СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Короткотривалий навчальний проект з природознавства «ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Короткотривалий проект Червона книга України»


Волноваська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7





Короткотривалий навчальний проект

з природознавства

«ЧЕРВОНА КНИГА УКРАЇНИ»

3 клас



Учитель: Кутя Н. В.






2016р.


Мета. Активізувати знання про необхідність дбайливого ставлення до природи, про взаємозв’язки між діяльністю людини і життям природи; нагадати учням про існування Червоної книги, про занесення до цієї книги тих видів тварин, рослин та птахів, які зникають; формувати уявлення учнів про охоронну діяльність нашої держави, про природу; розширювати уявлення дітей про ставлення до лісів, про їх значення для життя планети; виховувати пізнавальну активність, бажання пізнавати та берегти природу, екологічну культуру; виховувати любов до природи. 

Обладнання. Відео презентація, картки для індивідуальної роботи, дитячі малюнки і плакати, міні-проекти.

ХІД ЗАХОДУ


  1. Організаційний момент

Діти, давайте пригадаємо:

« Наші очі на уроці…( дивляться і все бачать)

Вуха… ( уважно слухають і все чують)

Голова добре…( думає)

Спинки прямі, руки на парті.

До роботи всім нам час,

Бо багато її в нас.


II. Актуалізація опорних знань

— Ви сьогодні йшли до школи, спостерігали за природою.

— Які зміни відбулися в живій природі, порівняно з ранньою весною? (Розпускаються листочки, квіточки, зазеленіла трава, літають комашки.)

— Які зміни відбулися в неживій природі? (Яскравіше світить сонечко, стало тепліше.)



  1. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і завдань

— Послухайте вірш С. Жупанина. Чому він присвячений?

Йтиму садом, полем, а чи луком,

Буду я природі вірним другом.

Коли лісом буду я іти —

Теж посію зерна доброти.

Не столочу навіть і трави,

Я скажу їй: зеленій, живи!

Побажаю дереву і пташці,

Щоб вони жили у мирі й щасті.

— Чому присвячений цей вірш?

— Свій вірш поет назвав «Буду я природі другом». Як ви розумієте цю назву?

— Земля — чудова, прекрасна планета. І все навкруги тішить око. І кожна тваринка, кожна рослинка має свою неповторну красу. А як поводитися із цією красою, ми дізнаємося на уроці.

Отже, сьогодні на уроці ми станемо учасниками проекту «Червона книга України» тому працювати будемо у групах.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення знань

  1. Вступне слово вчителя з елементами бесіди

Людина – частина живої природи. І всі ми , люди, різні. Так і тварини , що існують на нашій планеті – різні. Хтось літає в небі, хтось ходить по землі. І всі вони – невід’ємна частина світу.

Читання вірша під музичний супровід
Потрібні усі - і злі, і привітні, 
Страшнючі потвори і ті необхідні. 
На світі потрібен усяк, хто в нім є,
 
Чи мед, чи отруту, чи ще що дає.
 
Важко живеться кішці без мишки,
 
І мишці без кішки не легше ні трішки.
 
Варті всі життя на землі -
 
І мусять це знати великі й малі.
 

— Діти, зверніть увагу на інтерактивну дошку, що ми бачимо на слайді?

Учитель демонструє «Червону книгу України».

— Що таке Червона книга України?

— До Червоної книги України щонайперше потрапляють види, яким загрожує вимирання, тобто повне зникнення.

Сьогодні учні нашого класу підготували невеличку доповідь про Червону книгу України.

(виступ учнів)

1 уч. Червона книга України — анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та видів, що перебувають під загрозою зникнення на території України, тому охороняються; основний документ, у якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляють наукові та практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.

2 уч. «Червоні сторінки» просять: зупинись, почитай мене — і ти дізнаєшся, скільки вимирає птахів, комах, рослинок. У цьому винні люди. Це трагізм, засторога, прохання про допомогу планеті у відновленні живих істот. Щоб уникнути цього, ідучи до лісу, не шкодьте, добре роззирайтеся навколо, щоб не наступити на маленьку мурашку, не розчавити жука-бронзівку, не зламати гілку. Нам потрібно постійно пам'ятати про поведінку в лісі, на майданчику, в місті, в селі. Нас завжди оточують «молодші брати», які не можуть себе захистити.

