СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 22.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Информатика 11 синф

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Информатика 11 синф»

Sana:





Sinf:

11-A

11-B

11-V

11-G

___________________

Mavzu: Nazorat ishi —2

Fan: Informatika № 16

Darsning maqsadi:

Ta’limiy: O’quvchilarga olgan bilimlarini tekshirish va nazorat qilish

Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni mustaqil fikrlarini oshirish va rivojlantirish.

Tarbiyaviy: Vatanini sevish, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmatda bo‘lish, odob-axloq qoidalariga rioya qilishni singdirish.

Tayanch va fanga oid kompetensiyalar:

TK: real hodisalarni matematik tilda ifodalash usullaridan foydalana oladi va bu usullar samarali ekanligini tushuna oladi;

FK: grafik ko‘rinishda berilgan funksiyaning aniqlanish sohasi, qiymatlar to‘plami, monotonlik oraliqlari, maksimumi va minimumini, asimptotalarini topa oladi;

Dars usuli: suhbat, tushuntirish, “Savol-javob” metodi, “Rasmli boshqotirma” , “To‘g‘risini top”,”Yosh aktyor”o‘yinlari.

Dars turi: Yangi bilim berish.

O’quv jarayonining amaliga oshirish texnologiyasi:

O’qitish usullari: blits-so’rov, savol-javob.

O’qitish shakllari: guruhlara ishlash, frontal, jamoaviy.

O’qitish vositalari:11-sinf darsligi, mavzuga oid dars taqdimoti,

Monitoring va baholash: og’zaki va test nazorati, amaliy vazifalar.

Darsning borishi:

  1. Tashkiliy qism:

O’quvchilar bilan salomlashish

Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini kuzatish

Yo’qlamani aniqlash

Navbatchi axboroti.

Siyosiy daqiqa.

  1. Darsning maqsad va vazifalarini qo’yish.

  2. Tayanch bilimlarning faollashtirish.

Uyga vazifalarini tekshirish va o’tilgan mavzuni mustahkamlash.

1. PhotoShopda nechta matn joylash uskunalari bor?

2. Matn bilan ishlashni tugatishning qanday usullarini bilasiz?

3. Matn joylash uskunasining parametrlar panelida qanday parametrlar joylashgan?

4. Matn bilan ishlashda qaysi palitralardan foydalaniladi?

5. Matn ustida shakl almashtirish qanday bajariladi?

6. Matn ustida necha xil turdagi shakl almashtirishlar bor?

7. Стили (Uslublar) palitrasida matn uchun uslublaming nechta to‘plami bor?

  1. Dars materiallarini tushuntirish (materiallarni tushuntirish dars prezentatsiyasi va videorolik, amaliy harakatlar, tayyor ishlar ko’rgazmasini namoyish qilish bilan birgalikda olib boriladi).

Nazariy qism:

I-variant:

  1. RGB ranglar tizimi.

  2. Mo‘yqalam bilan ishlash.

  3. Tasvirdagi kompyuter ekraniga o‘zingizning suratingizni joylang.

II-variant

  1. CMYK ranglar tizimi.

  2. Qalam bilan ishlash.

  3. Avtomobilning yon oynasiga maktabingiz binosini joylang.

  1. Amaliy ish:

III-variant

  1. HSB ranglar tizimi.

  2. Tasvirga geometrik shakllar joylash.

  3. Fotosuratingizni kubning uch tomoniga joylang.

IV-variant

  1. Lab ranglar tizimi.

  2. Tasvirga matn joylash.

  3. Yangi tasvir yaratib, unga besh xil geomertik shakl joylang.

Adxamjon_Vahobov +99890 300 02 21 @rishton7

  1. Darsga yakun yasash:

O’quvchilarni olgan bilimlari hamda qilgan ishlarini nazorat qilib baholash, ularni yo’l qo’ygan kamchiliklarini to’g’irlash.


  1. Uyga vazifa berish:


Nazorat ishi variantlaridagi savollarni qayta ishlab o’z kamchiliklarini tahlil qilish


O’IBDO’: ____________ __________________

(imzo) (F.I.SH.)


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!