СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Конспект урока украинской литературы "Творчість А. Малишка та М. Сингаївського"

Категория: Литература

Нажмите, чтобы узнать подробности

Знакомство и анализ произведений "Чорнобривці", "Батьківське поле", "Вчителька", "Пісня про рушник"

Просмотр содержимого документа
«Конспект урока украинской литературы "Творчість А. Малишка та М. Сингаївського"»

Государственное общеобразовательное учреждение

«Шахтерская санаторная школа-интернат № 15»








Конспект

открытого урока


Тема: «Андрій Малишко Пісенна творчість («Вчителька», «Пісня про рушник). Микола Сингаївський. «Батьківське поле». Пісенна творчість ( «Чорнобривці»)».



Предмет: украинский язык и литература.


Класс: 7


Учитель: Наумлинская Е. Н.









2018

Дата: 24. 04.


Тема : Андрій Малишко Пісенна творчість («Вчителька», «Пісня про рушник). Микола Сингаївський. «Батьківське поле». Пісенна творчість («Чорнобривці»).


Мета : ознайомити учнів із життям і творчістю А. Малишка та М. Сингаївського, викликати зацікавленість їх творами, допомогти учням усвідомити красу та ідейне багатство пісень письменників; розвивати навички виразного читання, аналізу ліричних творів, визначення їх художніх особливостей; виховувати почуття любові та вдячності до рідних.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: світлини письменників, запис пісень, ілюстрації до віршів, презентація, словнички, фішки, горщик з землею, насіння чорнобривців.


Методи і прийоми: розповідь, бесіда, робота з анкетами авторів, робота із словничками, практична робота.


Перебіг уроку





























  1. Організаційний момент.

  2. Оголошення теми, мети уроку.

    1. Мотивація навчальної діяльності школярів. слайд 1

  • Сьогодні на уроці ми познайомимось із життям та творчістю Андрія Малишка та Миколи Сингаївського. Працюйте активно, отримуйте такі тематичні фішки, за їх кількістю буде відповідна оцінка за урок.

  1. Перевірка домашнього завдання. Короткі відомості про митців.

  • Вашим домашнім завданням було – підготувати анкети біографій авторів. Давайте перевіримо.

3.1. Анкета поета слайд 2

А. Малишко

Роки життя - 14 листопада 1912 року - 17 лютого 1970 року.

Походження – з родини шевця.

Місце народження – село Обухів, Київська область.

Освіта – вища, літературний факультет Київського інституту народної освіти.

Збірки поета: «Батьківщина», «З книги життя», «Народження синів», «Березень», «Жайворонки», «Листи на світанні», «Прозорість», «Рута», «Синій літопис», «Серпень душі моєї»

Вірші - пісні: «Знову цвітуть каштани», «Пісня про Київ», «Як на дальнім небосхилі», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Вчителька».

- Закінчивши у 1932 р. Київський інститут народної освіти, працював учителем в Овручі. Відслуживши в армії, переїхав до Харкова й працював журналістом. Малишко працював відповідальним редактором журналу «Дніпро». За своє життя поет видав близько 40 збірок. Але найголовніше те, що в українську літературу він увійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші вже давно сприймаються як народні.

3.2. Анкета поета слайд 3

М. Сингаївський

Роки життя - 12 листопада 1936 року - 22 лютого 2013 року.

Походження – з родини хліборобів.

Місце народження – село Шатрище, Житомирська область.

Освіта – вища, Київський університет.

Збірки поета: «З березнем по землі», «Архіпелаги», «Вогневиця». «Поступ», «Сонце в долонях». «Я родом із пісні» та інші.

Вірші - пісні: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле».

- Навчаючись у Київському університеті, позаштатно працював у редакціях різних газет. По закінченні вузу працював завідувачем відділу поезії «Літературної України», заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури , завідуючим відділу літератури та мистецтва журналу «Ранок». Упродовж багатьох років — головним редактором журналу «Піонерія». Багато мелодій, написаних на вірші поета, стали «співучими» серед людей: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле» та інші. Одна зі збірок має назву «Я родом із пісні» — свідчення любові автора до цього жанру.

