| Бөлімнің атауы: Әлемдегі ірі кітапханалар. Морфология. | Мектеп: «№45 бейімделген орта мектебі» КММ |
| Күні: 15.04.2019 ж | Мұғалімнің аты-жөні: Қабылбек Ж.С. |
| Сынып: 6 Пәні: Қазақ тілі | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
| Сабақтың тақырыбы: | Дара тұлға- Әл-Фараби. Үстеудің синонимдік қатарлары. |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.1- әлеуметтік-мәдени, ресми тақырыптарға байланыстарға байланысты диалог, монологтердегі (өмірбаян, хабарландыру) көтерілген мәселені талдау; 6.4.4.3- үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын идеясын түсінеді. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әлеуметтік-мәдени, ресми тақырыптарға байланыстарға байланысты диалог, монологтердегі (өмірбаян, хабарландыру) көтерілген мәселені талдай алады. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: үстеудің мағыналық түрлерін ажырата алады. |
| Бағалау критерийі | Мәтін мазмұнын идеясын түсінеді Көтерілген мәселені анықтайды Үстеудің түрлерін ажыратады |
| Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Сұрақтар құрастырады, үстеу сөздерді ажыратып, тілдесім барысында қолданады. |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Көне заман, қауырсын қаламмен, қышқа |
| Құндылықтарға баулу | ынтымақтастық: бір-бірін қолдау, өзгенің пікірін сыйлау, жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет, өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық. |
| Жоспар |
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
| Сабақтың басы 10 мин | Қызығушылықты ояту 1. Ұйымдастыру (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу) 2. Топқа бөлу ( суреттерді таңдау арқылы) 3. Ребусты шешу арқылы тақырыпты анықтау | Әр түрлі суреттер |
| Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 мин | Бейнетаспадан Әбу Насыр Әл-Фараби жайлы көрсетіледі. Бейнетаспаны көріп болғаннан кейін оқушылар жұптасып бір-бірімен диалог құрайды. Әр қатардан ұстаз суреттерін таңдап алған балалар ортаға шығады. Слайда көрсетілген кестені толтыру. Сергіту сәті. | |
| Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия. «3-2-1» әдісі (ауызша) Өзіңіз үшін 3 маңызды болған ақпаратты атаңыз. Өзіңіз үшін 2 қиын болған мәселені атаңыз. Көңіл-күйіңізді 1 сөзбен танытыңыз Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» стикерге жазып, тақтаға жапсырады. Мен ... білдім. Мен ... үйрендім. Маған ... ұнады. Маған ... қиындық туғызды. Менің көңіл күйім . | Слайд «3-2-1» әдісі «Аяқталмаған сөйлем» |
| | Үйге тапсырма: | |