СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Інтегрований урок (фізика+зарубіжна література)Дія рідини на занурене в неї тіло. Виштовхувальна сила. Залiзна логiка Шерлока Холмса та «простота» його дедуктивного методу.

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

Завдання з багатьма невідомими

(Розслідування веде Шерлок Холмс)

Тема : Дія рідини на занурене в неї тіло. Виштовхувальна сила.

Залiзна логiка Шерлока Холмса та «простота» його дедуктивного методу. Боротьба добра i зла в оповiданнi «Пiстрява стрiчка».  

Завдання з багатьма невідомими

(Розслідування веде Шерлок Холмс)

Дія рідини на занурене в неї тіло. Виштовхувальна сила.

Залiзна логiка Шерлока Холмса та «простота» його дедуктивного методу. Боротьба добра i зла в оповiданнi «Пiстрява стрiчка».  

Просмотр содержимого документа
«Завдання з багатьма невідомими»

Інтегрований урок в 7 класі (фізика+зарубіжна література)

Завдання з багатьма невідомими

Тема : Дія рідини на занурене в неї тіло. Виштовхувальна сила.

Залiзна логiка Шерлока Холмса та «простота» його дедуктивного методу. Боротьба добра i зла в оповiданнi «Пiстрява стрiчка».

Мета:

- обґрунтувати існування виштовхувальної сили;

- формувати вміння пояснювати причини виникнення виштовхувальної сили; навчати учнів експериментально визначати цю силу та встановлювати її залежність від густини рідини, об’єму тіла; сформулювати уявлення про закон Архімеда та його застосування;

- розвивати науковий світогляд учнів; розвивати творчі здібності учнів, спонукаючи їх до самостійного отримування висновків при виконанні певних дослідів та розв’язанні якісних задач;розвивати логiчне мисленн;

- виховувати спостережливість , формувати уявлення про загальнолюдськi цiнностi. 
Обладнання: картки-інструкції для кожного учня (рівень А,В,С), вантажки, динамометр, склянки з водою, відерце Архімеда.

Тип уроку:  інтегрований урок - дослiдження (фізика та зарубіжна література) з елементами гри. 

Епіграф: По одній краплі води людина, що вміє мислити логічно, може зробити висновок про можливість існування Атлантичного океану або Ніагарського водоспаду, навіть якщо він не бачив ні того, ні іншого і ніколи про них не чув. Усяке життя - це величезний ланцюг причин і наслідків, і природу його ми можемо пізнати по одній ланці.

Шерлок Холмс

Девіз уроку: (зашифровано) « Використовуйте очі, дійте мізками»

Хід уроку:

Перед початком уроку вчитель роздає учням картки-інструкції, диференційовані за трьома рівнями, відповідно до попередніх навчальних досягнень учнів.

І.Привітання.

1.Перевірка домашнього завдання.

ІІ. Мотивація діяльності навчальної

Вчитель літератури: На уроках літератури ми завжди готуємо девіз уроку. Сьогодні він вже готовий. До нашого агентства надійшов лист на ім`я Шерлока Холмса. Але, на жаль ,я нічого не розумію. Підберіть ,будь ласка,ключ і спробуйте сформулювати девіз.

1.ДЕВІЗ УРОКУ:



3

11

15

19

21

11

22

23

19

3

24

14

23

7





















6

12

14

23

7














___________________________________________________

Саме ці слова нам сьогодні і допоможуть.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування з фізики:

1) що таке сила?

2) від чого залежить результат дії сили?

3) що таке вага тіла?

4) одиниці вимірювання ваги;

5) прилад для вимірювання сили; як обчислити тиск на дно посудини?

6) як обчислити силу тиску?

7) сформулюйте закон Паскаля.

ІV. Робота над новим матеріалом

1.Вчитель фізики:

- Чи доводилось вам піднімати одне й те саме тіло в повітрі і в воді?

- Як ви вважаєте, яка величина стає менше?

Перевіримо ваші відповіді.

Дослід № 1.(Картка - інструкція)

ВИСНОВОК № 1: F=P-P

З’ясуємо природу цієї сили.

Дослід № 2. (Картка-інструкція) плюс робота з підручником

Силами учнів встановлюємо причину дії сили, а потім виводимо формулу для її обчислення.

ВИСНОВОК № 2: F=P

P= mg m=Vp

Fа= Vт p рg

Перевіримо цю формулу.

Виконуємо завданя по картках-інструкціях. Робимо висновки.



2.Висновок

- А тепер давайте з’ясуємо, яка друга назва цієї сили?

(відповіді учнів - Архімедова сила)

3. Вчитель літератури:

Слідчий експеримент провели.

Протоколи склали.(картки)

І, нарешті,заносьте!!!! - КОРОНА

Але все це припущення,гіпотези,а нам потрібні докази.


Кросворд «Пістрява стрічка»

1.Друг Шерлока Холмса. (Ватсон)

2. Прізвище вітчима героїні оповідання «Пістрява стрічка». (Ройлотт)

3. Ім'я героїні , котра прийшла до Шерлока Холмса за допомогою. (Хелін)

4. Ім'я вітчима героїні. (Грімсбі)

5. Чим вітчим годував гадюку? (Молоко)

6. Який предмет, на думку Холмса, був зай​вим у кімнаті вітчима? (Блюдечко)

7.Яка річ в кімнаті Джулії була фальшива? (Дзвінок)

4. Вчитель фізики. Так,це СИЛА АРХІМЕДА.