4. Вивчення основного матеріалу

4.1. Поняття про пісню слайд 4

- Перш ніж познайомитись з творами, давайте познайомимось з поняттям пісні

Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу.

Ознаки пісні як жанру:

  • строфічна будова,

  • повторюваність віршів строфи,

  • розмежування заспіву та приспіву (куплет и припев),

  • виразна ритмізація, музичність звучання,  проста синтаксична будова.


  • Подивіться словники, які я підготувала.

    1. . Аналіз пісні «Пісня про рушник» слайд 5

  • Тепер давайте познайомимось з віршем – піснею – «Пісня про рушник».

  • 1958 рік. Режисер Олесій Мишурін знімає фільм " Літа молодії ". Є у нього епізод, де герої фільму - юнак і дівчина – їдуть на даху вагона у Київ вступати до театрального інституту. Хлопець розгортає рушник, у який мати загорнула йому нехитрий сніданок, і пригощає супутницю. Так, в Україні є такий звичай: в далеку дорогу мати дає синові вишиваний рушник – на щастя, на долю. Режисеру спало на думку музично оформити цей епізод. Мишурін запропонував: " А що як ми дамо юнакові пісню про рушник? Композитору Платону Майбороді сподобалася пропозиція режисера О. Мишуріна про музичне оформлення фільму піснею про рушник. Він зателефонував Андрію Малишку. Наступного дня вранці поет по телефону диктував вірш. Під час демонстрування фільму пісня блискавично облетіла країну, зачарувала своєю мелодією і змістом слухачів – своєю безмежною любов'ю до матері, що злилася з вишиваним рушником і материнською ласкавою усмішкою.

4.3. Первинне знайомство з текстом (перегляд уривку з фільму). Постановка проблемного питання.

  • Давайте переглянемо уривок з фільму «Літа молодії», де виконується «Пісня про рушник». Слідкуйте за текстом і подумайте: Про що та про кого ця пісня?

  • Про що та про кого ця пісня? «Пісня Про рушник» – це монолог сина, який знаходить найніжніші слова, щоб подякувати любій матуся за її турботи, вірну любов і ласку. «Пісня про рушник» — це пісня про матір, материнський рушник для її дитини — щастя, доля, любов. Рушник – оберег.

слайд 6

  • А рушник це… Рушни́к — прямокутний шмат лляного чи конопляного полотна. Рушник має на кінцях, а часто і по всьому полю різноманітні вишиті або виткані композиції, які відображають світогляд та звичаї наших предків, несуть інформацію про добро, достаток, здоров'я тощо. Український вишитий рушник символізує гостинність, доброзичливість, чистоту почуттів, безмежну любов до своїх дітей. Він щедро простелений близьким і далеким друзям, гостям. Рушник уособлює не лише естетичні смаки українців, але є також своєрідною візиткою, а точніше — обличчям оселі, а відтак і господині. Погляньте, які рушники вишивали. (демонстрація рушників).

  • Ліричний герой з великою теплотою згадує рідну матір, її безсонні ночі над колискою сина, її намагання прилучити дитину до всього прекрасного, людяного, її сокровенне бажання бачити свою дитину щасливою, не обійденою долею. Ненька дарує синові рушник, вишиваний як символ життєвої дороги, на якому оживає «і дитинство, й розлука, й материнська любов». Так А. Малишко поглиблює образ рушника, запозичений з народної творчості. Проте головним у поезії є образ найближчої і найсвятішої для кожної людини — образ матері. Її серце сповнене безмежної любові до дитини, і цю рису душі поет передає економними, але надзвичайно місткими деталями: незрадлива ласкава усмішка, бо матір уміє і прощати, і наставляти, і жаліти; засмучені очі, бо рідна ненька відриває від свого серця дитину, посилає її у широкий і бентежний світ, «в дорогу далеку», на якій будуть і радість, і смуток, і печаль.

