СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 12.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Диалог жаза аламын. Сөйлем дегеніміз не ?

Нажмите, чтобы узнать подробности

2-сыныптағы "Менің мектебім" бөлімі бойынша 2.3.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып т үзету және құраған сөйлемін толықтыру;2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды  байланыстырып көлбеу  және таза жазу;2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі);2.2.3.1 Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған  сұрақтар құрастыру және жауап беру оқу мақсаттырын жүзеге асыру үшін құрылған қысқа мерзімдік жоспарлау

Просмотр содержимого документа
«Диалог жаза аламын. Сөйлем дегеніміз не ?»


ШҚО,Ұлан ауданы, Мамай батыр ауылы

"М.ЛОМОНОСОВ АТЫНДАҒЫ ОРТА МЕКТЕП" КММ


ІІІ- бөлім Менің мектебім

Мұғалімнің аты-жөні:

Абраимова Нургул Сеитжапаровна

Күні: 20.11.2017 ж

Сабақтың тақырыбы:

Диалог жаза аламын. Сөйлем дегеніміз не ?

СЫНЫП: 2 «А»

Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.3.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып т үзету және құраған сөйлемін толықтыру

2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)

2.2.3.1 Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты:

.


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқушылар диалог құра алады. Оны жазбаша жеткізе алады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Диалогті құрғанда тыныс белгісін дұрыс қолдана алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Білімін қолдана алады.Сөйлемнің мазмұнына қарай қандай тыныс белгісі керектігін біледі.

Өткен сабақтағы білімі

Мәтін және оның түрлері

ЖОСПАР


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дереккөздер

І.Бағдарлау –мотивациялық кезең(5 минут)

2 мин

«Күн түсті» ойыны арқылы топқа бөлу.Аталған белгілері бар оқушылар өзара орын ауыстырады.

- Күн түсті есімдері Ә дыбысынан басталатын оқушыларға : Әмина,Әлішер,Әмір, Әли

Есімдерінде Ұ-у, с дыбысы бар оқушыларға Елдос,Нұртілеу, Құралай, Алинур, Нұрсұлтан күн түсті .

- Күн түсті: ғ-қ-к және д дыбысы бар оқушыларға Тоғыжан, Қ.Шалқар, О.Шалқар, Алдияр, Ақерке

Күн суреті

6 минут

« Бірге тыңдаймыз»

«Автор орындағы» стратегиясы . Үй жұмысын тексеру 21-жаттығу

Әр топтан шыққан оқушы өз жұмысын оқиды.

Бағалау: «Сиқырлы сызғыш».

Орындық

ІІ Операциялық – орындаушылық кезең(30минут )



2 минут

Айтылым, тыңдалым: Рөлдік ойын «Базарда»

Әр топтан 1 оқушы шығып базардан 1 зат сатып алады.


Ойыншықтар

5 минут

2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

«3 түрлі сөйлесу»

(Т.Қ.)Айтылым: Әр топ мүшелері көргені туралы сұрақ/жауап арқылы диалогке түседі:

1-топ: бір-біріне қарама –қарсы тұрып;

2-топ: бір-біріне арқасымен тұрып:

3-топ: 1 жағындағы оқушы отырады, ал екінші жағындағы оқушы тұрады.

Бағалау: Жұпаралық бағалау «Бас бармақ»


1 минут

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.


Презентация арқылы көрсету.

6 минут

2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)

2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу

  • Балалар, жаңа қалай бір-біріңмен қарым-қатынас жасадыңдар? – -Ал егер диалогті дәптер бетіне түсірсек қалай болады?

- Жазу кезінде не туралы білуіміз керек деп ойлайсыңдар?

(Сөйлем, тыныс белгісі туралы естеріне түсіру.Диалогтің жаңа жолдан басталып жазылатынын ескерту.)

(Т.Қ.)Жазылым: «Ойлан-Жұптас-Бөліс»

1: Дәрігер қабылдауында

2: Малшы мен мал иесі

3: Машина сатып алушы








iMektep.kz «Сөйлем түрлері»





Ломинатталған парақ


5 минут

«Домино» Диалогті қалпына келтіреді


  • Иә, Беріктің иті жоғалып кетті

  • Ол хабарландыру жазды ма

  • Жоқ.Хабарландыру жазған жоқ

  • Шіркін.Беріктің иті сондай тамаша

  • Беріктің иті жоғалып кеткені рас па

**Дарынды оқушы: Өзіне ұнаған тақырыпты алып әңгіме жазады.


Флипчарт,

Клей

Дәптермен жұмыс

ІІІ. Рефлексиялық – бағалау кезеңі (5 минут)


5 минут

«Тир»

- Мен білдім...

- Менің жақсартуым керек ...

«Табыс баспалдағы»

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Өз ойымен бөліседі, шығармашылық тапсырма орындайды.

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?Бағалау «Бағдаршам», «Табыс баспалдағы» арқылы жүреді

Пəнаралық байланысДүниетану, әдебиеттік оқу

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері Партада қауіпсіз жағдайда отыру

АКТ-мен байланыс:Бейнематериал «Сипаттау мәтіні»

Құндылықтардағы

байланыс Ынтымақтаса жұмыс жасау.

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?









Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!