СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Інтегроване заняття з ОБЖД за темою: «Про небезпечні речі потрібно знати малечі»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Це заняття вчить дітей дотримуватися правил безпечного користування предметами , надавати перевагу безпечним видам діяльності, підтримувати свідоме, відповідальне ставлення до особистої безпеки. Формувати уявлення дітей про небезпечні для здоров`я та життя предмети ( колючі, ріжучі, вогненебезпечні, травмонебезпечні та отруйні). Покращувати навички пояснювального мовлення. Розвивати в дітей вміння розмірковувати: чому цікаві та привабливі зовні предмети можуть бути небезпечними. Виховувати в дітей обережність щодо предметів, які можуть зашкоджувати власній безпеці.

Просмотр содержимого документа
«Інтегроване заняття з ОБЖД за темою: «Про небезпечні речі потрібно знати малечі»»

Дошкільний навчальний заклад №7 «Аленький цветочек»

смт.Очеретине















Конспект

заняття з ОБЖД за темою:

«Про небезпечні речі

потрібно знати малечі»




Підготував:

Вихователь-методист

Толстая О.Ю.











2016 р.

Мета: Учити дітей дотримуватися правил безпечного користування предметами , надавати перевагу безпечним видам діяльності, підтримувати свідоме, відповідальне ставлення до особистої безпеки. Формувати уявлення дітей про небезпечні для здоров`я та життя предмети ( колючі, ріжучі, вогненебезпечні, травмонебезпечні та отруйні). Покращувати навички пояснювального мовлення. Розвивати в дітей вміння розмірковувати: чому цікаві та привабливі зовні предмети можуть бути небезпечними. Виховувати в дітей обережність щодо предметів, які можуть зашкоджувати власній безпеці.

Попередня робота: виготовлення д/гри «Кожній речі своє місце», будинку для Буратіно, перешкод, аплікації «Вогонь», вивчення чистомовки зі звуком [р], бесіди про небезпечні речі.

Обладнання: іграшки: Буратіно, Дракон; перешкоди: «горбочки», «струмочок»; будинок для Буратіно, побутова хімія, коробка з картками небезпечних речей, дві ємності з водою та піском, ватмани з підготовленою аплікацією «Вогонь», клей, «краплинки дощу» з катаної бумаги.

Хід заняття:

Вихователь: Станьте, діти, всі чемненько,

Усміхніться всім гарненько,

Усміхніться самі до себе,

Усміхніться всі до мене,

Привітайтесь: «Добрий день!» (Вітаються)

Вихователь: Діти, кожен день нас оточує багато речей. Певні речі ми з вами добре знаємо, а деякі ще ні. Речі бувають небезпечні та безпечні, шкідливі та корисні. Ось сьогодні ми поговоримо про те, чому так важливо нам з вами про це знати.

Ви подорожували коли-небудь по «Країні небезпечних речей»? Я вам пропоную зараз вирушити в цю країну.

( Діти стають у колону один за одним і йдуть по перешкодах: переступають через «горбочки», перестрибують через «струмочок», при цьому звучить музика , а вихователь промовляє наступні слова).

Вихователь: По стежинці йшли-йшли,

Та горбочки знайшли,

Через горбочки діти переступають

Та до струмочка потрапляють.

Через струмочок треба перескочити

Та ніжок не замочити.

Струмочок дітки перестрибнули

Та в «Країну небезпечних речей» зазирнули...

( Натрапляють на будинок Буратіно, стучать)

Буратіно: Добрий день, малята ( Діти вітаються) Як добре, що ви до мене прийшли, бо мені зовсім сумно і ні з ким навіть погратись. А в мене стільки гарних іграшок. Хочете зі мною погратися? (Так) (Буратіно показує «іграшки»: коробка з пральним порошком, лак для нігтів, лак для волосся, пляшечка парфумів, засіб для миття посуду).

Вихователь: Буратіно, а ти читав, що написано на цих речах?

Буратіно: Я ж не вмію читати! Але ж ці речі такі яскраві та гарні.

Вихователь: Діти, давайте допоможемо нашему Буратіно розібратися. Хіба це іграшки? (Ні) А що ж це таке? (Небезпечні речі. Охарактеризовують кожну річ)

Вихователь: Буратіно, тепер ти зрозумів що це не іграшки?

Буратіно: Дякую. Тепер я не буду гратися подібними речами.