  • Тепер давайте розглянемо творчість Миколи Сингаївського.

4.4. Аналіз поезії «Батьківське поле». слайд 7

  • Почнемо з поезії «Батьківське поле».

4.5. Первинне знайомство з текстом (виразне читання). Постановка проблемного питання.

- Під час знайомства з віршами, поміркуйте – Які морально-духовні настанови бере читач у своє життя з творів М.Сингаївського? слайд 8

- Прочитаймо цей вірш. Уважно слідкуйте.

4.6. Поняття про символ слайд 9

- В цій поезії є певний символ. Що ж таке символ?

Си́мвол (з грецького - знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття. 

  • Як ви вважаєте, що буде символом в цьому вірші?

  • Чим являється Батьківське поле в поезії для героя? слайд 10

Батьківське поле

  • це годувальник родини

  • це засіб здорового й повноцінного харчування

  • це символ постійного достатку й добробуту

  • це пам'ять про батька, символ його незруйнованої сили



  • А в «Пісні про рушник» А. Малишка, що є символом?

4.78. Проблемне питання слайд 11

  • Які морально-духовні настанови бере читач у своє життя з твору М.Сингаївського? Поважати та цінувати батьків, землю, яка годує, тяжку працю людей.

4.8. Аналіз поезії «Чорнобривці». Первинне знайомство з текстом (прослуховування пісні). слайд 12

  • Давайте прослухаємо наступний вірш-пісню М. Сингаївського «Чорнобривці».

4.9. Історія виникнення пісні.

  • Свої знамениті «Чорнобривці» Микола Сингаївський написав у 22 роки, у 1960–му. Слухачі почули цю пісню лише через рік: сталося так, що якраз у цей час на екрани вийшов фільм «Літа молодії», де прозвучала «Пісня про рушник», яка одразу ж стала хітом, і на «Чорнобривці» ніхто не звертав уваги. «Наша пісня «лягла» років на два, доки всі не наспівалися «Рідна мати моя», — згадував сам Сингаївський в одному з інтерв’ю. — «Пісня про рушник» прекрасна, просто так збіглося». Невідомо скільки б іще «вилежувалася» пісня, але допоміг випадок: одного разу, рибалячи на Жуковому острові з відомим співаком Костянтином Огнєвим, композитор Верменич показав йому партитуру нової пісні, і той одразу погодився взяти її до свого репертуару. І заспівав так, що пісня одразу ж пішла в народ. І стала народною.

слайд 13

  • Яка ж тема цієї пісні? Любов до кого і чого показано?Тема – показ любові до рідної матері, домівки, краю через символічний образ чорнобривців.

  • Яка ідея? Ідея – возвеличення синівської любові до рідної матері, рідної хати, рідного краю.

слайд 14

  • Що таке чорнобривці? Символом чого виступають чорнобривці в цій поезії? Спогади, пам'ять про маму.

4.10. Практична робота. слайд 15

  • В лютому жінки починають турбуватися про майбутній урожай: працюють з насінням, висівають для розсади ранішні сорти овочів, планують, де та що буде проростати. Та ніколи не забувають про квіти.

  • Я пропоную вам сьогодні потурбуватися про красу нашого шкільного подвір'я. Ось насіння чорнобривців, ось горщик із землею. Сіючи цю квіточку, загадайте щось добре, гуманне, людяне. (Я посію у горщик, а вам подарую насіння чорнобривців, щоб посіяти на шкільному подвір’ї )

    1. Підсумок. Оцінювання.

  • Які морально-духовні настанови візьмемо в подальше життя з цих поезій, які розглянули? Чому навчають нас?

любов до найріднішої людини – матері;

турбота;

розуміння;

підтримка;

допомога;

піклування;

любов до рідної землі, до рідного краю;

любов до землі, яка годує;

любов до професії;

повага до батьків, до вчителів;

пам'ять про батьків, першу вчительку.