5. Вчитель літератури: А до чого ж цей речовий доказ? (Корона)

Жив в Сіракузах мудрець Архімед,

Був другом царя Гієрона.

А який для царя найважливіший предмет?

Ви здогадались-КОРОРНА.

МУЛЬТФІЛЬМ

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчитель фізики: Майстру відрубали голову, а світ отримав формулу, що пов’язала чотири фізичні величини – виштовхувальну силу, об’єм тіла, густину рідини та сталу величину. Чи можемо ми сьогодні викрикнути ЕВРІКА? Так, бо за допомогою цієї формули сьогодні ми можемо визначити обєм будь-якого тіла неправильної форми.

Випереджальне завдання (визначити об’єм корони ). Розрахунки.

Заслуховуємо висновки учнів з карток-інструкцій, коректуємо, доповнюємо і записуємо в зошити.

Відповідаємо на питання в картках-інструкціях.

Вчитель літератури: Якi риси характеру Холмса вам сподобалися?

(Умiння уважно вислухати i проаналiзувати почуте. Рiшучiсть у

мiркуваннях та дiях. Вiн спiвчуває тим, хто потрапив у бiду, кого

переслiдують).

- Якi приказки до оповiдання « Пiстрява стрiчка» і легенди про Архімеда можна дiбрати, щоб розкрити основну думку цього твору? Поясніть.

- « Хто яму копає, той сам у неї звалиться»

- «Хто з мечем воює, той вiд меча загине».

- «Добро i правда завжди поряд ходять, завжди перемагають».

Вправа «Сенкан»   Скласти сенкан « Шерлок Холмс». «АРХІМЕД»

Наприклад :   1. Шерлок Холмс.

                        2. Рішучий, спостережливий.

                        3. Слухає,  спостерігає, аналізує.

                        4. Людина, що володіє талантом мислення.

                        5. Детектив.

V. Пiдведення підсумків.

VI. Д/з: з літератури: написати власне оповiдання – детектив;

з фізики § 27, впр 27 (7),

творча робота – запропонувати свій спосіб для гідростатичного зважування.










Просмотр содержимого документа
«Картки-інструкції»

КАРТКА-ІНСТРУКЦІЯ

Група «А»

Прізвище___________________________________________________________

Дослід № 1

  1. Знайдіть вагу вантажу в повітрі: Р=



  1. Знайдіть вагу вантажу у воді: =



  1. Обчисліть різницю: ∆Р =



ВИСНОВОК № 1: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дослід № 2

=

ВИСНОВОК № 2: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Записати формули:



m = = =



Отримані формули записати в зошит.

ЗАВДАННЯ

За даними досліду № 1 обчислити об’єм вантажу:



ПИТАННЯ: Як залежить архімедова сила від густини рідини? Чи однакова архімедова сила діятиме у воді на одне й те саме тіло на Землі і на Місяці?



Роботу на уроці оцінюю_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

КАРТКА-ІНСТРУКЦІЯ

Група «В»

Прізвище ______________________________________________________________________

Дослід № 1

  1. Знайдіть вагу вантажу в повітрі: Р=



  1. Знайдіть вагу вантажу у воді: =



  1. Обчисліть різницю: ∆Р =



ВИСНОВОК № 1: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Чому вага в воді менша? ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дослід № 2

=

ВИСНОВОК № 2: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Записати формули:

m = = =

Отримані формули записати в зошит.

ЗАВДАННЯ

За даними досліду № 1 обчислити об’єм вантажу:

ПИТАННЯ: Як залежить архімедова сила від густини рідини? Чи однакова архімедова сила діятиме у воді на одне й те саме тіло на Землі і на Місяці?Як залежить архімедова сила від об’єму?

Роботу на уроці оцінюю_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

КАРТКА-ІНСТРУКЦІЯ

Група «С»

Прізвище ______________________________________________________________________

Дослід № 1

Ціна поділки динамометра 0,1 Н

  1. Підвісити вантаж до динамометра. Знайдіть вагу вантажу в повітрі: Р=



  1. Опустити вантаж у воду. Знайдіть вагу вантажу у воді: =



  1. Обчисліть різницю: ∆Р =



ВИСНОВОК № 1: На тіло, занурене в рідину, діє виштовхувальна сила або Архімедова сила.

Дослід № 2

= Р

ВИСНОВОК № 2: Архімедова сила дорівнює вазі рідини в об’ємі цього тіла.

р= = = рg



Отримані формули записати в зошит.



ПИТАННЯ: Чому дорівнює архімедова сила, що діє на тіло в досліді № 1? Як ви вважаєте, якщо в воду кинути солі, архімедова сила зміниться чи ні?



Роботу на уроці оцінюю_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _













1.ДЕВІЗ УРОКУ:



3

10

14

18

20

10

21

22

18

3

23

13

22

7





















5

11

13

22

7














___________________________________________________



2.КРОСВОРД

1.








2.








3.








4.









5.







6.










7.












_________________________________________________________________








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!