Контрольна робота№5.Аудіювання.
Мета: перевірити рівень знань та вмінь учнів з теми «Літературна Скарбниця. Поетичні збірки 1 та 2»; розвивати навички самостійної роботи, увагу, уміння зосереджуватися, пам'ять, логічне мислення.
Обладнання: тестові завдання, текст аудіювання.
Тип уроку: контроль і корекція знань,умінь,навичок.
Перебіг уроку
І.Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку.
Вступне слово вчителя
ІІ. Основний зміст роботи.
Проведення контрольного аудіювання.
ГОРІХ
Він ріс у нашому дворі поміж каштанами й кленами. Чи його посадив хто, чи сам посіявся — ніхто не знав. Стояв високий, стрункий, з розлогими вітами, на яких серед пахучого листя зеленіли ще дрібні кульки горіхів.
Раптом я побачив, як до горіха, злодійкувато оглядаючись, підійшов хлопець і здоровенною палицею заходився гамселити по гіллю. Він намагався збити недозрілі плоди. Дерево шелестіло, сипалося листя. Мені здавалося, що воно тихо стогне від болю й незахищеності.
Хлопець був старший за мене, але я вже не думав про це. Швидко кинувся до нього й вихопив з його рук палицю.
— Ти нащо дерево нівечиш? — закричав я. — Хіба не бачиш, що горіхи зелені? А скільки гілок пооббивав...
— А ти хто такий?.. — витріщив очі бешкетник. — Воно що — твоє?..
— Моє! — розпалився я. І раптом додав примирливо: — Моє і твоє. Достигнуть — тоді й приходь, поласуємо горіхами.
Незнайомець глипнув на мене, постояв трохи, певно, вирішував, що йому робити далі, потім махнув рукою:
— А-а-а... Нехай росте. Бувай!
І пішов своєю дорогою.
А мені стало радісно, гарно. Я підійшов до горіха й тихенько йому сказав: "Рости, горішку. Рости й не бійся. Я тепер тебе завжди захищатиму". Володимир Заблоцький
(Кожна правильна відповідь – 3 б)
Де ріс горіх?
а) У саду. б) У дворі.
Що робив бешкетник?
а) Збирав горіхи. б) Збивав зелені горіхи.
Що вчинив хлопчик-оповідач?
а) Зупинив бешкетника. б) Допоміг збивати зелені горіхи.
Що пообіцяв хлопчик горіхові?
а) Підливати його. б) Завжди захищати.
Відповіді: 1-Б,2-Б,3-А,4-Б.
2. Проведення контрольного тестування
(Кожна правильна відповідь -2 б)
1. У вірші якої поетеси «…змерз горобчик, цвірінчить?»
а) Леся Українка, б) Катерина Перелісна.
2. Пригадай, із чиїх віршів наведені слова: зоре моя вечірняя, пишається над водою червона калина.
а) Тарас Шевченко, б) Олександр Олесь
3. Які рослини з наведених згадує Т.Шевченко у своїх віршах:
а) верба, б) клен
4. Хто з поетес знав багато іноземних мов:
а) Леся Українка, б) Катерина Перелісна ,
5. Про якого птахів йдеться у віршах Олександра Олеся:
а) жайворонок та шпак, б) горобець та лелека.
Відповіді: 1-Б, 2-А,3-А,4-А,5-А.
3. Підсумок уроку.
Інтерактивна вправа «Мікрофон»