СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Кесиптер дуйносу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Кесиптер дуйносу

Просмотр содержимого документа
«Кесиптер дуйносу»

Адам жана коом

Сабактын темасы:Кесиптер дуйносу.

Сабактын тиби:Жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методдору:Чакан топтордо иштоо.Класстер тузуу.

Негиги компотенттуулук:Маалыматтык.Сациалдык-комуникативдик.Оз алдынча уюштуруу.

Предметтик компетентуулук:Жарандык-укуктук.Коомдук-саясый экономикалык.Социалистик комуникативдик.

Сабактын максаттары:

Билим беруучулук

Окуучулар кесип жана кесиптин турлору тууралуу билишет.Келечектекесип тандоонун жолдору жана озгочолуктору менен таанышат.

Онуктуруучулук

Алган билимдерин кийин иш жузундо колдоно алат.

Тарбиялык

Бири-бирин сыйлоого угуууга бири-бирине жардамдашууга уйронушот.

Сабактын журушу:

Сабактынк кадамдары

Мугалимдин ишмердуулугу

Окуучунун ишмердуулугу

НК

ПК

Баалоо

1

Уюштуруу Саламдашуу Толуктоо.

Мугалим окуучуларга окуу куралдарын даярдап сабакка конул бурууларын эскертет.

Окуу китептерин ручка дептерлерин даярдашат.

НК”2


рахмат

2

Уй тапшырмасын суроо

Уйго берген тапшырмаларын сурайт

Окуп келген темага жооп берип жазгандарын окуп беришет.

НК3

ПК3

БЕлги беруу.

3

Жаны тема менен таанышуу.

Кийинки тапшырманы аткаруу учун””Кесип дегенэмне жана кандай кесиптер бар?” деген кичи темаларды окуп чыгууну тапшырат.

Окуучулар кунт коюп окуп чыгышат.

НК1


НК2

ПК3

Ыраазычылык билдируу.

4

Практикалык иш.

Балдарга кесип дегенэмне?Бул суроого жооп беруу учуната-эненердин кайда эмгектенээрин айткыла.деп кайрылам.Мугалим окуучуларга кайрылып дагы кандай кесиптерди билесинер?деген суроону берет.

О куучулар ата-энесинин кайда иштээрин айтышат.Алар оздору билген жана китептен окуган кесиптердинатын жазышат.

НК2



НК2

ПК2



ПК3


5

ПРактикалык ищти жалпы класста аткаруу.

Доскага класстердин улгусун чием.(№1тиркеме)Окуучуларга экиден парта биригип(4окуучу) чакан топтпорду тузууну тапшырам.


Оз топторунда аларды пайдаланып”Кесиптер дуйносундо” деген класстер тузушот.

НК2


НК3

ПК3


6

Топтун иши менен тааныштыруу

Топторго аткарган иштери мененклассты тааныштыргылы деп айтам.Тааныштырган окуучуларга суроо берсе болоорун эскертем.

Ар бир топтон бир окуучуокул катары тузгонкласстери менен жалпы окуучуларды тааныштырат.Окуучулардын суроолоруна жооп берет

НК1


НК2

ПК2


ПК3

Тааныштырган окуучуларга белги беруу.

7

Эс алуу убактысы.

Окуучуларга ким жанылбайт.оюнунун эрежеси менентааныштырам.М:1окуучу 1 десе 2 окуучу два уланат.

Мугалимдин айтканындай эрежени сактоо менен ойношот.

НК2

ПК3


8

Бышыктоо.

Ар бир топтун ишине багыт берип турам.

Мурдагы эле топтор биригип суроо тузуп карточкага жазып доскадагы суроолор дарагына илишет.Ар бир топтон бирден окуучу чыгыпоз суроолорун окуп беришет.Калган топтун окуучулары аларга жооп беришет.

НК2


НК3

ПК3


9.

Уйго тапшырма .

Мен келечекте ким болом деген темада дил баян жазып келуу.




Сабак учурундаалган белгилерине жараша баа алышат.




Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!