СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қрама-қарсы сандар тақырыбына арналған сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар»

Қарама-қарсы сандар.Бүтін сандар

Оқушылрдың пәнге деген көзқарасы жеке басының және пәнінің ерекшеліктерімен қатар оқыту әдістемесімен анықталады. Осындай ерекшеліктерін ескере отырып, олардың пәнге қызығушылығын тудыру мақсатында сабақты ұйымдастырып өткізудің маңызы зор. Күнделікті сабақтағы бір ізділік оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын жоғалтады. Сондықтан сабақты мүмкіндігіне қарай түрлендіріп өткізсе, сабақтың мазмұны ашыла түседі. Төменде өзімнің бір сабағымның жоспарын ұсынып отырын.

Сабақтың мақсаты: Білімділік. Оқушыларға берілген санның қарама-қарсы санын табуды үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларға есеп шығару арқылы теориялық ойлау қабілеттерін дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Оқушыларға берілген тапсырманы тиянақты орындай білуге, шапашандыққа,әдептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әідс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, тест, көрнекілігі, презентация.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.

А) Психологиялық дайындық

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз,

Есептерді шығарып,

Білімді шәкірт боламыз!

Топқа бөлу. «Шаршы» тобы, «Үшбұрыш» тобы, «Тіктөртбұрыш» тобы, «Көпбұрыш» тобы.

Қайталау сұрақтары

  1. Масштаб дегеніміз не?

  2. Қандай сан оң санға да, теріс санға да жатпайды?

  3. Қандай шамалар тура пропорционал шамалар деп аталады?

  4. Пропорция дегеніміз не?

  5. Пропорцияның негізгі қасиетін айтып беріңдер?

  6. Қандай теңдік теңдеу деп аталадьы?

III. Жаңа сабақ.

Теріс санға қарама-қарсы сан оң сан болады.

0 (нөл) саны өзіне-өзі қарама-қарсы сан

-2 және 2; -0,6 және 0,6; -1,5 және 1,5 қарама-қарсы сандар.

1) Бүтін сандар

Z=

2) Рационал сандар

; m; nN6

Мысалы: 7; -9;-2/3;0,3;-0,19




Таңбалар ережесінің кестемен берілуі.


+∙(+)=(+)

+∙() ()

-∙(+)=()

∙() (+)


318.

1 топ: 3

3 топ:-3: 0

320

Бекіту: Эстафеталық ойын. Әр топан оқушылар кезекпен тақтаға шығып есептерді орындап жарысады.

С деңгей. «Ойлан тап». Мұнда теңдеу шешу керек. Логикалық ойлау қабілетін дамытуға арналған жауабын бағыттап көрсету керек.

Сергіту сәті

  1. «Спутник» жер шарын 103минутта айналып өтті. Ол неше сағат неше минут айналып өтті (1 cағат 43 минутта)

  2. Жыл 12 айдың ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады. Ал 28 саны қай айда кездеседі? (барлық айда)

  3. 5 жұмыртқа 7 минутта піседі, ал 10 жұмыртқа неше минутта піседі? (7 минутта)

  4. Қандай санның жазылуында қанша әріп бар болса сонша цифр бар? (10 және 100)

Тест жұмысы

Теңдеуді шеш: х+25=50

А) 20 Ә) 25 Б)65

2.Құрамында әріппен белгіленген белгісізі бар теңдік?

А) Санды Ә) Теңдеу Б) Әріпті

3) Амалдар тәртібін орында 3*4+5

А)17 Ә) 27 Б) 19

4. Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті:

А) a*b=b*a Ә)(a*b)*c=a*(b*c)

Б) a+b=b+a

5. Өрнекті ықшамда:(9+a)+11

А) 20 Ә) 20+a Б)20a

Оқушылардың білімін бағалау: Топ басшылары өз тобындағы қатысушларды бағалау парағына жазып береді. Осыны ескере отырып, қорытынды баға шығарамын.

Сабақты қорытындылау. Оқушыларға стикерлер таратылады. Бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін «Бүгінгі күннің рефлексиясы» деген смайликтерге өз пікірлерін қалдырады.

Үйге тапсырма №315


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!