слайд 16

  • Давайте перевіримо кількість ваших тематичних фішок. Поставте собі відмітку у зошитах – запишіть кількість фішок

слайд 17

  •  Дякую за урок і бажаю: Хай здоров’я ніколи не зраджує,

Будьте завжди рідні,ніжні,милі,

Щоб Вам радість, щастя і любов

Вишиваним цвіли рушником!

6. Домашнє завдання слайд 18

- Вивчити напам’ять один вірш А. Малишка та один вірш М. Сингаївського.

- Вивчити поняття.

- Творче: підготувати та заспівати пісню.









4.1. Аналіз поезії А. Малишка «Вчителька». Первинне знайомство з текстом (прослуховування пісні). Постановка проблемного питання.

  • Давайте ознайомимось з поезією «Вчителька». Пропоную прослухати її у музичному виконанні. І подумайте, які спогади у вас викликає згадка про першу вчительку та про вчителя взагалі? Слідкуйте також і за текстом пісні.

  • Школа і перша вчителька — це найдорожче з нашого дитинства, те, що людина проносить через життя. В поезії «Вчителька» автор висловлює своє співчуття до трагічної долі шкільної вчительки:

Двох синів твоїх узяли фронти,

Бо на рідний край впала чорна злива.

В партизанську ніч посивіла ти,

Як в тяжкий мороз Непожата нива.

  • Читаючи ці рядки, бачимо нелегку долю жінки, в житті якої було чимало випробувань. Та, незважаючи на нещастя, сум, утому, вчителька кожного дня йде однією й тією ж дорогою до школи — щоб зустріти нових школярів, щоб вчити їх, щоб випустити у доросле життя гідними людьми:

Скільки підросло й полетіло нас

В молодій весні, в колосистім полі,

А у тебе знов та ж доріжка в клас,

Той же явір наш Під вікном у школі.

  • Тяжкі часи описує автор. Доля вчительки була долею багатьох українських жінок. Така доля спіткала і більшість з її учнів. Та завжди залишиться вона — вчителька, «друга мати», «радниця» — в серці кожного з її вихованців.

  • Я з глибокою вдячністю згадую свою першу вчительку Людмилу Миколаївну. Адже колись вона, усміхнена, з барвистими квітами в руках, повела нас до країни знань. Із надзвичайним терпінням вчила не тільки читати й писати, а й любити працю, шанувати батьків, бути чуйними й чесними.

  • А ви пам’ятаєте свою першу вчительку? Які спогади у вас викликає згадка про першу вчительку та про вчителя взагалі?

  • Ось і поет з любов’ю і ніжністю змальовує образ вчительки. Вчителька — невтомна трудівниця і тоді, коли зацвітають сади і коли «летять-летять в небі журавлі». Багато дітей вчила вона. Розлетілися випускники по світу.

Скільки підросло й полетіло нас

В молодій весні, в колосистім полі.

  • А на неї вже знову чекають інші діти. Це повторюється з року в рік. І звучить над світом пісня А. Малишка, відгукується у наших серцях:

Вчителько моя, зоре світова!

  • Вірш став піснею, та ще й народною, бо він мелодійний, із задушевними словами, які знаходять відгук у серці кожної людини. А тепер давайте розглянемо, що таке пісня.

  • Яка головна думка вірша? Головна думка вірша — треба любити й поважати своїх учителів, старших; любити свій край, його працьовитих і мужніх людей.

Микола Сингаївський

ЧОРНОБРИВЦІ

Чорнобривців насіяла мати
у моїм світанковім краю.
Та й навчила веснянки співати
про квітучу надію свою.

Як на ті чорнобривці погляну,
бачу матір стареньку,
бачу руки твої, моя мамо,
твою ласку я чую, рідненька.

Я розлуки і зустрічі знаю.
Бачив я і в чужій стороні
чорнобривці із рідного краю,
що насіяла ти навесні.

