СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Информатика пәнінен бақылау жүмысы

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Келісемін                ДОІЖО

28.11.2016ж

Информатика                                                     6-сынып

Сабақтың тақырыбы:

№3бақылау жұмысы

Мақсаты :

 

Ақпарат тақырыбында өтілген сабақтарды  өз алдына жұмыс істеуге, ізденуге мүмкіндік жарату. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық

 Нәтиже:

Берілген тақырыпқа өз алдына жұмыс істейді, өңдейді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады.

Негізгі идеялар

Оқушылар өзіне деген жауапкершілікті сезіну

 Сабақтың әдісі:

Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау

Ақпарат көздері

АКТ, интернет, оқулық, компьютер

 

Сабақ   45 минут

Блум таксоно-миясы

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білу

10минут

Алғашқы  рефлексия уақыты

Үй тапсырмасы мен жұмыс

Оқушыларға психологиялық ахуал орнату

«Бинго» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау

 

Өздерін сабаққа дайындайды

Үй тапсырмасына жауап береді

 

Топпен жұмыс

 

Өз алдына жұмыс

 

 

Топтау  (синтез.)

5минут

 

 

Алған білімін топтау

Өзіңді тексер!

  1. Алгоритм дегеніміз - ...
    1. Іс-әрекет
    2. Толық сипатталған тапсырма
    3. Берілген есепті шешудегі жасалатын әрекеттердің дәл және қарапайым етіп жазылуы
    4. Математикалық есептің шешілуі
  2. Төмендегі құжаттың қайсысы алгоритм?
    1. Техникалық қауіпсіздік ережесі
    2. Аспаздық рецепт
    3. Сабақ кестесі
    4. Сынып тізімі
  3. Алгоритм орындаушыларына жатпайтынын көрсетіңдер:
    1. Жазу үстелі
    2. Адам
    3. Ыдыс жуатын машина
    4. Робот
  4. Кез-келген алгоритмнің соңғы бұйрығын көрсетіңдер
    1. Бітіру
    2. Алгоритмдегі  іс-әрекетті аяқтайтын кез-келген бұйрық
    3. Орындау
    4. Соңы
  5. Ұсынылғандардың ішінен алгоритм формаларына жатпайтынын көрсетіңдер:
    1. Сөздік
    2. Графикалық
    3. Алгоритмдік тілде
    4. Ағылшын тілінде
  6. Блок-сызба алгоритміндегі іс-әрекет дегеніміз
    1. Эллипс (сопақша шеңбер)
    2. Тіктөртбұрыш
    3. Ромб
    4. Алтыбұрыш
  7. Блок-сызба алгоритміндегі енгізу-шығару мәліметтерді қандай фигурамен беріледі?
    1. Эллипс (сопақша шеңбер)
    2. Тіктөртбұрыш
    3. Ромб
    4. Алтыбұрыш
  8. Блок-сызбады алгоритмнің басы мен соңы қандай фигурамен беріледі?
    1. Эллипс (сопақша шеңбер)
    2. Тіктөртбұрыш
    3. Ромб
    4. Алтыбұрыш

Тесттің жауабы:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

С

В

А

D

D

B

D

A

 

 

 

Анализ, синтез, қорытын дылау

Бағалау

2минут

Сабақ барысында ғы оқушының көз қарасы

Топты бағалау, формативті бағалау «2 жұлдыз, 1 тілек»

Топты бағалап, топтар бір-біріне «2 жұлдыз, 1 тілектерін» айтады

Топпен жұмыс

 

2минут

Үйге тапсырма беру

1.өткен сабақтарды қайталап келу

2. Компьютердің негізгі құрылғылары

Берілген тапсырмаларды дұрыс орындап келу

Өз алдына жұмыс

Рефлексия

1минут

 

Сабақтан алған әсерлері бойынша рефлексия парағын толтырады

«3,2,1» стратегиясы бойынша кері байланыс парақтарын толтырады

Өз алдына жұмыс

Просмотр содержимого документа
«Информатика пәнінен бақылау жүмысы»

Келісемін ДОІЖО

28.11.2016ж

Информатика 6-сынып

Сабақтың тақырыбы:

3бақылау жұмысы

Мақсаты :


Ақпарат тақырыбында өтілген сабақтарды өз алдына жұмыс істеуге, ізденуге мүмкіндік жарату. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу мәнері мен қабілетін дамыту

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық, оқулық

Нәтиже:

Берілген тақырыпқа өз алдына жұмыс істейді, өңдейді, білімін кеңейтеді. Өз ойын еркін жеткізе алады.

