СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Кімнің мекені жақсы?" 3-бөлім. Әдебиеттік оқу. 2-сынып. Сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ жоспары

Күні: 17.11.2016ж.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Кімнің мекені жақсы? Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды өздеріне таптырып, өз ойын өз сөзімен жеткізе білуге үйрету. Жаңа мысалды талқылау. Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін шыңдау, қиялы мен ойлау шеңберін дамыту, байланыстырып сөйлеуге дағдыландыру. Тәрбиелік: Оқушыларды топтасып жұмыс істеуге тәрбиелеу, туған жерін сүюге тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі мен құрал жабдықтары:ребус,оқулық.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: Өткен сабақты жалғастыру. Пәнаралық байланыс: дүниетану. Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау.

ІІІ.Жаңа материалмен жұмыс.

Балалар бүгін біз осы мәтіннің 3-ші бөлімін оқимыз. 79-беттегі  мақал-мәтелді оқимыз.

Мақал-мәтелдер

1.Туған жердей жер болмас,

   Туған елдей ел болмас.

2.Әркімнің өз жері – Мысыр шаһары.

3.Бақа көлінде патша,

   Балық суында патша,

   Жігіт елінде патша.

Әңгіменің 3-ші бөлімін оқу.

Сөздікпен жұмыс:

Көде – далалы жерде өсетін майда шөп.

Қуаңшылық – құрғақшылық.

Күннің аптабы – күннің ыстығы, лебі.

Діңділері – діңі жуан әрі ұзындары.

Балауыз дән – сүт дән, жас дән.

Шашау шығармастан – шашып – төкпестен.

Зая – құр босқа, бекерге.

 

Қорытынды:

-Мәтін неше бөлімнен тұрады?

-Өз тұрған жерің саған несімен ұнайды?

Мәтін кейіпкерлеріне ұқсап өз тұрған жерің туралы толғана әңгімелеуге тырыс: «О, шіркін! Дүниеде мен тұрған жерден...» Үй тапсырмасы: 80 бет оқу,мазмұндау.

Бағалау.

 

Просмотр содержимого документа
«"Кімнің мекені жақсы?" 3-бөлім. Әдебиеттік оқу. 2-сынып. Сабақ жоспары»

Сабақ жоспары

Күні: 17.11.2016ж.

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Кімнің мекені жақсы?
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға мәтіндегі негізгі ойды өздеріне таптырып, өз ойын өз сөзімен жеткізе білуге үйрету. Жаңа мысалды талқылау.
Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін шыңдау, қиялы мен ойлау шеңберін дамыту, байланыстырып сөйлеуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды топтасып жұмыс істеуге тәрбиелеу, туған жерін сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі мен құрал жабдықтары:ребус,оқулық.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: Өткен сабақты жалғастыру.
Пәнаралық байланыс: дүниетану.
Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау.

ІІІ.Жаңа материалмен жұмыс.

Балалар бүгін біз осы мәтіннің 3-ші бөлімін оқимыз. 79-беттегі мақал-мәтелді оқимыз.

Мақал-мәтелдер

1.Туған жердей жер болмас,

Туған елдей ел болмас.

2.Әркімнің өз жері – Мысыр шаһары.

3.Бақа көлінде патша,

Балық суында патша,

Жігіт елінде патша.

Әңгіменің 3-ші бөлімін оқу.

Сөздікпен жұмыс:

Көде – далалы жерде өсетін майда шөп.

Қуаңшылық – құрғақшылық.

Күннің аптабы – күннің ыстығы, лебі.

Діңділері – діңі жуан әрі ұзындары.

Балауыз дән – сүт дән, жас дән.

Шашау шығармастан – шашып – төкпестен.

Зая – құр босқа, бекерге.


Қорытынды:

-Мәтін неше бөлімнен тұрады?

-Өз тұрған жерің саған несімен ұнайды?

Мәтін кейіпкерлеріне ұқсап өз тұрған жерің туралы толғана әңгімелеуге тырыс: «О, шіркін! Дүниеде мен тұрған жерден...»
Үй тапсырмасы: 80 бет оқу,мазмұндау.

Бағалау.



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!