СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Өрнектер" 7 сынып

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Келісемін                ДОІЖО

29.11.2016ж

Информатика                                                        7а сынып

Сабақтың тақырыбы

Өрнектер

Сабақтың мақсаты

Pascal тілінде өрнектерді жазуды таныстыру. Әр түрлі типті өрнектерді пайдаланып, программа құруды үйрету, нәтижесін жоспарлау мен бағалау дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық                           

Оқыту нәтижесі

Берілген тақырыпқа өз алдына жұмыс істейді, өңдейді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады.

Сабақтың әдісі

Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау

Ақпарат көздері

АКТ, интернет, оқулық, компьютер

 

Сабақ 45 минут

Блум таксономиясы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білу

10 минут

Оқушыларға психологиялық ахуал орнату. Тізім бойынша топтарға біріктіру

«Білемін.Білемін. Білгім келеді» парағын тарату

Өздерін сабаққа дайындайды.Тізім бойынша  топтарға бірігеді

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Түсіну

5 минут

Оқушыларға математикикалық өренектерді паскаль тіліне ауыстыру туралы ой қозғау. Топтарға тапсырма беру

Өз алдына берілген тақырып туралы жазып шығады. Топпен ақылдасады

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Қолдану

15 минут

 

Сергіту сәті

 

§12 бойынша берілген 74 беттегі  32-сурет вә 8-9 кестелер мен таныстыру

 

Оқушылар 32-сурет және   8-9 кестелер мен танысады

Сын тұрғысынан ойлау

 

 

 

Талдау

5 минут

76-77  беттегі дәрежелік тапсырмаларды орындату

Әркім өз арнында отырып, компьютерде практикалық түрде орындайды

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Топтау (синтез)

5 минут

Тапсырма: математикалық өрнектерді паскаль тіліне ауыстыру

 

Математикалық жазылуы

Паскаль тілінде жазылуы

ах3 + вх + с

a*sqr(x)*x + b*x + c

sqrt(abs(ln(cos(x)+sin(x))))

шатасып кетпес үшін ашылған және жабылған жақсалардың сандарының теңдігін тексеру керек

sin2x – cos2x

sqr(sin(x)) – sqr(cos(x))

(sqr(a) + exp(sqr(x)))/(sqr(a)+ exp(-sqr(x)))

((sqr(a) + sqr(b))/(a*b*sqr(sin(x))*sin(x))

xylnx

exp(y*ln(x))

exp(1/3*ln(x+y))

 

Өз алдына жұмыс

Бағалау

2 минут

Формативтік бағалау

2 жұлдыз 1 тілек

 

Қорыту. Өз жұмысына баға беру. Топты бағалау

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Үйге тапсырма беру

2 минут

§12  және 77-78 беттегі тапсырмасын орындап келу

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады

Өз алдына жұмыс

Рефлексия

1 минут

Стикерлер тарату

Оқушылар сабақта алған әсерлерін жазады

Өз алдына жұмыс

         

 

 

 

Просмотр содержимого документа
«"Өрнектер" 7 сынып»

Келісемін ДОІЖО

29.11.2016ж

Информатика 7а сынып

Сабақтың тақырыбы

Өрнектер

Сабақтың мақсаты

Pascal тілінде өрнектерді жазуды таныстыру. Әр түрлі типті өрнектерді пайдаланып, программа құруды үйрету, нәтижесін жоспарлау мен бағалау дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық

Оқыту нәтижесі

Берілген тақырыпқа өз алдына жұмыс істейді, өңдейді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады.

Сабақтың әдісі

Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау

Ақпарат көздері

АКТ, интернет, оқулық, компьютер


Сабақ 45 минут

Блум таксономиясы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білу

10 минут

Оқушыларға психологиялық ахуал орнату. Тізім бойынша топтарға біріктіру

«Білемін.Білемін. Білгім келеді» парағын тарату

Өздерін сабаққа дайындайды.Тізім бойынша топтарға бірігеді

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Түсіну

5 минут

Оқушыларға математикикалық өренектерді паскаль тіліне ауыстыру туралы ой қозғау. Топтарға тапсырма беру

Өз алдына берілген тақырып туралы жазып шығады. Топпен ақылдасады

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Қолдану

15 минут


Сергіту сәті


§12 бойынша берілген 74 беттегі 32-сурет вә 8-9 кестелер мен таныстыру


Оқушылар 32-сурет және 8-9 кестелер мен танысады

Сын тұрғысынан ойлау




Талдау

5 минут

76-77 беттегі дәрежелік тапсырмаларды орындату

Әркім өз арнында отырып, компьютерде практикалық түрде орындайды

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Топтау (синтез)

5 минут

Тапсырма: математикалық өрнектерді паскаль тіліне ауыстыру


Математикалық жазылуы

Паскаль тілінде жазылуы

ах3 + вх + с

a*sqr(x)*x + b*x + c

sqrt(abs(ln(cos(x)+sin(x))))

шатасып кетпес үшін ашылған және жабылған жақсалардың сандарының теңдігін тексеру керек

sin2x – cos2x

sqr(sin(x)) – sqr(cos(x))

(sqr(a) + exp(sqr(x)))/(sqr(a)+ exp(-sqr(x)))

((sqr(a) + sqr(b))/(a*b*sqr(sin(x))*sin(x))

xylnx

exp(y*ln(x))

exp(1/3*ln(x+y))



Өз алдына жұмыс

Бағалау

2 минут

Формативтік бағалау

2 жұлдыз 1 тілек


Қорыту. Өз жұмысына баға беру. Топты бағалау

Топпен жұмыс

Өз алдына жұмыс

Үйге тапсырма беру

2 минут

§12 және 77-78 беттегі тапсырмасын орындап келу

Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады

Өз алдына жұмыс

Рефлексия

1 минут

Стикерлер тарату

Оқушылар сабақта алған әсерлерін жазады

Өз алдына жұмыс