СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Компьютердің құрылғылары

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Компьютердің құрылғылары»

«Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  Информатика пәнінің  мұғалімі: Төрегелдиева Әлия  Сыныбы: 3  Пәні: Информатика

«Ш.Уәлиханов атындағы жалпы орта мектеп»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Информатика пәнінің

мұғалімі: Төрегелдиева Әлия

Сыныбы: 3

Пәні: Информатика

Сабақтың тақырыбы:  Компьютердің құрылғылары  Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: Сабақ мақсаттары: 3.1.1.1. енгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату; 3.1.2.1 компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; Бағалау критерийі *Енгізу(тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажыратады. *Сандық құрылғылар туралы білімді меңгереді. *Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысады.  

Сабақтың тақырыбы: Компьютердің құрылғылары

Осы сабақта қол жеткізілетін

оқу мақсаттары:

Сабақ мақсаттары:

3.1.1.1. енгізу (тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажырату;

3.1.2.1 компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру;

Бағалау критерийі

*Енгізу(тінтуір пернетақта) және шығару құрылғыларын (монитор мен принтер) ажыратады.

*Сандық құрылғылар туралы білімді меңгереді.

*Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысады.

 

Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну,талдау Тілдік мақсаттар Құндылықтарға баулу Жүйелі блок, манитор, пернетақта, принтер Сабаққа жауапкершілік,білу қасиеттерін бойына сіңіру Пәнаралық байланыс   Бейнелеу Алдыңғы білім Қауіпсіздік техникасы   Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Сабақтың басы Ресурстар   3минут Сәлемдесу    Оқушыларды түгелдеу «Супермаркет» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызамын.Оқушылар ортаға жиналып,шеңбер құрып тұрады. Әр оқушы өз есімінен басталатын зат сатып алу қажет. Оқушыларды« Сурет қиқыны» әдісі сурет қиындыларын құрастыру арқылы 1«Компьютер» және 2«монитор» деген екі топқа бөліп аламыз. «Кір жайғыш » әдісі Суреттердің артында жасырынған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын сұраймын. Әр топ өзінің сұрақтарына жауап бере отырып, өткен сабақ пысықталады. Ақпарат дегеніміз не? Ақпараты қайдан аламыз? ҚБ: Смайликтер арқылы бағалау.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну,талдау

Тілдік мақсаттар

Құндылықтарға баулу

Жүйелі блок, манитор, пернетақта, принтер

Сабаққа жауапкершілік,білу қасиеттерін бойына сіңіру

Пәнаралық байланыс

 

Бейнелеу

Алдыңғы білім

Қауіпсіздік техникасы

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Сабақтың басы

Ресурстар

 

3минут

Сәлемдесу

 

Оқушыларды түгелдеу

«Супермаркет» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызамын.Оқушылар ортаға жиналып,шеңбер құрып тұрады. Әр оқушы өз есімінен басталатын зат сатып алу қажет.

Оқушыларды« Сурет қиқыны» әдісі сурет қиындыларын құрастыру арқылы 1«Компьютер» және 2«монитор» деген екі топқа бөліп аламыз. «Кір жайғыш » әдісі

Суреттердің артында жасырынған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын сұраймын. Әр топ өзінің сұрақтарына жауап бере отырып, өткен сабақ пысықталады.

  • Ақпарат дегеніміз не?
  • Ақпараты қайдан аламыз?

ҚБ: Смайликтер арқылы бағалау.

Сергіту жаттығуы. «Көз жаттығуы». Оқушылар барлығы бірге көзге арналған жаттығу жасайды. ОҢҒА ЕКІ РЕТ, СОЛҒА ЕКІ РЕТ ҚОЗҒАЛТУ. ЖОҒАРЫ-ТӨМЕН, КӨЗДІ ЖЫПЫЛЫҚТАТАДЫ. 1-Тапсырма. «Постер қорғау» әдісі. топтық жұмыс (білу, түсіну) 1-топ Компьютердің енгізу құрылғылары туралы мәлімет береді. 2-топ Компьютердің шығару құрылғылары туралы мәлімет береді. Дескриптор:Әр топ өзіне тиісті енгізу және шығару құрылғылары туралы мәлімет береді. 2-тапсырма «Қабырғадағы рөл» әдісі: Бұл әдісте оқушылар компьютердің негізгі және қосымша құрылғыларын көрсетеді.               Дескриптор : Негізгі және қосымша құрылғыларын көрседі. «Бас бармақ» арқылы бағалау

Сергіту жаттығуы. «Көз жаттығуы».

Оқушылар барлығы бірге көзге арналған жаттығу жасайды.

ОҢҒА ЕКІ РЕТ, СОЛҒА ЕКІ РЕТ ҚОЗҒАЛТУ.

