СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Cередовище текстового редактора

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

…Розум полягає

не тільки у знанні,

але й в умінні застосовувати

знання на практиці.

Аристотель

Просмотр содержимого документа
«Cередовище текстового редактора»

Урок № 8

ТЕМА:

Середовище текстового редактора

Мета:

навчальна: застосування умінь і навичок роботи в текстовому редакторі на практиці, узагальнити знання, навчитися використовувати Word у творчій роботі;

розвивальна : розвинути інтерес до предмета, стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність, сприяти профорієнтації;

виховна: виховувати інтерес до вивчення предмету,формування особистої відповідальності за власний результат і результат роботи товаришів, формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків.

Тип уроку. формування нових вмінь та навичок.

Обладнання: Комп’ютери класу, програма для роботи та картки з завданнями.


ПЕРЕБІГ УРОКУ

Розум полягає

не тільки у знанні,

але й в умінні застосовувати

знання на практиці.

Аристотель


І. Організація класу до заняття (1 хв.)

1.     Привітання учнів.

Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Гарно будемо працювати,

Нові навички здобувати.

2.      Перевірка присутніх.

3.      Перевірка  готовності  учнів  до уроку.

4.    Позитивне  налаштування  на співпрацю під час уроку:

Один до одного повернулися,

один одному посміхнулися

Самоперевірка  готовності  до уроку.

 

Відповіді  на  запитання учнів

На сьогоднішньому уроці я бажаю вам продемонструвати свою творчість, проявити активність, не втрачати гарний настрій. Тож усміхнімося одне одному. Від цього буде залежатиме продуктивність праці на уроці.

Прийшов Петрик зі школи додому, закинув портфель на ліжко і до самого вечора просидів біля комп’ютера, граючи в гру та жуючи чіпси.

Які правила поведінки біля комп’ютера він порушив?

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (3 хв.)

Форми навчання на даному етапі: фронтальна

Методи навчання на даному етапі: словесний

Засоби навчання на даному етапі: інформаційні

Пропоную розділитися по парам і вибрати назву свого журналу. Зараз побудемо в ролі редакторів. Кожен сучасний редактор повинен працювати з комп’ютером.

ІІІ. Перевірка вивчених знань(2хв)

     «Хмарки слів»

Ви повинні були вдома повторити основні клавіші для роботи з текстом. На запропонованому малюнку потрібно знайти відомі вам клавіші і пояснити їх призначення

Учні виконують завдання на листках з коментуванням в парі


Індивідуальна консультація (за потреби), коментування.

 

 

 

ІV. Актуалізація опорних знань (5 хв.)

Перед тим як перейти до нашої теми уроку дізнаємося наскільки добре ви знаєте комп’ютер

Відгадай загадку про складові комп’ютера

Скромний сірий колобок

Довгий, тонкий проводок

Зверху на коробці

Дві великі кнопки

В тебе є хороша книжка,

А в комп'ютера є ......(мишка).


Сотня клавіш, різні знаки

Спершу учні – небораки,

А тепер раз – два і готово

Відстукали слово.

Ось де пальцям фізкультура

І це все – ......(клавіатура).


Ось на нім комп'ютер пише

І малює без зупинки

Найцікавіші картинки

А влаштовує цей хор

Чарівник наш - ......(монітор)

V. Мотивація вивчення теми (10 хв.)

Ще 2 тис. років тому давньо - китайський філософ Конфуцій сказав:

Те, що я роблю, я розумію,

Те, що я чую, я забуваю.

Те, що я бачу, я пам’ятаю.

Що і намагатимемося робити на сьогоднішньому уроці.

Розгадай ребус

Темою нашого уроку є «Середовище текстового редактора». На цьому уроці ми намагатимемося показати свою майстерність в роботі з текстовим редактором.

Завдання уроку:

Закріпити свої навики та уміння в роботі з текстовим редактором.

Коментарі:

Найпростіший текстовий редактор, який дозволяє працювати лише з текстом – Блокнот.


