СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Әлемдегі аңдар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы:

Бөлімі «Аңдар»

 

                              Аңдар

Күні:23.11.16ж

Мұғалімнің аты-жөні:Уатхан Г.

Сынып 2

Қатысқан оқушылар саны:21

Қатыспаған оқушылар саны:2

Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

4.2.1.1.Әңгімені өрбіту үшін қажетті сөздерді қолдану.

4.1.4.1.Тыңдаған материалдағы негізгі ойды анықтау.

4.3.2.1.Жаңа сөздіктермен сөз тіркістерін құру.

4.4.3.1.Шағын мәтін құрастыруда сөйлемнің тиісті тыныс белгілерін қолдану.

Тілдік мақсат:4.5.1.2.Буындар/дауысты дыбыстарды ажырата білу,ауызша тілде және жазбаша тілде еркін қолдану.

Просмотр содержимого документа
«Әлемдегі аңдар»

Сабақ жоспары

Сабақ тақырыбы:

Бөлімі «Аңдар»


Аңдар


Күні:23.11.16ж

Мұғалімнің аты-жөні:Уатхан Г.


Сынып 2

Қатысқан оқушылар саны:21

Қатыспаған оқушылар саны:2


Осы сабаққа арналған оқу мақсаты

4.2.1.1.Әңгімені өрбіту үшін қажетті сөздерді қолдану.

4.1.4.1.Тыңдаған материалдағы негізгі ойды анықтау.

4.3.2.1.Жаңа сөздіктермен сөз тіркістерін құру.

4.4.3.1.Шағын мәтін құрастыруда сөйлемнің тиісті тыныс белгілерін қолдану.

Тілдік мақсат:4.5.1.2.Буындар/дауысты дыбыстарды ажырата білу,ауызша тілде және жазбаша тілде еркін қолдану.


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:


1.Сюжетті сурет бойынша атай алады.

2.Көрнекі құралдар арқылы тапсырмаларды орындай алады.

3.Мұғалім қойған сұрақтарға жауап бере алады.

Оқушылырдың көпшілігі істей алады:

1.Сурет бойынша бір сөзбен сұраққа жауап бере алады.

2.Мынау кім?мынау не?сұрақтарына жауап бере алады,сөз мағанасын түсінеді.

3.Мәтінде кездесетін жаңа сөздердің мағанасын, сөздік арқылы түсіне алады.

Кейбір оқушылар істей алады:

1.Мәтін бойынша сөзтіркестерін, қысқа сөйлемдер құрастыра алады.

2.Сәйкестендіріп оқу.

3.Видио материал бойынша сұраққа жауап бере алады.

4. «Н», «ң» және «һ»әріптері бар сөздерді оқи алады.Сурет бойынша атайды.

Оқушылар орындай алады:

Тілдік мақсат

Сурет қарап, сұрақтарға жауап бере алады.Сөздерді сәйкестендіреді. «Н», «ң» және «һ»әріптері бар сөздерді оқи алады.Сурет бойынша атайды.

Алдынғы оқу

«Бота»,қасқыр/қоян/үй жануарлары/жылқы/

Сиыо/қой/ешкі/төлдер.Сөздерді қайталау.


Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар:

1.Мынау не?Ол қандай аң?

2.Аңдарды атанңдар?

3.Аңдардың мүшелерін ата?

4.Піл қандай аң?


Жоспар

Жоспарланатын

уақыт

Жоспарланатын жұмыс

Ресурстар

Сабсқтың басы

7-минут

1.Ұйымдастыру кезеңі.Сәлемдесу





Видео бейне











Тақырыптық

Суреттер











Әр түлі тапсырмалар


















Сызба






Жаңа сабақ

Видео бейне көрсету.

Суретпен жұмыс:

Сюжетті суреттерді атайалады.Мысалы:қоян,

тиін,аю,кірпі,бұғы, түлкі қасқыр деп атап айта

алады.

9-минут

2.Суретке қарап.Тыңдап қайталау.

1---бас

2---көз

3---құлақ

4---тұмсық

5---құйырық

6---аяқ

3.Жаңа сөздермен жұмыс.

Сөздерді қайталау.

Аңдар/аю/қоян/қасқыр/тиін/арыстан/керік/құлақ/

Тұмсық/құйрық/айдаһар/жиһаз/жаңғақжаңбыр/шаңғы/

қоңыр.

4.Сәйкестендіріп оқу.

арыстанның құйрығы

қоянның көзі

тиіннің құлағы

түлкінің тұмсығы

аюдың аяғы

пілдің басы

Сабақтың ортасы:

7-минут











































7-минут















2-минут

3-минут







Соңы:

5-минут

5.Есте сақта!

Құлақ құйырық тұмсық

------------------ ------------------ --- ----------------------

Оның құлағы Оның құйырығы Оның тұмсығы

5.Суретке қарап, жауап беру.

Бұл ненің басы?

Бұл ненің құлағы?

Бұл ненің көзі?

Бұл ненің мұмсығы?

Бұл ненің аяғы?

Бұл ненің құйрығы?

6.Мәтінді тыңда,оқы.

Мынау –тиін. Тиін-кішкентай аң. Тиіннің құйрығы ұзын.

Мынау-қоян.Қоян-кішкентай аң. Қоянның құлағы ұзын.

Мынау-піл.Піл-үлкен аң. Пілдің тұмсығы ұзын.

7. «Н», «ң» және «һ»әріптері бар сөздерді оқу.Сурет бойынша ата.

Н Ң Һ

жаңғақ шаңғы

жаңбыр тон

айдаһар жиһаз

нан қоңыр

он

Сергіту сәті:

Ақ бұлақ










Үлестірмелі

материал







































Смайликтер

тарату

8.Бекіту. Табиғи әдіс ТКО

Бүнінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Кім қандай аңды ұнатады?

Үлкен аңдарда атаңдар?

Кімде қандай аңдардың суретті бар?

4.2.1.1.Әңгімені өрбіту үшін қажетті сөздерді қолдану.

Ойлау

деңгейлері


Бағалау критерийлерді


Білу және түсіну



Оқылған мәтіннің мазмұнын түсінеді



Қолдану

Мұғалімнің көмегімен қажетті сөздерді дұрыс қолдана отырып, мәтін мазмұны

бойынша сұрақтарға жауап береді,сәйкестіре

алады.

3-минут

Рефлексия

2-минут


9.Үйге тапсырма:Жаңа сөздік.5-тапсырма,50бет оқу, түсіну.


Өзін-өзі бағалау.

Сабақта не білдік? Қай топ белсенді болды? Сұрақтар қоя отырып, жауап бергізу (Топпен).



Сабақ барысында



Сабақ үстінде





«Атбасар ауданының білім бөлімі №4 орта мектебі» КММ









Ашық сабақ

Тақырыбы: «Аңдар»



2сынып









Дайындаған:қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі:Уатхан Г.















2016 жыл