СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақстанның заманауи суретшілері туралы жалпы мағұлмат беру

Просмотр содержимого документа
«Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет»

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мектеп: №12 М.Әуезов атындағы орта мектебі


Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Мырзахметов Т.


Сынып: 6 Қатысқандар: 18 Қатыспағандар: 0

Сабақтың тақырыбы

Қазақстандық суретшілердің шығармашылығындағы портрет

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.1 – Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: Берілген мәтіннен қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.


Көпшілік оқушылар істей алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.


Кейбір оқушылар істей алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіреді.

Бағалау критерийі

  • Қазақстандық суретшілердің туындыларындағы ерекшеліктерді айтады

  • Өнер, қолөнер, дизайн туындыларының әлемдік және ұлттық ерекшеліктерін анықтайды

Тілдік мақсаттар





Портрет, дизайн.

Диалогқа:

  • Суретте кім бейнеленген?

  • Автордың түпкі ойы қандай?

  • Суретші картинасының сюжетінің ерекшеліктері қандай?


Құндылықтарға баулу

  • Басқалардың ойы мен пікірін құрметтеу.

  • «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының алтыншы құндылығы

  • Оқушылар бір-бірін тыңдай біліп, басқалардың жұмысына құрметпен қарап, ойын еркін жеткізе білу.

Пәнаралық байланыс

Музыка, жаратылыстану, ағылшын, математика

Алдыңғы білім

Оқушылар портреттік жанрдың өнер, қолөнер, дизайн туындыларында орындала беретіндігін білу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Топқа бөлу:

І топ «қызыл» ІІ топ «жасыл»

Критерийлерді талдау.


Сабақтың ортасы

Екі топқа тапсырма беру (мәтін таратылады) Топтық тапсырма: Қазақстанның атақты суретшісі Ә.Қастеевтің «Шоқан Уалихановтың портреті» шығармашылығы бойынша сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сурет қандай жанрда орындалған?

- Суретте кім бейнеленген?

- Автордың түпкі ойы қандай?

- Суретші картинасының сюжеттік ерекшелігі қандай?

- Суретші кейіпкердің мінезін жеткізе алды ма? Оны қалай анықтадыңыз?


Дескриптор: Білім алушы:

- Суреттің жанрын анықтайды

- Суреттегі кейіпкерді сипаттайды

- Сюжеттік ерекшелігін көрсетеді


«Стикер» әдісі арқылы бағалайды


Жұптық тапсырма: «Жұптас,ойлан,бөліс»

Әр жұпқа Қазақстан суретшілерінің шығармаларындағы портреттер таратылып беріледі. Оқушылар портреттің атын және авторын анықтап берулері қажет.


Дескриптор:

- Жанр түрін анықтайды

- Портрет авторын анықтайды

  • Орындалу ерекшеліктерін айтады


Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы дескрипторларға сүйене отырып бағалайды.


Қорытынды: «Менің сөзім» әдісі

Ұжыммен жұмыс

Сипаттамасы: сыныптан бір оқушы тұрып, бүгінгі сабақтан үйренгенін қайталап айтады. Өз ойын айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды. Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен қатысады.


Дескриптор:

- Өз ойын еркін жеткізе алады.

- Тақырып бойынша өз ойын өмірмен байланыстырады. Болашаққа бағдар жасайды.

Қосымша 1


«Стикер» әдісі арқылы бағалайды




слайд





сұлба

Сабақтың соңы

Рефлексия

Жасыл түс: сабақтағы құнды және маңызды екі нәрсе:

Сары түс: пысықтауды қажет ететін білім:

Қызыл түс: мүлдем түсінбегенім:


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?




Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Әр түрлі тәсілдерді, тапсырмалар, дерексөздер, оқушыларды қолдау.

Саралау әдістері әрбір оқушының мақсатында қолжеткізуіне ықпал тигізеді.

«Бағдаршам» дескрипторлар арқылы бағалау.

Сабақта сергіту сәтінде, белсенді іс-әрекет кезінде денсаулық және қауіпсіздік сақтау ережелерін ұмытпау ескеріледі.







Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!