СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

К дыбысы мен әрпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Күні:13.12.16ж

Сынып: 1 «А»

Мектеп:№105

Мұғалім: Нұрханова Ж

Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі туралы  білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

 

Кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

 7 мин                    

 

Сергіту сәті

 «Балаларға арналған » жаттығулар

«Ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап алу.

 

 

«Өз үйіңді тап!» ойыны

Сергіту сәтін жасайды.

- Дыбыс дегеніміз не?

- Әріп дегеніміз не?

- Дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Дауыссыз дыбысты қандай белгімен белгілейді?

-Дауысты дыбыстарды қандай түспен белгілейміз?

- Өткен сабақтарда қандай дыбыспен таныстық?

Оқушылар дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.

         Шаттық шебері

 

Жұлдыз

шалар тарату

 

 

 

 

 

Видеоролик

 

 

Орындық

 

Дыбыстар

 

 

 

 

Дыбыстар үйі

Іс –әрекет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қызық

ты тапсыр

малар

23  мин

«Ой қозғау» әдісі

Жұмбақ шешу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Міне, балалар, барлық сөздер қандай дыбыстан басталады?

 

 

 

 

№1 Оқылым.

Оқушыларға бағандағы сөздерді оқыту.

 

 

 

№2.Тыңдалым

 

«Ойлан,тап»

 

 

 

Топтық жұмыс

 

 

Ойлан

 

 

Топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке оқушымен жұмыс

 

 

 

 

Жазылым

1. Таңмен көзін ашады, Әлемге нұрын шашады. (Күн)

2. Гүл ұшып гүлге қонады, Гүл-бақшам гүлге толады. (Көбелек)

3. Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса аттама. (Кітап)

4. Өзі алып кемедей, Дауылдан ықпайды, Су шашып телегей, Мұхиттан шықпайды. (Кит)

-К дыбысынан басталады. Ендеше, бүгін біз К дыбысымен және әрпімен танысымыз.

Электронды оқулықтан «К» дыбысының жазылу ережесін,

«К» дыбысы кездесетін сөздерді  көру.

Кісі     кеме     терек      кеше      ерлік   кіші    кесе     шелек     кесте     мереке   ескі   елік         кім    кілт     текемет

Ешкі    етік   ешекім        кесіртке    керемет

«Ата ақылы» өлеңін тыңдап жатқа айту.

Ескі-жаңа

Кіші-үлкен

Еркіннің хатын тыңдап,сұрағына жауап бер.

Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата.Бұлардағы ортақ нәрсе не?

1-топ: Венн диаграмасын толтыру.

2-топ: «К» дыбысын топтастыру

3-топ: Баспалдақ ойыны

4-топ:Сөзден сөз құра

5-топ: Адасқан әріптер

6-топ: Сәйкестендіру кестесі

«Өз үйіңді тап»

Сандықшаға буын санына қарай сөздерді салу.

Үлгермеуші оқушымен жұмыс

«Өз үйіне кіргіз» әріптерді өз үйіне  апару.

Дәптермен жұмыс      

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Электронды оқулық

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таратпалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үйшіктер

 

 

 

Жұмыс дәптері

Соңы

5мин

 

ББҮ кестесін толтыру

 

 

Не сәтті болды ?

 

 

Не сәтті болмады?

 

 

Нені дамытуға болады?

 

 

               

 

Просмотр содержимого документа
«К дыбысы мен әрпі»

13.12.16ж

Сынып: 1 «А»

Мектеп:№105

Мұғалім: Нұрханова Ж

Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. К дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы


Кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

7 мин


Сергіту сәті

«Балаларға арналған » жаттығулар

«Ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап алу.



«Өз үйіңді тап!» ойыны

Сергіту сәтін жасайды.

- Дыбыс дегеніміз не?

- Әріп дегеніміз не?

- Дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Дауыссыз дыбысты қандай белгімен белгілейді?

-Дауысты дыбыстарды қандай түспен белгілейміз?

- Өткен сабақтарда қандай дыбыспен таныстық?

Оқушылар дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады.

Шаттық шебері


Жұлдыз

шалар тарату






Видеоролик



Орындық


Дыбыстар





Дыбыстар үйі

Іс –әрекет






































Қызық

ты тапсыр

малар

23 мин

«Ой қозғау» әдісі

Жұмбақ шешу










-Міне, балалар, барлық сөздер қандай дыбыстан басталады?





№1 Оқылым.

Оқушыларға бағандағы сөздерді оқыту.




№2.Тыңдалым


«Ойлан,тап»




Топтық жұмыс



Ойлан



Топтық жұмыс









Жеке оқушымен жұмыс





Жазылым

1. Таңмен көзін ашады, Әлемге нұрын шашады. (Күн)

2. Гүл ұшып гүлге қонады, Гүл-бақшам гүлге толады. (Көбелек)

3. Қабат-қабат қаттама, Ақылың болса аттама. (Кітап)

4. Өзі алып кемедей, Дауылдан ықпайды, Су шашып телегей, Мұхиттан шықпайды. (Кит)

-К дыбысынан басталады. Ендеше, бүгін біз К дыбысымен және әрпімен танысымыз.

Электронды оқулықтан «К» дыбысының жазылу ережесін,

«К» дыбысы кездесетін сөздерді көру.

Кісі кеме терек кеше ерлік кіші кесе шелек кесте мереке ескі елік кім кілт текемет

Ешкі етік ешекім кесіртке керемет

«Ата ақылы» өлеңін тыңдап жатқа айту.

Ескі-жаңа

Кіші-үлкен

Еркіннің хатын тыңдап,сұрағына жауап бер.

Суретте бейнеленген заттардың әрқайсысын ата.Бұлардағы ортақ нәрсе не?

1-топ: Венн диаграмасын толтыру.

2-топ: «К» дыбысын топтастыру

3-топ: Баспалдақ ойыны

4-топ:Сөзден сөз құра

5-топ: Адасқан әріптер

6-топ: Сәйкестендіру кестесі

«Өз үйіңді тап»

Сандықшаға буын санына қарай сөздерді салу.

Үлгермеуші оқушымен жұмыс

«Өз үйіне кіргіз» әріптерді өз үйіне апару.

Дәптермен жұмыс


Суреттер













Электронды оқулық







Оқулық


















Таратпалар











Үйшіктер




Жұмыс дәптері

Соңы

5мин


ББҮ кестесін толтыру



Не сәтті болды ?



Не сәтті болмады?



Нені дамытуға болады?






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!