СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Кеңістіктегі фигуралар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жаңартылған     білім    мазмұны    бойынша   құрылған    сабақ    жоспары  

Просмотр содержимого документа
«Кеңістіктегі фигуралар»









СЫНЫП: 1 сынып

Қатысқандар саны: 25


Қатыспағандар саны:0

Оқу мақсаты:




1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш)/ кеңістіктегі фигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстыру

Барлық оқушылар:



Оқушылардың басым бөлігі:


Кейбір оқушылар:

жазық фигуралармен (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларымен (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида танысады және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді.

Жазық фигуралармен (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларымен (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида танып,ажыратады және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіреді.

Айналадағы заттарды көріп, байқау арқылы кеңістік фигураларының пішіндерін тани біледі.

Ресурстар:

4 адамнан тұратын топтарға арналған көлемді геометриялық фигуралар топтамасы;

пішіндері текше, шар және цилиндр түріндегі заттардың бейнелері салынған кескіндер;ермексаз;

Бейне көрсетілім .

Шырын таяқшалары мен ағаш таяқшалары .

Тірек сөздер

фигура;

цилиндр;

пирамида;

текше;

конус;

шар.

Сабақтың мақсаты:

Кеңістік фигуралардың түрлерімен таныстыру арқылы “фигура” ұғымын түсіндіру, айналадағы заттардан кеңістік фигураларын тауып, оларды түр-леріне қарай ажырата білу дағдысын қалыптастыру.



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған шаралар

Дереккөздер

Сабақтың басы

Ынтымақтастық

атмосферасын

қалыптастыру

Бала, бала, балапан

Қане, қайсы, алақан.

Саусақтарың әйбат,

Былай-былай ойнат.

Бала, бала, балапан

Қане, қайсы, алақан.

Саусақтарың әйбат,

Былай-былай ойнат.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Бейне көрсетілім .




Сабақтың ортасы


Оқулықпен жұмыс

Суреттен кеңістік фигуралары пішініндегі ғимараттарды тап. Тапсырма бойынша оқулықтағы Астана қаласының ғимараттарының суреттерінен таныс пішіндерді табуы керек.

Интерактивті тақтаны қолданып, ғимараттардың нақты өмірдегі пішіндерін көрсету.



Сергіту сәті "Көңілді күн"




Оқушылармен қысқаша ойын өткізу.

Орындап көр.

Сынып ішіне шағын

зерттеу жұмысын жүргізу .

Шығарып көр.

Оқушыларға қолындағы фигураларды партаның үстінде домалату арқылы қорытынды жасату.




https://www.youtube.com/watch?v

=C336t_dqsgs

Пішіндер | Shapes Song | Фигуры

[Torghai-TV]

















https://www.youtube.com/

watch?v=TwD0jZdUuC8









https://www.youtube.com/watch?

v=4icj6aeVMw4

4icj6aeVMw4Развивающие Мультики - плоские и объемные геометрические фигуры для детей



Шығармашылық жұмыс.

Фигуралардың пішіндері мен ерекшеліктерін

естерінде жақсы сақтауы үшін

оқушылар шырын таяқшалары мен ағаш таяқшаларынан кеңістік фигураларын жасауды ұсыну.












Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.




Шырын таяқшалары

мен

ағаш таяқшалары .

фигура;

цилиндр;

пирамида;

текше;

конус;

шар.

Сабақтың соңы

Қорытынды бағамдау .


Оқушылар сабақтың соңында:

шар, цилиндр, конус, пирамида, текше сияқты кеңістік фигураларымен танысты, ажыратуды үйренді.

Оқушылардың жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін білу үшін мынадай сұрақтар қойып, жауаптарын тыңдаңыз:

— Мына фигуралар қалай аталады?

— Қандай кеңістік фигураларын білесіңдер?

— Қандай кеңістік фигуралары домалайды? Неліктен?



Қосымша ақпарат




Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралыұ байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АҚТ
Құндылықтар

Деңгейлік тапсырма

Өзін-өзі бағалау

  • АКТ

  • Сыйластық

Бақылау

Сабақтың мақсатына жетім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Қорытынды бағалау


Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?