Негізгі идеялар

Оқушылар өзіне деген жауапкершілікті сезіну

Сабақтың әдісі:

Диалог, топпен жұмыс, жұппен жұмыс, өз алдына жұмыс. Сын тұрғысынан ойлау

Ақпарат көздері

АКТ, интернет, оқулық, компьютер


Сабақ 45 минут

Блум таксоно-миясы

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Сабақтың әдісі

Білу

10минут


Алғашқы рефлексия уақыты

Үй тапсырмасы мен жұмыс

Оқушыларға психологиялық ахуал орнату

«Бинго» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау


Өздерін сабаққа дайындайды

Үй тапсырмасына жауап береді


Топпен жұмыс


Өз алдына жұмыс



Топтау (синтез.)

5минут



Алған білімін топтау

Өзіңді тексер!

  1. Алгоритм дегеніміз - ...

    1. Іс-әрекет

    2. Толық сипатталған тапсырма

    3. Берілген есепті шешудегі жасалатын әрекеттердің дәл және қарапайым етіп жазылуы

    4. Математикалық есептің шешілуі

  2. Төмендегі құжаттың қайсысы алгоритм?

    1. Техникалық қауіпсіздік ережесі

    2. Аспаздық рецепт

    3. Сабақ кестесі

    4. Сынып тізімі

  3. Алгоритм орындаушыларына жатпайтынын көрсетіңдер:

    1. Жазу үстелі

    2. Адам

    3. Ыдыс жуатын машина

    4. Робот

  4. Кез-келген алгоритмнің соңғы бұйрығын көрсетіңдер

    1. Бітіру

    2. Алгоритмдегі іс-әрекетті аяқтайтын кез-келген бұйрық

    3. Орындау

    4. Соңы

  5. Ұсынылғандардың ішінен алгоритм формаларына жатпайтынын көрсетіңдер:

    1. Сөздік

    2. Графикалық

    3. Алгоритмдік тілде

    4. Ағылшын тілінде

  6. Блок-сызба алгоритміндегі іс-әрекет дегеніміз

    1. Эллипс (сопақша шеңбер)

    2. Тіктөртбұрыш

    3. Ромб

    4. Алтыбұрыш

  7. Блок-сызба алгоритміндегі енгізу-шығару мәліметтерді қандай фигурамен беріледі?

    1. Эллипс (сопақша шеңбер)

    2. Тіктөртбұрыш

    3. Ромб

    4. Алтыбұрыш

  8. Блок-сызбады алгоритмнің басы мен соңы қандай фигурамен беріледі?

    1. Эллипс (сопақша шеңбер)

    2. Тіктөртбұрыш

    3. Ромб

    4. Алтыбұрыш

Тесттің жауабы:



1

2

3

4

5

6

7

8

С

В

А

D

D

B

D

A






Анализ, синтез, қорытын дылау

Бағалау

2минут

Сабақ барысында ғы оқушының көз қарасы

Топты бағалау, формативті бағалау «2 жұлдыз, 1 тілек»

Топты бағалап, топтар бір-біріне «2 жұлдыз, 1 тілектерін» айтады

Топпен жұмыс


2минут

Үйге тапсырма беру

1.өткен сабақтарды қайталап келу

2. Компьютердің негізгі құрылғылары

Берілген тапсырмаларды дұрыс орындап келу

Өз алдына жұмыс

Рефлексия

1минут


Сабақтан алған әсерлері бойынша рефлексия парағын толтырады

«3,2,1» стратегиясы бойынша кері байланыс парақтарын толтырады

Өз алдына жұмыс