған спорт түріне сәйкес қимылмен қозғалу

Көптеген оқушылар:

Футбол добын қозғалтқан кезде кеңістікті, дене мен обьектіні бақылауды көрсету.Сатымен өрмелеген кезде қолдар мен аяқтың іс-қимылын үйлестіру.

Кейбір оқушылар:.

Басқалардың мұқтаждықтарын құрметтей отырып ,ортақ кеңістікті бөлісу.

Жетістік критерийлері

Білім алушы

• Негізгі дене қозғалыстарын атайды және олардың

дене жаттығуларымен байланысын түсіндіреді

Тілдік мақсаттар


Өзара іс-қимыл,үйлестіру,командалық спорт түрлері,жеке спорт түрлері,кеңістік, қозғалу.

Құндылықтарды дарыту


Ұйымшылдыққа, патриоттыққа, достыққа, адамгершілік құндылықтарын бойына сіңіре білуге үйрету, тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану, дүниетану пәндерімен байланысады

Бастапқы білім


Білім алушы

Допты жоғары лақтырып ,алақан соққаннан кейін екі қолмен ұстап алу.Гимнастикалық сатымен аттас тәсілмен өрмелеу.



Сабақ барысы

Б = бүкілсыныптық жұмыс Жж = жұптық жұмыс Тәж = оқушы тәжірибесі Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері Т = топтық жұмыс Ж = жеке жұмыс К = оқытушы көрсетеді.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

(10 мин)

Б.С.К. Жағымды орта қалыптастыру.

Б.С.К. шаттық шеңберін қуру.Т.Ж.К мақсатын қуру.

Іс-әрекет

арналған кең алаң.

Сабақтың ортасы

(25 мин)

(Ө)Гимнастикалық сатымен аттас тәсілмен өрмелеу.

Өз іс-қимылын қадағалау- аяқ-қолдарының қимылдарын үйлестіру,төрткілдештерді жібермеу,сатыдан секірмеу білігіне назар аудартады.

Қауіпсіздік ережесі: Сақтандыру мен қолдау оқушыға қолайлы жағынан арқа тұсынан жүзеге асырылады.Төрткілдіштерді төрт саусақпен жоғарыдан ,бас бармақпен астынан ұстау,сондай-ақ аяқты төрткілдешке табан ортасымен қою техникасына үнемі назар аударту қажет.

(Ө)Футбол –допты тура бағытта жүргізу –допты сыртқы немесе ішкі жағымен аяқпен сәл соққылап,үнемі өзіне жақынырақ ұстау қажет.Оқушыларға допты тоқтату үшін тірек аяқтың төменгі бөлігін доптың үстіне қою қажет екенін ескертеді.Оқушыларға үдерісті бағалап ,сыныптың екінші жартысын бақылауды ұсынады.

Дискриптор:

− тебуді жақсарту жолдарын (аяқты допқа жақын қою, екпін

алып тебу, нысанға тебуде аяқтың сыртқы, ішкі жағымен тебу, қайталап орындау)

ұсынады.

Футбол ойынына

арналған кеңістік,

ысқырғыш,

доп,

Гимнастикалық

саты

Сабақтың соңы

(5 мин)

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қарқындылығы әртүрлі дене жаттығуларын орындау кезіндегі организмдегі өзгерістерді бақылап отыру.

рефлексия Бас бармақ әдісі.

.

қауіпсіздік ережесі сақталуын

қадағалау.

Сабақ бойынша рефлексия



- Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған.

- Оқушылардың барлығы мақсатқа жетті.

-Сабақ уақыттары сақталды.

-Ешқандай ауытқулар болмады

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1:

2:

Оқу ісінің меңгерушісі Тоқтарбекова Г.Қ.