СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қарапайым математика. Тақырыбы: «Фермаға саяхат»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Задание: сравните ССП и СПП. Диаграмма Венна.

- Что у них общего?

- Назовите главное их отличие друг от друга.

Вывод: СПП состоит из двух или более простых предложений, неравноправных по смыслу, связанных посредством подчинительных союзов или союзных слов; состоитиз главного предложения и придаточной части.

VI. Рефлексия.

Продолжите предложение:

Я сегодня на уроке узнал (а) …..

Мне было интересно …..

Мне было трудно (легко) ……

Я хочу узнать ….

VII. Домашнее задание: Выучить правило; выполнить упражнение 9, с. 53.

Для сильных учащихся: написать эссе «Боровое», используя сложные союзные предложения.

 

Просмотр содержимого документа
«Қарапайым математика. Тақырыбы: «Фермаға саяхат»»

7 сынып алгебра сабағы

Сабақтың тақырыбы: Қысқа көбейту формулаларына есептер шығару.

Сабақтың мақсаты:

А) бідімділік: қысқа көбейту формулаларын қолданып, әр түрлі есептерді шешу әдістерін үйрету.

Б) дамытушылық: қосымша тапсырмалар арқылы оқушылардың шығармашылығын логикалық есептер шығару арқылы функционалдық ойлау қабілеттерін дамыту.

В) тәрбиелік: бірлесе жұмыс істеуге, бір – бірлерін тыңдауға, шапшаңдылыққа, жауапкершілікке, ұйымщ\шылдыққа, бәсекеге қабілеттілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: білік пен дағдыны қалыптастыру сабағы.

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, жеке, сұрақ – жауап.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, кеспе қағаздар, презентация, жұмыс парағы, әр түрлі маркерлер, стикерлер, магниттер.

Сабақтың барысы:

І – бөлім. Кіріспе

  1. Ұйымдастыру.

А) сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

Ә) оқушыларды үш топқа бөліп отырғызу, топ басщыларын анықтау. Топтардың сабаққа даярлығын, қатысуын шолып өту. Топ басшыларына оқушылардың сабақ барысында берген жауаптарын белгілеп отыратын парақты және маркерлерді тапсыру. Қызыл – өте жақсы, сары – жақсы, жасыл - қанағаттанарлық

Тапсырмалар/

Оқушылардың аты

Үй жұмысы

Үй тап. пысықтау

«Ғажайыптар алаңы» ойыны


Оқулықтан есептер шығару




Мақсат








Сабина








Согдиана








Маруф








Дастан








Диляра








Әмина










Б) жүректен жүрекке жылы лебіз білдіру.

Психологиялық дайындық: интерактивті тақтада «4 сурет 1 сөз» атты ойын түріндегі тапсырма оқушылар назарына ұсынылады: оқушылар суреттерге қарап 4 суретке ортақ бір сөзді табады. Әрине мұндағы суреттер бүгінгі тақырыпқа қатысты болып, оқушылардың назарын шоғырландыруға көмектеседі.

  1. Үй жұмысын тексеру.

Қайталау білім анасы. Балалардың қабілеттеріне қарай өтілген тақырыптар бойынша мотивациясыц жоғары балаларға тест тапсырмаларын беремін, үлгерімі төмен оқушыларға «формуланы жалғастыр», «жұлдызшаның орнын толықтыр» тапсырмаларын беремін.

«формуланы жалғастыр»,

(a+b)2=

a2+b2=

(a-b)2=

(a+b)3=

(a-b)3=

a3+b3=

(a-b)3=

a3-b3=

«жұлдызшаның орнын толықтыр»

(*+*)2=*+84x2y3+49y6

(3m2-*)2=*+6m2t3+*

  1. Үй тапсырмасын пысықтау. Оқулықтан есептер шығару. Әр топтан оқушылар шығып есеп шығару жылдамдықтарын сынайды.

ІІ – негізгі бөлім.

«Ғажайыптар алаңы» ойыны

  1. Алдымен үш топқа мұғалім тарихи тұлғалар – ұлы математиктер туралы әңгімелейді, бірақ аты аталмайды. Бұл тапсырма тарих пәнімен байланысты болып, әріптер жазылған кеспе қағаздары беріледі, бұл кеспе қағаздарының басқа бетінде есептер жазылған, егер есепті дұрыс шығарып, кеспе қағазының оң бетіндегі әріпті есептің шешімі көрсеткен ұяшыққа орналастырса, ежелгі ұлы математиктердің есімдері шығады.

І топ

Е

В

К

Л

И



Д





ІІ топ

П

И

Ф

А

Г



О





Р



ІІІ топ

А

Р

Х

И

М



Е





Д

  1. Оқулықтан есептер шығару. Әр топтан оқушылар шығып есеп шығару жылдамдықтарын сынайды.

ІІІ – қорытынды бөлім.

  1. Сергіту сәті. Оқушыларға тақырыпқа байланысты сұрақтар қойылып жауабы да айтылады. Жауаптар дұрыс болса, шапалақ шалады. Кері жағдайда аяқтарымен екі рет еденге ұрады.

А) 5 санының квадраты 25-ке тең?

Б) теріс санның квадраты оң сан?

В) оң санның квадраты теріс сан?

Г) жақшаның алдында «-» белгі тұрса, жақшаны ашқанда оның ішіндегі белгі қарама – қарсы белгіге өзгереді?



  1. Үйге тапсырма

  2. Рефлексия

  3. Сабақты қорытындылап, топ басшыларындағы қағаздар бойынша бағалау.