СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Қозғалмалы ойындар"

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

4 сынып оқушыларына арналған денешынықтыру сабағынан сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«"Қозғалмалы ойындар"»

Денешынықтыру сабағынан сабақ жоспары

Күні : 07.09.2016 ж.

Сынып : 4 «Ә»

Пән :Денешынықтыру

Бағдарлама бөлімі :Жеңіл атлетика

Тақырып : Қозғалмалы ойындар.

Мақсаты :

Сауықтыру :дене шынығуына әсер ету,денсаулығын молайту,дене бітімінің жақсаруын қатыптастыру.
Білімділік :
тапсырмалар беру арқылы оларды шапшаңдыққа, шыдамдылыққа, жылдамдық сапаларын дамыту.

Тербиелік : сабақтағы барлық жүктемені дұрыс орындауға, бір-біріне көмектесуге, тез назар аударуға,ережені бұзбауға,еңбекқорлыққа және сергек болуға баулу.
Сабақтың типі : «Аламан» бәйге ойын сабағы
Пәнаралық байланыс: математика,қазақ тілі,әдебиеттік оқу.
Көрнекі құралдар: журнал,ысқарғыш,секундомер,баннер,грамота.

Өткізілетін орын:спортзал.

Сабақтың барысы

Мазмұны

Мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар



Сапқа тұру.


Кезекшінің анықтамасы.


Амандасу.



Сабақтың міндеттерін хабарлау.



Бір орындағы саптық жаттығулар (іс-әрекетті нұсқау бойынша орындау)




Жүру.

- жай жүру.


- аяқ ұшымен жүру, ҚҚ



- өкшемен жүру, ҚҚ басымыздың артына

- толық отырып жүру, ҚҚ белде


Спорттық жүру.


Жү

- жай жүгіру.



-АА артқа лақтырып жүгіру,ҚҚ белде


-Тіземізді көтеріп жүгіру,ҚҚ алдыда


-Оң,сол жақ қырымен тіркеле адымдап жүгіру.


Демді қалыпқа келтіруге арналған жаттығулар.


Солдан 3 адамнан 3 қатарға тұрғызу


Жалпы дамыту жаттығулары (құралсыз).



30''


1'


15''



30''



3-4 рет






0,5 айн-м


0,5 айн-м



0,5 айн-м


0,5 айн-м


1 айн-м



0,5 айн-м



0,5 айн-м


0,5 айн-м


0,5 айн-м




4 рет



30''


6-8 жат-у


«Бір қатарға тізіліп, тұр».


«Кезекші анықтама береді».


«Сәлеметсіздер ме!»,«Еркін тұр!»


«Біз бүгін жеңіл атлетика бөлімінде қолданылатын «Аламан» бәйге ойынын ойнаймыз


«Сендерге нұсқау бере отыра,мен басқа қарама-қарсы әрекет жасаймын,сендер қателеспей жасауларыңыз керек».

«Солға қарай, сол аяқпен, ҚАДАМ-БАС».



«ҚҚ түзу, тіке қараймыз,алақандарымыз ішке»


«Тіке қараймыз, арқамыз түзу».


«Арқамыз түзу», «Толық отырамыз»


«ҚҚ шынтағымыз иілген, өкшеден аяқ ұшына ауысу», «Арақашықтықты сақтау»

«ЖҮГІРІП-АЛҒА БАС».

«ҚҚ шынтағымыз иілген, бір темппен айналымдар жасау».

«Диагональ бойымен жаттығуларды орында»,«Денені тік ұста»

«Тіземізді жоғары көтереміз», «Жиі орында».

«Денемізді тік ұстаймыз», «Арақашықтықты сақта!».



«1-2 дегенде ққ - дем алу,

3-4 дегенде ққ - дем шығару».


«СОЛ-ға қарай сол аяқпен 3 оқушылан 3 қатар жаса».

«№1 карточка».


Сапқа тұру. Ойын шарттарымен таныстыру.



Кіріспе жасау.





















1. «Жорға» жарысы


























2. «Теңге алу» жарысы.






























3. «Қап қиіп жарысу» ойыны





















4. «Кім жылдам ?» ойыны.

30''




2-3'





















5-7'


























5-7'






























5-7'





















4-7'


«1-ші колона сапты бастайды қалғандары олардың артынан сапқа тұрады».

«Түзел,тік тұр», «1-ші,2-шіге санал»

Топтар:

1-топ:Құлагер тобы
2-топ:Байшұбар тобы.
Ойын төрешілермен таныстыру.