Текстовий редактор, який дозволяє працювати не лише з текстом, а із зображеннями, має більше інструментів чим Блокнот – WordPad


Word – текстовий редактор, який крім роботи з текстом дозволяє працювати і з таблицями, і з зображеннями, і з діаграми. Тому називають текстовим процесором.

Форми навчання на даному етапі: фронтальний

Методи навчання на даному етапі: словесний

Засіб навчання на даному етапі: інформаційний


  • Текстовий редактор – це комп’ютерна програма для створення й редагування текстових документів.


  • Позначення текстових редакторів.


  • Як запускати програми.

    Виконання вправи  «Кошик понять».

Вам пропонується до нашого кошика «вкласти» ті поняття,  які у вас виникають, коли ви чуєте слово «Текстовий редактор». (додаток )

Учні вибирають картки із поняттям і прикріплюють їх на дошку, коментуючи

 По завершенню вчитель переглядає результати.

Коментує (за потреби) 


Роздаються конверти з пазлами.

    Вправа «Текстовий редактор» пазли

Учні виконують вправу, перевіряючи рівень оволодіння новим матеріалом.

Вчитель надає індивідуальні консультації (по потребі), перевіряє рівень засвоєння учнями матеріалу


За допомогою пазлів з'єднати запитання і відповіді. (Додаток)


VІ. Фізкультхвилинка(5 хв)


Хід вправи: стоячи, за інструкціями вчителя виконуємо вправу: «Зараз ми будемо писати цифри у незвичний спосіб.

Цифру 1 «пишемо» носом (кажемо і виконуємо),

цифру 2 – підборіддям,

цифру 3 – правим плечем,

цифру 4 – лівим плечем,

цифру 5 – «пишемо» правим ліктем,

цифру 6 – лівим ліктем,

цифру 7 – правим коліном,

цифру 8 – лівим коліном,

цифру 9 – правою ногою,

а десяточку – «хвостиком».


VІІ. Практичне застосування нових знань(10хв)

Практична частина: (додаток )

Завдання_1: робота з існуючим документом.

Порядок виконання

1.  Запустіть текстовий редактор .

2. Відкрийте документ 

3. Опрацюйте текст.

4. Збережіть текст під назвою Прізвище.


Учні  індивідуально працюють за ПК, використовуючи картки-завдання.

Вчитель надає індивідуальні консультації (за потреби)

Форми навчання на даному етапі: групові

Методи навчання на даному етапі: індуктивний, репродуктивний,

Засоби навчання на даному етапі: технічні

VІІІ. Зорові вправи(2 хв)

ІХ. Підсумок уроку(2хв)

Метод «Коло ідей»


1.     Продовж речення.

−       Сьогодні на уроці я дізнався про …..

−       Сьогодні на уроці я навчився …..

−       На уроці мені було …..

Висловлювання учнів. Відповіді на запитання

Фронтальне опитування за  вибором  учителя. Узагальнення  міркувань учнів.


Форми навчання на даному етапі: фронтальна

Методи навчання на даному етапі: словесний

Засоби навчання на даному етапі: інформаційні

IX. Рефлексія. (1 хв.)

Який настрій переповнює наприкінці уроку.







Заплющ очі, розслаб руки, ноги, тулуб.

Уяви тепле ласкаве сонечко та його ніжне промінняч­ко. Вони торкаються твого лоба, правої та лівої щічок, під­боріддя, долоньок, живота, колін, пальчиків ніг.

Не поспішаючи, вдихни носом.

Не поспішаючи, видихни через рот.


Х. Оцінювання діяльності учнів на уроці

Кожен  з  вас  сьогодні  зробив певний  внесок  у  наш  урок,  і  тому кожен  заслуговує  на  оцінку  своєї роботи. 

Заслуховують коментарі вчителя

Підбиття  підсумків роботи  учнів  на  уроці.


Ось уже луна дзвінок, закінчився наш урок. За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі






2