СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Дикі Тварини. К. Ушинський «Ведмідь і мишка».

Нажмите, чтобы узнать подробности

Учитель називає слово – назву тварини. Перший учень повторює слово, назване вчителем і називає своє слово – назву тварини. Наступний учень повторює слова, що назвали учитель і перший учень, а потім додає своє слово – назву тварини. Це-  гра-змагання «Ланцюжок слів»  за рядами. З цього починається урок.            

Просмотр содержимого документа
«Дикі Тварини. К. Ушинський «Ведмідь і мишка».»

Г0РЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ СТУПЕНІВ № 10 Донецької області

Урок на тему

Дикі тварині

(Українська мова у 2 класі з російською мовою навчання)



Крішун

Світлана Дмитрівна

Вчитель початкових класів

м. Горлівка

Тема. Дикі Тварини. К. Ушинський «Ведмідь і мишка». 27.01.12.

Мета. Ознайомити учнів з текстом К. Ушинського «Ведмідь і миша», розширяти знання про диких тварин; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати мовленнєві вміння і навички, діалогічне мовлення, пам’ять, спостережливість,увагу дітей; удосконалюва- ти вміння будувати висловлювання на основі почутого, малюнків; виховувати любов до тварин, бажання допомагати їм у випадку необхідності.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент. Доброго ранку! Доброго дня! Хай плещуть долоньки, Тупають ніжки, Працюють голівки, І сяють усмішки. Доброго ранку! Доброго дня! Бажаєте ви, бажаю вам я!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Розучування чистомовки.

Фи-фи-фи – в зоопарку жирафи. Ра-ра-ра – у лисиці є нора. Ка-ка-ка – в лісі бачили вовка. На-на-на – побачимо кабана. Жа-жа-жа – ось кумедне ведмежа. Лю-лю-лю – усіх тваринок я люблю.

2. Робота над скоромовкою.

На узліссі довелося

Наполохать Лесі лося. Лось – у ліс А з лісу – лис. (Г. Бойко)

3. Зорове сприйняття слів. Читання слів без підготовки. Запис на дошці:

Горобець ведмідь снігур куниця синиця заєць

зозуля вовк ластівка кріт сойка лисиця щиглик їжак

4. Читання і відгадування загадки.

Цвінь-цвірінь, цвінь-цвірінь Танцювати нам не лінь! Любить соняшник клювати, Булочкою смакувати…(Горобець)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Читання оповідання «Добра справа» «ланцюжком» (підручник с. 14).

2. Слухання розповіді за малюнком (с.15) (2 – 3 учні)

ІV. Повідомлення тем і завдань уроку.

– На сьогоднішньому уроці ми розширимо знання про диких тварин, прочитаємо текст «Ведмідь і мишка», позмагаємось під час гри.

ФІЗКУЛЬТ ХВИЛИНКА

Ведмежата в лісі жили, І голівкою крутили. Ось так, ось так – всі голівкою крутили. Ведмежата мед шукали, дружно дерево гойдали. Ось так, ось так – дружно дерево гойдали. Вперевалочку ходили, та із річки воду пили. Ось так, ось так – та із річки воду пили. Ну а потім танцювали, вище лапи піднімали. Ось так, ось так – вище лапи піднімали.

V. Сприймання та усвідомлення нових знань.

1. Робота за малюнками. (На дошці малюнки із зображенням диких тварин) Розгляньте малюнки, скажіть, які тварини тут зображено дикі чи свійські? А чому вони дикі? Назвіть їх.









2. Гра-змагання «Ланцюжок слів» (за рядами). Учитель називає слово – назву тварини. Перший учень повторює слово, назване вчителем і називає своє слово – назву тварини. Наступний учень повторює слова, що назвали учитель і перший учень, а потім додає своє слово – назву тварини. Наприклад: Учитель. Ведмідь. 1-й учень. Ведмідь, їжак. 2-й учень. Ведмідь, їжак, вовк.

3. Самостійне напівголосне читання тексту «Ведмідь і мишка» за К. Ушинським. А тепер, діти, ми прочитаємо текст за К. Ушинським «Ведмідь і мишка». Але спочатку згадайте його портрет (показую). Які твори Ушинського ми вже читали? («Чотири бажання», «Два плуга») . а) Словникова робота (слова на дошці) звільнити - освободить у пригоді стати - пригодиться замість - вместо б) Читання тексту «Ведмідь і мишка».

4. Повторне читання тексту учнями. Учні визначають зачин, основну частину, кінцівку.

5. Читання тексту вголос. Учні читають текст, дотримуючись правильної послідовності розвитку подій.

6. Гра «Лісові характери». – Усі тварини – живі істоти, і кожна з них має свій характер, звички. Як ви думаєте, хто в лісі: - найсильніший; - найхитріший; - найспритніший ; - найдобріший?

7. Робота у зошиті. 1) Складання речення. Хто водиться у наших лісах? (Запис на дошці) У наших лісах водяться вовки, лисиці, їжаки, зайці.

2) Самостійна робота учнів: списування вірша з підручника с. 17.

VI. Підсумок уроку.

- Яку тему вивчали сьогодні на уроці? - Яких тварин називають дикими? - Назвіть диких тварин. – Покажіть свій настрій після уроку.







VII. Домашнє завдання.

1. Читати і переказувати текст «Ведмідь і мишка» 2. Вивчити напам’ять вірш на с. 17. 3. Списати речення на с.