СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Координатний промінь. Шкали

Категория: Математика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Координатний промінь. Шкали»

Урок 8

Координатний промінь.Шкала

Мета: сформувати поняття шкали; формувати вміння знаходити ціну поділки, знаходити число, що відповідає певній точці шкали, використовувати шкали на різних вимірю-вальних приладах для вимірювання величин; сформувати поняття про кординатний промінь і його елементи; домогтися засвоєння відповідної термінології («координатний промінь», «початок відліку», «одиничний відрізок», «координата точки»); сформувати вміння позначати натуральні числа на координатному промені; формувати вміння використовувати власний життєвий досвід у нових ситуаціях; прищеплювати любов до математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Аналіз с.р

Розібрати з учнями завдання, які викликали труднощі під час виконання домашнього завдання та самостійної роботи на попередньому уроці.

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Завдання уроку: зрозуміти, що таке шкала, ознайомитися з видами шкал, навчитись використовувати різні види шкал для вимірювання величин, що таке координатний промінь, координата точки; навчитись будувати координатні промені і позначати на них точки із заданими координатами.

ІV. Актуалізація опорних знань

1. Фронтальне опитування

1) Які визнаєте величини?

2) У яких одиницях вимірюють:

а) довжину; б) масу; в) час; г) температуру; д) швидкість?

3) Як називають прилад, яким вимірюють:

а) довжину; б) масу; в) час; г) температуру; д) швидкість?

На промені OX від точки O відклали вісім рівних відрізків (див. рисунок). Знайдіть відстань від точки O до точок A, C, D, F, M, якщо довжина відрізків дорівнює:

а) 1 см; б) 5 см; в) 10 см; г) 25 см.


V. Засвоєння знань

Вивчення нового матеріалу можна провести у вигляді бесіди за таким планом:

1. Що таке шкала

2. Які існують види шкал

3. Що таке ціна поділки

поділка шкали — це проміжок між двома сусідніми позначками. Ціна поділки шкали — різниця значень величини, що відповідають двом сусіднім поділкам шкали.

План вивчення теми

1. Поняття про координатний промінь

Ввести поняття координатного променя можна під час фронтальної практичної роботи.

1) Побудуйте промінь OX.

2) Позначте на ньому будь-яку точку E.

3) Напишіть під точкою O число 0, а під точкою E — число 1.

Висновок . Координатний промінь — це промінь, на якому позначено початок відліку і одиничний відрізок. Важливо звернути увагу на те, що: одиничний відрізок може мати будь-яку довжину; промінь може бути розташованим як завгодно; найчастіше координатний промінь зображують горизонтально, зліва направо, але це не обов’язково.

2. Позначення точок на координатному промені

1) Відкладіть праворуч від точки E відрізок, що дорівнює OE.

Позначте його другий кінець точкою N. Точці N відповідає число 2. Число 2 називають координатою точки N. Говорять: точка N має координату 2. Записують: N(2).

2) Відкладіть від точки N ще один відрізок, що дорівнює OE. Позначте його другий кінець точкою M. Точці M відповідає число 3. Число 3 називають координатою точки M.

Говорять: точка M має координату 3. Записують: M(3).

Висновок. Відкладаючи на координатному промені крок за кроком відрізки, довжина яких дорівнює OE, можна позначити будь-яке число, тобто побудувати точку з будь-якою координатою.

VІ. Формування вмінь

1. Виконання усних вправ

1) Прочитайте записи: M(9), P(205), D(37), L(890), K(10 000).

2) Скільки одиничних відрізків треба відкласти від початку координатного променя, щоб позначити на ньому число:

а) 13; б) 2785; в) 1 000 000?

3) На координатному промені, одиничний відрізок якого дорівнює 2 см, позначено точки A(7) і B(21). На якій відстані від початку відліку знаходяться ці точки?

2. Виконання письмових вправ

Перед виконанням вправ учитель нагадує учням, що всі рисунки потрібно виконувати олівцем під лінійку. Під час виконання запропонованих вправ запорукою успіху є акуратність.

1) Накресліть координатний промінь, одиничний відрізок якого дорівнює 1 см. Позначте на ньому точки, що відповідають числам: 2; 4; 6; 7; 8; 9.

2) Накресліть координатний промінь і позначте на ньому точки, що відповідають числам: 0; 1; 3; 5; 6.

3) Накресліть координатний промінь і позначте на ньому точки: K(2), P(5), M(8).

4) Накресліть три координатні промені, одиничні відрізки яких відповідно дорівнюють 1 см, 2 см і 3 см. Позначте на кожному з них точки: A(1), B(2), C(4).

5) Накресліть координатний промінь з початком у точці O. За одиничний відрізок візьміть відрізок довжиною 1 см. Позначте на цьому промені точки A, B, C і D, якщо OA = 2 см, OB = 3 см, OC = 5 см, BD = 3 см. Яким числам відповідають точки A, B, C і D?

Рисунки доцільно заздалегідь зобразити на дошці або на плакаті.

За підручником п.5 № 114,115,117,119,120

VІІ. Підсумки уроку

Фронтальне опитування

1) Що таке шкала? Наведіть приклади шкал.

2) Якими бувають шкали? Наведіть приклади.

3) Поясніть, як знайти ціну поділки шкали.

VІІІ. Домашнє завдання


П.5 № 116, 118,121












Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!