СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Досымны? мінезі ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Данный урок разработан по предмету казахского языка6 тема "Досымны? мінезі" ю Оно разработа на казахском языке. цель урока запланирован, что бы ученик смог на государственном языке составить рассказ о характере своего друга.

Просмотр содержимого документа
«Досымны? мінезі ашы? саба?»

Күні: 02.12

қазақ тілі

5 - сынып

Тақырыбы:

Досымның мінезі


Мақсаты:

Оқушылар досының мінезі туралы айта білу, білімдермен толықтыру. Өз ойларын еркін жеткізуге, ойын ашық айта білуге бағыттау. Орфография ережесін меңгерту.


Күтілетін нәтиже:

Тақырып туралы білгендерін айтады. Орфография туралы біледі, орфография бойынша жаза алады.


Сабақ түрі


Топтық жұмыс, тренинг, СТО әдістері, сұрақ-жауап


Сабақ барысы


Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті


Уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу, түгендеу, шаттық шеңбері. Топқа бөлу. Топтарын атау. Спикерді тағайындау.

Жауап айтады, тілек айту.

2-4 мин

Үй тапсырмасын сұрау

Орфография ережесі

2-4 оқушы сөйлеседі.

2-3 мин


Жаңа сабақты бекіту

Мұғалімнің кіріспе сөзі.


1. Кәртішкемен жұмыс. Орфография ережесі бойынша тапсырма беру.



2. Оқушылардың білімдерін арттыру мақсатында топтастыру стратегиясын өткізу.


3. Тақырып бойынша тілдерін дамыту жұмысы: жобалау жұмысын постер арқылы жүзеге асырады.








4. Сергіту сәті.



5. Кәртішке: «Синквейн» стратегиясы жұмысын өткізу.





1. Дәптерге жазады.

Оқушылар бір-бірін тыңдайды.


2. Жапырақтың бетіне қандай мінездер болатынын жазады.


3. Тақырыптың негізін ашуға бағыттау.

Дарынды оқушылар үлгірімі төмен оқушыға, топтағы оқушылар бір-біріне көмек беру.

Спикер постерді қорғау жұмысына бақылайды, өз міндетіне алады.


4. Саусақтарға сергіту сәтін орындау.


5. Дәптерге жазады.









20-25мин



6. Дос туралы қандай мақал-мәтелдер білесіздер?


6. Білетін мақалдарын айтады.


3мин



Сабақты қорытындылау




7. Семантикалық картаны толтыру.



5мин

Бағалау

Оқушыларды бағалау

Күнделіктерін әкеледі

2мин


Үйге:


Дос туралы өлең жаттау.


Күнделіктеріне жазады


2мин

Рефлексия

Мінездер қандай болады?

Сұраққа жауап жазады.