« -Балалар, «Аламан» бәйге ойынын білесіңдер ме?»

«Жылқының арасынан жүйріктерін таңдап,оларды баптап,бәйге жарыстарға қатыстырған.Спортты кеңінен таратуға барлық жағынан мүмкіншілік мол,республикамызда мініскер аттарды өсіретін арнаулы жылқы заводтары бар.Мысалы,өзіміздің Қостанай қаламыздың жанындағы Заречный кентінде «Қазақ тұлпары» атты ат заводы бар. Сендерге берілетін тапсырмаларды дұрыс әрі жылдам орындау арқылы жүйрік

жылқыларды алуларыңыз керек.»


«Бұл жарыста жылқы өзінің жұмсақ,жайлы жүрісімен көзге түседі. Жарыс 2-3 шақырым қашықтықта өтеді.» «Берілген қашықтықты жүгіріп өтіп, математика пәнінен тапсырмаларды орындау керек»

«Баста», ысқырық дауысымен сигнал беру.

«Мен сендерге әр топқа бір доптан беремін сендер осы допты бірінші тұрғандар артта тұрған балаға жоғарыдан бересінде колонаның соңына барып тұрасын,ал келесі бала болса,жоғарыдан алып келесі балаға төменнен береді де ол да колонаның артына тұрады және солай жалғаса береді.Соңында,ойынның басында бірінші тұрған оқушы өз орнына келуі керек.Сонымен қатар, бұл этаптың тапсырмасын орындау керек»

Тапсырма: «Денсаулық» деген сөзге фонетикалық талдау жасау.

«Нұсқауларды мұқият тыңдандар»


«Теңге алу да ат спортына жататын ұлттық ойындардың бір түрі.Бұл ойынға жуас жылқыны пайдаланылады.Ат ойыншының қалауынша шабады.Бірақ,теңге жатқан жерге келгенде баяулауға болмайды,шапқан бетінде,аттың үстінен жерде жатқан теңгені алу керек.» «Сендер кедергілерден өтіп тапсырманы дұрыс орындай отыра.бірінші болып теңгені алып,артқа жүгіріп бару керек»

«Баста», ысқырық дауысымен сигнал беру.

Тапсырмалар:

  1. 61 + 6=67

  2. 45 х 8=360

  3. 52 х 4=208

  4. 56 х 5=280

  5. 45 х 3=135

  6. 45 : 9 =5

  7. 25 х 5=125

  8. 51 + 8=59

  9. 20 х 6=120

  10. 24 х 2=48

  11. 58 + 3=61

  12. 13 х 2=26

  13. 68 + 5=73

  14. 45 х 4=180

  15. 54+60=94

«Асықпай дұрыс шығарыңдар»

«Ойын басқарушының командасы бойынша сызықтың бірінші басында қатарласып тұрған ойнаушылар жарысып жүгіре бастайды. Жолында жатқан қапқа жетісімен, екі аяғын оның ішіне тығып, тез киіп, екі қолымен жоғары көтеріп, ілгері секіріп жарыса береді әрі тапсырманы орындап отырады.Тапсырма:

Жасырылған сөздерді тап.

ч

п

б

ю

в

ф

о

Д

з

ц

а

с

ы

қ

т

ж

і

к

о

е

г

а

з

і

л

а

с

к

д

ө

т

г

ә

т

а

у

ә

н

а

е

г

к

ү

н

р

е

р

р

ш

ы

н

д

ә

р

і

э

п

к

ы

ә

о

п

а

в


«Ортаға шыққан екі оқушы бір-біріне арқасын беріп, екі жаққа қарап тұрады. Аяқтарының арасын иықтарының деңгейімен бірдей етіп ұстайды. Сонан соң ойын жүргізуші екеуінің аяғының арасына ұзыннан-ұзақ белбеу тастайды да «бір, екі, үш» деп санайды. «Үш дегенде кім еңкейіп белбеуді бұрын алса, соның жеңгені. Бұл адамның өз денесін еркін меңгеріп, тез қимылдауының нәтижесінде жүзеге асады. Ойынға басқа ойыншылар шығады. Ойын жалғаса береді. Екінші кезекте әр жұптың жеңімпаздарымен арадағы жарыс болады. Ең соңында жеңген екі ойыншы қалады. Сол екеуінің қайсысы жеңіп шықса, сол жеңімпаз атанады.»