ЖОҒАРЫ-ТӨМЕН, КӨЗДІ ЖЫПЫЛЫҚТАТАДЫ.

1-Тапсырма. «Постер қорғау» әдісі. топтық жұмыс (білу, түсіну)

1-топ Компьютердің енгізу құрылғылары туралы мәлімет береді.

2-топ Компьютердің шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

Дескриптор:Әр топ өзіне тиісті енгізу және шығару құрылғылары туралы мәлімет береді.

2-тапсырма «Қабырғадағы рөл» әдісі: Бұл әдісте оқушылар компьютердің негізгі және қосымша құрылғыларын көрсетеді.

 

 

 

 

 

 

Дескриптор :

Негізгі және қосымша құрылғыларын көрседі.

«Бас бармақ» арқылы бағалау

3-тапсырма. Жаңа тақырыпты пысықтау мақсатында жеке жұмыс (Қолдану) Кестені толтыр.   атауы 1 Бағыт Монитор 2 Көрінісі   принтер 3 тінтуір 4  Қызыметін ата   жүйелік блок       Дескриптор:  Құрылғылардың міндетін, суретін және атауын бағытын көрсетеді ,жазады. Смайлик арқылы бағалау .  Үй тапсырмасы Дербес компьютердің негізгі және қосымша құрылғылары Рефлексия 2 жұлдыз- оқушыларға жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 нәрсе. 1 ұсыныс- бұл сабақты оданда жақсы етуге болатын ұсыныс.

3-тапсырма.

Жаңа тақырыпты пысықтау мақсатында жеке жұмыс (Қолдану) Кестені толтыр.

 

атауы

1

Бағыт

Монитор

2

Көрінісі

 

принтер

3

тінтуір

4

Қызыметін ата

 

жүйелік блок

 

 

 

Дескриптор:

Құрылғылардың міндетін, суретін және атауын бағытын көрсетеді ,жазады.

Смайлик арқылы бағалау .

Үй тапсырмасы

Дербес компьютердің негізгі және қосымша құрылғылары

Рефлексия

2 жұлдыз- оқушыларға жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 нәрсе.

1 ұсыныс- бұл сабақты оданда жақсы етуге болатын ұсыныс.

Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбер “ Супермаркет” әдісі Үй тапсырмасын тексеру  “ кір жайғыш” әдісі

Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбер

Супермаркет” әдісі

Үй тапсырмасын тексеру

кір жайғыш” әдісі

Психологиялық дайындық «Супермаркет» әдісі  Әр оқушы өз есімінен басталатын зат сатып алу қажет

Психологиялық дайындық

«Супермаркет» әдісі

Әр оқушы өз есімінен басталатын зат сатып алу қажет

Компьютер Принтер

Компьютер

Принтер

Үй тапсырмасын сұрау. «Кір жайғыш» әдісі

Үй тапсырмасын сұрау.

«Кір жайғыш» әдісі

Постер қорғау.  II топ I топ Компьютердің негізгі құрылғыларын ажыратыңдар Компьютердің қосымша құрылғыларын ажыратыңдар

Постер қорғау.

II топ

I топ

Компьютердің негізгі құрылғыларын ажыратыңдар

Компьютердің қосымша құрылғыларын ажыратыңдар

 Күтілетін нәтиже: Үй тапсырмасы Дербес компьютердің негізгі және қосымша құрылғылары  Күтілетін нәтиже: Мұғалім мен оқушы оқыту үдерісін басқаруды және көшбасшылық жасауды біледі.

Күтілетін нәтиже:

Үй тапсырмасы

Дербес компьютердің

негізгі және қосымша

құрылғылары

Күтілетін нәтиже:

Мұғалім мен оқушы оқыту үдерісін басқаруды және көшбасшылық жасауды біледі.

Саралау әдістері: Кейбір оқушыға тапсырманы орындау барысында оқушыларды ойланту үшін немесе жан-жақты әрі нақты көмек беру үшін саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілін, кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді немесе көп күш жұмсауды талап ететіндіктен саралаудың қарқын тәсілін қолданамын Бағалау әдістері:  “ Екі жұлдыз,бір тілек”, “Бас бармақ”, “Смайликтер арқылы”

Саралау әдістері:

Кейбір оқушыға тапсырманы орындау барысында оқушыларды ойланту үшін немесе жан-жақты әрі нақты көмек беру үшін саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілін, кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді немесе көп күш жұмсауды талап ететіндіктен саралаудың қарқын тәсілін қолданамын

Бағалау әдістері:

Екі жұлдыз,бір тілек”, “Бас бармақ”, “Смайликтер арқылы”

Назар аударғандарыңызға рахмет!!!

Назар аударғандарыңызға

рахмет!!!


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!