Як на ті чорнобривці погляну,
бачу матір стареньку,
бачу руки твої, моя мамо,
твою ласку я чую, рідненька.

Прилітають до нашого поля
із далеких країв журавлі.
Розцвітають і квіти, і доля
на моїй українській землі.

Як на ті чорнобривці погляну,
бачу матір стареньку,
бачу руки твої, моя мамо,
твою ласку я чую, рідненька.



Микола Сингаївський

БАТЬКІВСЬКЕ ПОЛЕ

Тихе батьківське поле 
за поліським селом розляглось. 
Все чекає когось, 
не діждеться когось. 
Чує кроки господаря, 
чує дотик руки. 
І снагою життя 
наливаються вщерть колоски. 
Наливаються 
сонцем, вітрами, теплом, 
споконвічним, 
живим, 
невмирущим зерном. 

Раннє батьківське поле 
змалку нам до роботи прийшлось. 
Все чекає когось, 
не діждеться когось. 
Сіячеве дихання 
воно чує щодня. 
Той, хто потом зросив його, 
той у поля рідня. 
Той, хто слухав його 
від роси до зорі – 
орачі, сіячі, 
а в жнива – всі як є – жниварі. 
Всі від поля, 
від грудки землі, від зерна, 
всіх об'єднує хліб 
і турбота одна. 

Давнє батьківське поле, 
скільки гроз ти за вік напилось. 
Все чекає когось, 
не діждеться когось. 
Хлібороб його все на руках колихав, 
сподівання душі, 
мов добірне зерно, 
у ріллю висівав. 
І воно проростало, 
бо в ньому, як іскра, жаріла душа, 
і живого зернятка 
не торкнулась посуха-іржа. 

Хлібне батьківське поле 
і мені пізнавать довелось. 
Все чекає когось, 
не діждеться когось. 
Разом з батьком сюди 
я хлопчиськом прийшов. 
Скільки літ пролетіло, – 
я сьогодні тут знов. 
Батько якось надвечір, 
наче з поля, пішов із життя. 
Відчуваю і досі 
його думи-турботи, 
його втрати-скорботи, 
його зерна-чуття... 

Щедре батьківське поле, 
скільки знало ти грому і гроз. 
Все чекаєш когось, 
не діждешся когось. 
Борозна залишилась – 
аж за обрій, за хмари лягла. 
Жайвір сіє проміння, 
як умілий сіяч, з-під крила. 
Тут мені, як і птиці, – 
все знайоме у ріднім краю: 
В борозні, 
У зерні, 
у колоссі 
я батьківський слід пізнаю.

Андрій Малишко


ВЧИТЕЛЬКА

Сонечко встає, i в росi трава,

Бiля школи в нас зацвiтають квiти,

Вчителько моя, зоре свiтова,

Де тебе питать,

Де тебе зустрiти?


На столi лежать зошитки малi,

I роботи час проганяє втому.

I летять-летять в небi журавлi,

I дзвенить дзвiнок

Хлопчику малому.


Скiльки пiдросло й полетiло нас

В молодiй веснi, в колосистiм полi,

А у тебе знов та ж дорiжка в клас,

Той же явiр наш

вiкном у школi.


Двох синiв твоїх узяли фронти,

Бо на рiдний край впала чорна злива.

В партизанську нiч посивiла ти,

Як в тяжкий мороз

Непожата нива.


Знов щебече юнь i цвiте трава,

Пiзнаю тебе в постатi несхилiй,

Вчителько моя, зоре свiтова,

Раднице моя

На Вкраїнi милiй!






Андрій Малишко


ПІСНЯ ПРО РУШНИК


Рідна мати моя, ти ночей не доспала,

Ти водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя дала.


І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя, на долю дала.


Хай на ньому цвіте росяниста доріжка,

І зелені луги, й солов’їні гаї,

І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші твої.


І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші, блакитні твої.


Я візьму той рушник, простелю, наче долю,

В тихім шелесті трав, в щебетанні дібров.