Вихователь: Буратіно, але це ще не всі небезпечні речі, які можуть опинитися в наших руках. Небезпечні речі бувають отруйні, вогненебезпечні, травмонебезпечні, колючі та ріжучі ( вихователь показує картки, а діти називають).

Вихователь: А ось, Буратіно, купа таких небезпечних речей і зараз дітки розкладуть всі речі за своїми категоріями ( діти стають у ширенгу та кажуть примовлянку: «Один, два, три, початок гри!» і під музику розкладають картки по своїм категоріям).

Д/гра « Кожній речі своє місце»

Вихователь: Зараз я вам пропоную переглянути мультфільм про небезпечні іграшки.

Перегляд відеороліку «Небезпечні іграшки» ( Смешарики)

Буратіно: Дякую вам, друзі. Тепер я знаю якими бувають небезпечні речі. Ой, дітки, мене вже татусь гукає і тому мені час повертатись додому. До побачення! (Прощаються з Буратіно).

Вихователь: Діти, а хто це плаче ?

( знаходять Дракончика з перев’язаною лапкою )

Вихователь: Ой, що трапилося, Дракончику? Чому в тебе забинтована лапка? Розкажи нам, будь ласка.

Дракончик: Я був дома сам, мені стало сумно і я взяв сірники, щоб запалити свічку та помилуватися на вогник. Але коли я запалив сірничок, то трішечки злякався і впустив його на підлогу. Від палаючого сірника почав загорятися килимок. Я почав гасити вогонь лапками. На щастя загасив, але дуже обпік свою лапку. Тепер мені боляче.

Вихователь: Те, що ти не розгубився та почав негайно гасати пожежу – це добре, але робити це потрібно не рукою. Ось сідай з нами та подивись, чого боїться вогонь.

Дослід: у ємностях вода та пісок. Запалюється перший папірець і гаситься піском, а потім другий- водою. Діти роблять висновки...

Вихователь: Тепер, я сподіваюсь, вам зрозуміло, що треба було робити Дракончику? Але запам’ятайте: якщо трапилася пожежа, треба негайно кликати на допомогу дорослих та викликати пожежників за номером 101 і ні в якому разі не ховатися від пожежі у куточку або під столом, бо дим , що утворюється від вогню дуже небезпечний. Діти, а ви хоча б на хвилинку хотіли би стати пожежниками? (Так) Тоді давайте підійдемо до наших вогників (підходять до столів з аплікацією «Вогник»). Що ж нам знадобиться? (Вода) Але де ми її візьмемо? Давайте покличемо на допомогу хмаринку ( дмухають у «небо» та чують звуки дощу)

Дихальна та пальчикова гімнастика

Аплікація «Загасимо вогник» (з нетрадиційного обладнання)

Фізкультхвилинка:

Працювати перестали

І тепер всі дружно стали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз- присіли, другий- встали.

Молодці, діти! А зараз ми закріпимо здобуті знання за допомогою гри, але перед тим, як її розпочати давайте проговоримо чистомовочку про те, як ми любимо грати.

Чистомовка:

Ра-ра-ра, любить грати дітвора,

Рі-рі-рі, я радію також грі,

Ру-ру-ру, починаймо разом гру,

Ри-ри-ри, всіх запрошую до гри.

Д/гра «Можна- не можна» ( коли можна- плескають у долоньки, коли не можна- тупотять ніжками).

  • Можна гратися сірниками? Самим запалювати сірники? Можна подати коробку із сірниками бабусі?

  • Можна підняти з підлоги татову запальничку і покласти її на стіл?

  • Можна дитині вашого віку брати ножа і чистити картоплину? Можна дітям мити картоплину під краном?

  • Можна гратися ліками? Можна приймати ліки, які приписав лікар під наглядом дорослого?

  • Можна пришити самому ґудзика до сорочки? Можна спостерігати за тим , як це робить мама?

( Після закінчення гри вихователь хвалить дітей за розсудливість та кмітливість )

Вихователь: Молодці, дітки! Ви великі розумнички! Але нам вже час повертатися додому. Давайте з вами присядемо на килимочок, покажемо «Мудру розуму», закриємо оченятка та тихенько посидимо (включається медитація)

Вихователь: Відкриваємо оченята, підтягуємося. Ось ми і вдома...

Підсумок заняття...