СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ҚМЖ "Құт-береке дарыған өңір"

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

6.3.3.1 - орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ "Құт-береке дарыған өңір"»

Бөлім:

8-бөлім: Қазақстан және Ұлы Жібек жолы. Д.Досжан «Жібек жолы» романы (үзінді).

Мұғалімнің аты-жөні:

Бекмухамбетова С. К.

Күні:


Сынып: 6 б

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Құт-береке дарыған өңір

Оқу мақсаттары

6.3.3.1 - орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

Сабақтың мақсаттары

оқушыларды орта көлемді шығармаларды түсіну, тақырыбы мен негізгі ойды анықтауға үйрету

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспар

ланған кезеңдері (уақыт)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

  1. Сабақтың басы:

Психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім сыныпты сабаққа ұйымдастыру үшін оқушылармен амандасады, «Комплименттердің бұрқасыны» тренигін өткізеді.

Сабақтың мақсаттарымен таныстырады.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Бір парақ қағазға бір-бірінен естігісі келетін комплименттерді жазады да, бір-біріне лақтырып оқиды.










оқулық







Үй жұмысын тексеру :

108 бетте 5-тапсырма

Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.



  1. Сабақтың ортасы:

Сөздікпен жұмыс:

үзбей – не прерывно, кезбелер – странники, шабармандар – курьеры, гонцы, сунақтар – сунаки, қыш – керамика

Түсіндірме сөздік:

Сунақ – Сығанақ қаласының ежелгі тұрғындары.

Оқушылар жаңа сөздермен танысады, сөздік дәптерге жаңа сөздерді көшіріп жазады.







Мәтінмен жұмыс:

О.А. 108 бетте 1-тапсырма түсініп оқу. 3-тапсырма сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар мәтінді түсінеді, сұрақтарға тез арада жауап береді.



Сергіту сәті:

Дене қимылына арналған сергіту сәтін өткізеді.

«Бас, иық, тізе, аяқ» қимылдарды дұрыс көрсетіп айтады.



3. Сабақтың соңы:

Ж. Мәтінді тағыда оқып, кесте толтыру.

Тақырыбы

Негізгі

ойы





Тақырып бойынша берілген мәтін мазмұны бойынша тест орындау

Оқушылар мәтін мазмұны бойынша кесте толтырады, мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды.

Тест сұрақтарына жауап береді.

















Үйге тапсырма :

108 бетте 2-тапсырма




Рефлексия

Әр оқушы сабақ бойынша алған әсерлерін белгілейді