І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

І дитинство, й розлука, і вірна любов.


І на тім рушничкові оживе все знайоме до болю:

І дитинство, й розлука, й твоя материнська любов.










А. Малишко

Роки життя - 14 листопада 1912 року - 17 лютого 1970 року.

Походження – з родини шевця.

Місце народження – село Обухів, Київська область.

Освіта – вища, літературний факультет Київського інституту народної освіти.

Збірки поета: «Батьківщина», «З книги життя», «Народження синів», «Березень», «Жайворонки», «Листи на світанні», «Прозорість», «Рута», «Синій літопис», «Серпень душі моєї»

Вірші - пісні: «Знову цвітуть каштани», «Пісня про Київ», «Як на дальнім небосхилі», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Вчителька».



М. Сингаївський

Роки життя - 12 листопада 1936 року - 22 лютого 2013 року.

Походження – з родини хліборобів.

Місце народження – село Шатрище, Житомирська область.

Освіта – вища, Київський університет.

Перша збірка – 1958 рік збірка для дітей «Жива криничка».

Збірки поета: «З березнем по землі», «Архіпелаги», «Вогневиця». «Поступ», «Сонце в долонях». «Я родом із пісні» та інші.

Вірші - пісні: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле».





А. Малишко

Роки життя - 14 листопада 1912 року - 17 лютого 1970 року.

Походження – з родини шевця.

Місце народження – село Обухів, Київська область.

Освіта – вища, літературний факультет Київського інституту народної освіти.

Збірки поета: «Батьківщина», «З книги життя», «Народження синів», «Березень», «Жайворонки», «Листи на світанні», «Прозорість», «Рута», «Синій літопис», «Серпень душі моєї»

Вірші - пісні: «Знову цвітуть каштани», «Пісня про Київ», «Як на дальнім небосхилі», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Вчителька».



М. Сингаївський

Роки життя - 12 листопада 1936 року - 22 лютого 2013 року.

Походження – з родини хліборобів.

Місце народження – село Шатрище, Житомирська область.

Освіта – вища, Київський університет.

Перша збірка – 1958 рік збірка для дітей «Жива криничка».

Збірки поета: «З березнем по землі», «Архіпелаги», «Вогневиця». «Поступ», «Сонце в долонях». «Я родом із пісні» та інші.

Вірші - пісні: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле».





______________________________



А. Малишко

Роки життя –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Походження –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Місце народження –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Освіта –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Збірки поета:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вірші - пісні:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



______________________________



М. Сингаївський

Роки життя –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Походження –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Місце народження –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Освіта –

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Збірки поета:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вірші - пісні:

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу.

Ознаки пісні як жанру:

  • строфічна будова,

  • повторюваність віршів строфи,

  • розмежування заспіву та приспіву (куплет и припев),

  • виразна ритмізація, музичність звучання,  проста синтаксична будова.


Си́мвол (з грецького - знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття. 

_________________________________________________________________________



Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу.

Ознаки пісні як жанру:

  • строфічна будова,

  • повторюваність віршів строфи,

  • розмежування заспіву та приспіву (куплет и припев),

  • виразна ритмізація, музичність звучання,  проста синтаксична будова.


Си́мвол (з грецького - знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття. 

_______________________________________________________________________



Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу.

Ознаки пісні як жанру:

  • строфічна будова,

  • повторюваність віршів строфи,

  • розмежування заспіву та приспіву (куплет и припев),

  • виразна ритмізація, музичність звучання,  проста синтаксична будова.


Си́мвол (з грецького - знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття. 

__________________________________________________________________________



Пі́сня — словесно-музичний твір, призначений для співу.

Ознаки пісні як жанру:

  • строфічна будова,

  • повторюваність віршів строфи,

  • розмежування заспіву та приспіву (куплет и припев),

  • виразна ритмізація, музичність звучання,  проста синтаксична будова.


Си́мвол (з грецького - знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.