СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

2-орыс сыныбына арналған жаңартылған білім мазмұны бойынша "Екінші сыныпта оқимын" атты сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

2-орыс сыныбына арналған жаңартылған білім мазмұны бойынша "Екінші сыныпта оқимын"  атты сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«2-орыс сыныбына арналған жаңартылған білім мазмұны бойынша "Екінші сыныпта оқимын" атты сабақ жоспары»

Сабақ:

1

Тақырыбы:Екінші сыныпта оқимын


Мектебі: №1 Зеренді орта мектебі

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Алибекова Айсауле Оразбаевна

Сыныбы: 2

Сабаққа қатысқан

оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:





2.1.1.1.ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау

2.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну

2.2.3.1тілдік нормаларды сақтап отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну

Сабақ мақсаттары:

Барлығы:қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды

Көбі:қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді

Кейбірі:тілдік нормаларды сақтай отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады

Күтілетін нәтиже:

Сұрақтарға жауап береді.Диалогты толықтырып айтады.

Жаңа сөздер:

Нешінші?екінші,үшінші,қабатта,жақсы көремін

Сабата қолданылатын мате-риалдар:

Түрлі-түсті суреттер,кестелер,желімқағаздар

(стикерлер),суреттер.

Оқыту әдістері:

Түсіндіру,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері», «Баспалдақ» техникасы,сергіту жаттығуы

Дереккөздері :

Әдістемелік құрал,дидактикалық материалдар, сөздік

Тапсырма:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне»тұрғызып,өлең оқи-ды.

Орнымыздан тұрамыз,

Қатарды біз құрамыз.

Міне менің қолым бос,

Жылуымы жылу қос.

Мұғаліммен бірге қайталайды.

Бір біріне жақсы тілектер айтады.

Өткен сабақты тексеру

Өткен тақырыпты қайталай-ды.Кемшілікті анықтайды,

түзетеді,бағалайды.

Тапсырманы айтады,тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

I.Қызығушылықты

ояту

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту.

Бірінші саусақ-бас бармақ,

Екінші саусақ-балаң үйрек,

Үшінші саусақ-ортан терек,

Төртінші саусақ-шылдыр шүмек,

Бесінші саусақ-кішкене бөбек.

Оқуылар жауап береді

II.Мағынаны тану

1.Сөздікпен жұмыс.А)Мұғалім жаңа сөздермен таныстырады.

Аудармасын айтады.Оларды оқиды,қайталайды.

Тыдалым.Оқылым.Жаңа сөздер-ді тыңдайды,қайталайды,оқиды.

Ә)«Дұрыс айт!»айдарында бе-рілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады,бірнеше рет қайталатады.

Айтылым.Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады,қайталайды.

2.Мәтінмен жұмыс.Тыңдалым

Оқулықтағы тыңдалымға арнал-ған мәтінді тыңдатады.Сөздер-

дің мағынасын түсіндіреді.

Тыңдалым.Мәтінді мұқият тың-дайды.Жаңа сөздерді қайталай-ды.

3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.А)Айтылым.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындайды.

Айтылым.Сұрақтарға жауап береді.

Ә)Жазылым.Оқулықтағы 3-тап-сырманы орындайды.

Жазылым.Суретке қарап,диалог-ті толықтырып жазады.

5.Сергіту сәті.

Ал,балалар,тұрайық!

Алақанды ұрайық,

Оңға қарай бұрылып,

Солға қарай бұрылып,

Бір отырып,бір тұрып,

Бой сергітіп алайық.

Сергіту жаттығуын жасайды.Мұ-ғаліммен бірге қайталайды.

III.Ойтолғаныс

Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатады.

Оқылым.Айтылым.Мәтінді оқи-ды.Сөйлемдерге сұрақ қояды.

IV.Бекіту

Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 4-тапсыр-маны орындатады.

Айтылым.Суреттегі кейіпкердің атынан диалог құрады.

«Есте сақта»айдарында берілген сөздерді жаттатады.

Берілген сөздерді жаттайды.Қай-талайды.

V.Бағалау

Формативті бағалау.Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.

«Ішкі және сыртқы»шеңбер тех-никасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды.

VI.Үйге тапсырма

Жазу дәптерінен тапсырма бе-ріледі.


VII.Рефлексия

Түрлі смайликтер таратып беру

Оқушылар смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді.