СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Համատեղ դաս՝ Մաթեմատիկա և տեխնոլոգիա

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Համատեղ դաս՝ Մաթեմատիկա և տեխնոլոգիա»

Առարկա՝ Մաթեմատիկա Ամսաթիվ՝ _____________________

Դասարան՝ 1

Դասվար՝ Դ.Ճարատանյան

Տեխ. ուսուցիչ՝ Հ. Վարդանյան

Դասի տիպը՝ Համատեղ ամփոփման դաս՝ մաթեմատիկա-տեխնոլոգիա

Թեմա՝ 8 թիվը և երկրաչափական պատկերների միջոցով պատկերների պատրաստում

Կահավորում՝ դասագիրք, գունավոր թուղթ, մկրատ, սոսինձ, ստվարաթուղթ, քարտեր, մեծադիր պատկերներ

Նպատակ՝

  1. Կամրապնդեն 8 թիվը և երկրաչաձական պատկերները։

  2. Կկարողանան 8 թվի գրաֆիկական պատկերի միջոցով պատկերներ կառուցելը

  3. Կզարգացնեն երկրաչափական պատկերները ճանաչելու և տարբերակելու կարողությունները։

Դասին կիրառվող մեթոդները – Ստանալ թիրախ թիվը

Դասի ընթացք. Աշակերտներին բաժանել խմբերի, տալ թվերով կապուկ: Թվերի կապոցից առանձնացնել թիրախ թիվը և հանձնարարել մնացած թվերով ստանալ թիրախ թիվը: Թիրախ թիվը ստանալու համար կարող են օգտագործել գումարման, հանման և հավասարի նշանները:

  • Ես մտքումս մի թիվ եմ պահել, որը կազմված է երկու շրջաններից: Ո՞ր թիվն է դա:

  • Ո՞ր թիվն ենք ամփոփում այսօր: /8/:

  • 8 թիվը ի՞նչ թվանշաններից է կազմված: /պատասխաններ՝ իրենց սեղաններին արդեն դրված է 8 թվի կազմությունը, որը ստացել էին ,,Ստացիր թիրախ թիվը,, մեթոդական հնարից:/

  • Ի՞նչ պատկերներ գիտենք: /Հնչող պատասխաններից հետո աշակերտները դրված քարտերի միջից գտնում են թվարկված պատկերները և դնում գրատախտակին:/

  • Կարող ենք երկրաչափական պատկերների միջոցով ստանալ 8 թիվը:

  • Եկեք պատրաստենք