СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Қазанаста» Сейіт Кенжеғұлов

Нажмите, чтобы узнать подробности

«Қазанаста»

Сейіт Кенжеғұлов

Просмотр содержимого документа
««Қазанаста» Сейіт Кенжеғұлов»

САБАҚ: «Қазанаста»

Сейіт Кенжеғұлов

Мектеп: №30 ЖОББМ

Күні: 15.01.2019

Мұғалімнің есімі: Зейноллина Ұлжан

Сынып: 4 г

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу

2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

  • Оқулықта берілген тапсырмалары орындайды. Тақырыпты меңгереді

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп бере алады.

Кейбір оқушылар:

  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тындаушылардың назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар


Оқулық, суреттер, кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, кері байланыс, стикер.

Әдіс- тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру, ойын , рефлексия.

Пәнаралық байланыс


Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Сыныпта жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақ басы



I.Ұйымдастыру кезеңі

- Сәлеметсіңдер ме оқушылар?

II. Психологиялық ахуал

Біз бақытты баламыз

Құс боп қанат қағамыз

Дүниені аралап

Оқу, білім аламыз



III. Үй тапсырмасын сұрау

- «Қазағым менің» Күләш Ахметова

- Қазақ халқына тән қасиеттерге топтастыру жазу

Оқушылармен жұмыс

Сабақтын ортасы


IV. Жаңа тақырыпты түсіндіру: «Қазантаста» Сейіт Кенжеғұлов

– Автор туралы мәлімет беру.


V. Мәтінмен жұмыс

- Қазантаста сөзі туралы не білеміз?

- Оқушыларға тізбектей оқыту

- Балалар бүгінгі сабағымыз да аңыз туралы болғандықтан, аңыз дегеніміз не? Еске түсірейік.

Қазақ халқының оқиғасын шындық өмірден алып ауызша шығарған көркем шығармаларының бір саласы – аңыз әңгімелер. Аңыз әңгімелер тарихта болған белгілі бір адамдардың атына, іс-әрекетіне

байланысты туады.

VI. Сөздікпен жұмыс

Талғажау – қоректік зат


VII. Сергіту сәті.

Ал, балалар, тұрайық.

Алақанды ұрайық

Оңға қарай иiлiп

Солға қарай иiлiп

Бiр отырып, бiр тұрып,

Бойымызды созайық

Белiмiздi жазайық.

Бойымызға күш жинап

Бiр шынығып алайық.

VIIІ. Мәтінге байланысты тапсырмалар орындау

1-тапсырма.

І – топ: Қойшыбайды сипаттайды.
ІІ –топ: Батталды сипаттайды.
ІІІ-топ: Қойшыбай мен Батталды салыстырады.

2-тапсырма.

- Мен түйген ой стратегиясы: Мәтіннен түйген ойларын параққа жазады, әр топтан бір мүшесі ортаға шығып оқиды.

4-тапсырма.

- «Сұрақ жауап» әдісі мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру


5-тапсырма.

Ойтолғау:
«Шығармалар кестесі әдісі»
Осы мәтінге ұқсас тағы қандай әңгіме оқығандарын естеріне түсіріп, екі әңгімені салыстыра отырып кестені толырады.

Тақтамен жұмыс



Оқулықпен жұмыс







Оқушылармен жұмыс


















Оқушылармен жұмыс














Тақтамен жұмыс


Қорытынды


– Балалар, осы мәтіннен не түсідіңдер?

IX. Үй тапсырмасын беру. «Қазантаста» әңгімесін мазмұндау.


Х. Бағалау. Әрбір дұрыс жауапқа стикерлер таратылады да сол бойынша оқушы бағаланады.





стикерлер


Пән мұғалімі: Бекбатырова.Н.Б

Машықкер: Зейноллина.Ұ.Ж.