СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сабақтың тақырыбы "Менің Отаным - Қазақстан"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

конспект урока по казахскому языку в 3 классе

Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы "Менің Отаным - Қазақстан"»



ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақ:

Тақырыбы: Менің Отаным-Қазақстан

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Каиспаева К.К.

Сынып: 3

Қатысқандар

Қатыспағандар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

3.3. Жанрды және мәтін түрлерін анықтау

3.5. Түрлі дерек көздерден ақпарат алу

3.21.Мәтін мазмұнын түсіну

Сабақ мақсаттары

1.Өлең, жұмбақ және ертегілерді ажырату

2. Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды /иллюстрация/шағын мәтіндерді тауып алу

3. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

Барлық оқушылар орындай алады: Зейін қойып тыңдай алады. Мәтінді оқи алады, таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады. Сұрақтарға жауап бере отырып, мәтін мазмұнын айта алады.өз ойын білдіре алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:Берілген тапсырмалар бойынша өз ойын ашық жеткізе алады.

Тілдік мақсаты

Оқушылар орындай алады: тыңдайды, түсінеді, өз ойын суретпен байланыстырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Мемлекеттік рәміздер, республика, елтаңба, бәйтерек, Хантәңірі.


Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз тіркесіне сөйлем құрайды. Менің Отаным-Қазақстан, кең байтақ дала, бай мемлекет



Алдыңғы оқу:

«Мақтақыз бен мысық» ертегісінің кейіпкерлерін біледі,ертегіні басқа жанрлардан ажырата алады

ЖОСПАР

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы 10 мин

1. Ұйымдастыру

2.Өткен тақырып бойынша сұрақтартар стикерлерге жазылады, оқушылар билет ретінде алады.

3белсенді оқушы оқушылар білімін тексереді. Берген жауаптарына қарап, фишкалармен бағалаймын.

3.Оқушыларды 3 топқа

-Балалар, қазір Астананың ең көрікті жерлерінде 4 -4тен суретке түсеміз. «Астана», «Бәйтерек», «Алматы» тобы болып бөлу

Ал, енді мына жәшікке қараңдар. Ішінде не бар деп ойлайсыңдар?

/Әр топтан бір-бір оқушы келіп бір суреттен алады. Сол сурет бойынша оқушылар өз білгендерін айтады.

4. Слайд «Қазақстан»

Слайдты жақсылап көріңдер.

-Слайдтан не көрдің?

-Қазақстан Республикасының Президенті кім?

-Қазақстанда қандай көрікті жерлері бар екен?

-Қазақстанның рәміздерін білесің бе?/Әр сұрақтың толық жауабы 3 ұпай, орташа-2 ұпай, толық болмаса - 1 ұпай беріледі/

5. Топтық жұмыс

Тапсырмалар:

1-топ Мультфильнен не көрдіңдер?

2-топ Екі бала не үшін төбелесіп қалды, атасы не деді?

3-топ Бұл мультфтльмді не үшін көрдік?

/топтық қошемет көрсету: 3 шапалақ, 2 шапалақ, 1 шапалақ-жауап берген оқушыға фишка беріледі; ал топ ұпайлары тақтаға жазылады/


Сергіту./Отан туралы ән айтып, би билейміз/

Топ-топ-топ басайық. Жалаудан күн жасайық.

Жаса-жаса жарқын күн. Жаса-жаса алтын күн.

6.Мәтінмен жұмыс

-Тақтадан мәтінді оқимыз

Менің Отаным-Қазақстан

Менің Отаным –Қазақстан. . Қазақстанның астанасы –Астана қаласы. Астана-жас,әдемі қала. Мемлекеттік рәміздері:Ту, Елтаңба, Гимн.

Мен Отанымды сүйемін.

1-топ Мәтінді бөлшектерден құрастыр. /мәтін сөйлемдері бөлшектеніп беріледі/

2-топ Мәтін мазмұнын айт.

3-топ Мәтінді өз ойыңмен толықтыр.




«Кіру билеті»

стратегиясы

Фишкалармен бағалау




«Селфи» стратегиясы





«Қара жәшік» стратегиясы




«Ой қозғау» стратегиясы

«Ustas.kz»

/әр түрлі фигуралар арқылы бағалау-жұлдызша, шеңбер, үшбұрыш;




Мультфильм көрсету

«Ту ойнаған бала»

«Еркін микрафон» стратегиясы

/топтық қошемет көрсету: 3 шапалақ, 2 шапалақ, 1 шапалақ-жауап берген оқушыға фишка беріледі; ал топ ұпайлары тақтаға жазылады/














Соңы 5 мин

Қорытындылау/Әр оқушыға «мәтін», «ертегі», «өлең» деп жазылған стикерлер беріледі. Әр топ флепчартқа 3 бағанға бөліп жапсырады. Жауап баллмен есептелінеді.


Рефлексия


«Стикерлер арқылы сабақты қорытындылайды.





«Күлегештер» бойынша бағалау



Қосымша ақпарат . Үйге тапсырма: «Менің Отаным-Қазақстан» тақырыбына сурет салып келу, мәтінді мәнерлеп оқу


САРАЛАУ

Саралау- оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық, қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (Тәрбие элементтері)

Сабақ оқытылған соң,барлық оқушылардың қызығушылығы мен дарындылығы ескерілген.

Сабақтың әр бөлігінде фишкалармен тиісті бағасын қойып отырамын.

Бас бармақты жоғары және төмен көрсету арқылы бағалау.

дүниетану пәнімен байланысты..







Рефлексия

1.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

2.Бүгін оқушылар не үйренді?

3.Сабақ қалай өтті?

4.Қандай деңгейде өтті?

5.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

6.Тапсырмалар сәйкес болды ма?

7. Уақытты қалай пайдаландым?

8.Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге енгіздім?


Сабақтың оқу мақсаттары мен міндеттері орындалды.



Бүгін оқушылар Қазақстан туралы кең түсініп, талқылады. Оқушылар мәтінді оқу арқылы оқылым, айтылым даңғдыларына үйренді.

Сабақ жоғары деңгейде өтті. Уақытты үнемді пайдаландым.


Тапсырмалар тақырыпқа сай орындалды.



Сабаққа қызығушылығын артыру үшін, стратегияларды көп пайдаландым.



Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: Сабақ қызықты өтті. Сабақ мақсатын толық жүзеге асырдым.

2: Оқушылар сабаққа белсенді қатысты.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)

1: тапсырмалар түрлендірілсе.

2:



Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болу мүмкін. Қандай ақпарат білдім?

1: оқушылардың қабілеттеріне қарай жеке тапсырмалар дайындау.