СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ҚМЖ "Наурыз сәні - зергерлік бұйымдар"

Категория: Всем учителям

Нажмите, чтобы узнать подробности

7.4.1.1 мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, ресми құттықтаулар жазу

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ "Наурыз сәні - зергерлік бұйымдар"»

Бөлім:

10 – бөлім: Наурыз мейрамы. Ақ мол болсын! Ұлыс оң болсын! М. Мақатев "Наурыз"

Мұғалімнің аты-жөні:

Бекмухамбетова С. К.

Күні:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Наурыз сәні – зергерлік бұйымдар


Оқу мақсаттары

7.4.1.1 мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, ресми құттықтаулар жазу

Сабақтың мақсаттары

Жаңа сөздерді орынды қолданып, сөйлемдер құрастырып, дұрыс жазады, мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріп, сөздерді сәйкестендіреді, тақырыпқа сай мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, ресми құттықтаухат жазады



Сабақтың барысы

Сабақтың жоспар

ланған кезеңдері (уақыт)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Психоло

гиялық ахуал туғызу



Мұғалім сыныпты сабаққа ұйымдастыру үшін оқушылармен амандасады, «Жүректен жүрекке» тренигін өткізеді.


Оқушыларға суреттер (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетеді. Оларға қай сурет қалғандарына қатысты емес екенін анықтатқызады.


Сабақтың мақсаттарымен таныстырады.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Бір-біріне сәттілік, жақсы тілектер айтады.





Оқушылар тапсырманы орындайды, сабақтың тақырыбын анықтайды.
















«Артығын алып таста» әдісі


Слайд

Үй жұмысын тексеру



Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.

90 бетте 6-тапсырма





Тапсырма бойынша сөздердің дұрыс нұсқасын оқиды.

«Табыс ағашы»

Әрбір жапырақтың өзіне тән түсі бар: жасыл – «барлығын дұрыс істедің», сары – «қиындықтар болды», қызыл – «қателер көп болды».

Слайд , оқулық

Қызығушылықты ояту




Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Зергерлік бұйымдар» туралы видео көрсетеді

Оқушылар көрген видео бойынша сұрақтарға жауап береді.

Сұрақ-жауап


Мадақтау, қолпаштау

Сөздікпен жұмыс


Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оқушыларға жаңа сөздермен сөйлем құрастыруға тапсырма береді.

Жаңа сөздерді тыңдайды, сөздермен сөйлем құрастырады.


«Еркін микрофон» әдісі кез келген оқушыдан сұрайды.

Мадақтау, қолпаштау


Слайд

Мәтінал

ды жұмыс



Берілген мәтін мазмұны бойынша тапсырманы орындатады.

Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды.

«Еркін микрофон» әдісі


Мадақтау, қолпаштау

https://go.mail.ru/redir?type=sr&redir=eJzLKCkpsNLXL81JTE8s0UvOz9U3MjAy0Dcw0ze00Fd1MVK1dAKRToaqLoaqFkZIpBNMFiJioOpkAGYb64IpUyQhI30GBkMzQ1NLM3MDczOGF2drRKL2FT4oiVyoq5_GPgUASbggtA&src=4584d74&via_page=1&user_type=32&oqid=14187938afb584de

Сергіту сәті

«Бас, иық, тізе, аяқ» сергіту сәтін өткізеді.


Оқушылар сергіту сәтінің қимылдарын қайталатады.


Мәтінмен жұмыс



«Сұрақтарға жауап беру» тапсырманы орындатады.


«Сөздерді сәйкестендір» тапсырманы орындатады.












Сұрақтарға жауап береді.



Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөз тіркесін құрайды.


Дескриптор

  1. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

  2. Екі қатарды сәйкестендіреді.


«Еркін микрофон» әдісі


«Жетістік баспалдағы»

Өте жақсы түсіндім

Жақсы түсіндім

Түсіндім Аздап түсіндім

Түсінбедім

Слайд






Слайд

Мәтінсо

ңы жұмыс



Тақырыпқа сай ресми құттықтаухатты құратады.













«Наурыз мерекесімен» ресми құттықтаухатты жазады, жаңа сөздерді, мәтіндерден алынған мәліметтерді қатыстырады.


Дескриптор

  1. Ресми құттықтаухатты жазған кезде жаңа сөздерді қолданады.

  2. Ресми құттықтаухатты тақырыпқа сай жазады.

«Еркін микрофон» әдісі

«Көңіл күй букеті» әдісі Қызыл түс – проблема бар, көмек қажет.

Сары түс – барлығы түсінікті емес.

Жасыл түс – барлығы жақсы.

https://go.mail.ru/redir?type=sr&redir=eJzLKCkpKLbS109MySwuSc1N1cuu0s9LLC2qzKzSzU0tSs1OLc7MTc3TzS4tKanMzC5JLNXNSCzRyyjJzWFgMDQzNLU0MzeyMGJYOfPtqa-tPTl195Z7hWkwegMAzDEhmA&src=fe3a8a&via_page=1&user_type=32&oqid=1418ac445497d7e7

Үйге тапсырма

Оқулықтың 90 бетте

8-тапсырма орындау.



оқулық

Рефлексия

«Аяқталмаған сөйлем» тәсілі арқылы сабақтың қалай өткендігін анықтайды.










Оқушылар сабақтан алған әсерлерін ұсынылған сөйлемдермен жеткізеді.

«Аяқталма

ған сөйлем» тәсілі

Оқушылар өздеріне жақын сөйлемді таңдап, айтылған ойды жалғастырады:

Бүгінгі сабақта мен....

түсіндім.

Маған ерекше ұнағаны.....

Қызықты болғаны.....

......қиындық тудырды.









Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!