— Які правила поведінки в природі ви знаєте? (Виступи дітей за плакатом «Правила поведінки у природі» (Чого не можна робити в лісі, в саду, гаю, квітнику, виготовлені заздалегідь самими дітьми.)


  1. Фіз. хвилина «Бджілка»

  2. Вправа «Мікрофон»

— А чи відомо вам, що у цій книзі є різні сторінки: «чорні», «білі», «жовті», «зелені».

На «чорних» сторінках записано назви рослин і тварин, які вже зникли і яких ми ніколи не побачимо.

«Білі» сторінки відведено для тих, яких завжди було мало.

На «жовтих» сторінках названо ті види, які швидко зменшуються.

Люди допомагають відновити втрачені види. Тому в Червоній книзі є й «зелені» сторінки. Тут записано назви рослин і тварин, чисельність яких збільшилась.

4. Групова робота «Навчаючи учусь»

— З метою кращого вивчення Червоної книги ми працювали над проектом «Кольорові сторінки Червоної книги».

Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої роботи. Кожна група презентує і захищає свій міні-проект.

Проект готували у складі 5 груп: «Чорні сторінки», «Червоні сторінки», «Білі сторінки», «Сірі сторінки», «Зелені сторінки».

У кожній групі є доповідачі, дослідники, експерти. Доповідачі продемонструють наукові знання, дослідники ознайомлять із цікавим матеріалом, який вони підготували самостійно, експерти доведуть правильність повідомлень.

V. Закріплення й осмислення знань

1. Технологія «Прес». Робота в парах

а) Чи потрібно охороняти тварин?

  • «Я вважаю, що... (охороняти тварин необхідно)»;

  • «...тому, що... (без них не зможе жити людина)»;

  • «.. .наприклад... (якщо тварини загинуть, то і людина не матиме, що їсти, не зможе отримувати теплий одяг)»;

«Таким чином... (охорона тварин — дуже корисна справа)».

б) Для чого назви деяких тварин поміщають до Червоної книги?

  • «Я вважаю, що... (таке роблять для того, щоб люди знали, яких тварин слід оберігати)»;

  • «...тому, що... (багато людей не знають, які саме тварини перебувають на межі зникнення)» «наприклад... (вуж, ящірка, беркут)»;

  • «Таким чином... (у Червоній книзі ми знаходимо тих тварин, яких слід оберігати).

2. Вправа «Незакінчене речення»

  • «На мою думку, охороняти природу потрібно тому, що... (без неї не може жити людина)».

  • « На мою думку, охороняти природу потрібно... (кожній людині)».

  • «Людина — це теж... (частина живої природи)».



VІ. Підсумок

  • - Отож, давайте підведемо підсумки нашої дослідницької роботи.

— Дайте відповідь на запитання: «Що я знатиму після сьогоднішнього уроку?» (Жодну думку не заперечують, не обговорюють.)

Просмотр содержимого презентации
«презентація»

Чарівний світ природи

Чарівний світ природи

М И В С І Р І З Н І

М И В С І Р І З Н І

хтось літає в небі, хтось ходить  по землі

хтось літає

в небі,

хтось ходить

по землі

потрібні усі – і злі, і привітні

потрібні усі –

і злі, і привітні

навіть комахи,  і ті необхідні

навіть комахи,

і ті необхідні

варті всі життя на ЗЕМЛІ

варті всі життя на

ЗЕМЛІ

Чи потрібно охороняти тварин?  « Я вважаю, що... »  «...тому, що... »;  «.. .наприклад... »;  «Таким чином... ».   Для чого назви деяких тварин поміщають до Червоної книги? «Я вважаю, що... »  «...тому, що... »  «Таким чином... »

Чи потрібно охороняти тварин? « Я вважаю, що... » «...тому, що... »; «.. .наприклад... »; «Таким чином... ».

Для чого назви деяких тварин поміщають до Червоної книги?

«Я вважаю, що... »

«...тому, що... »

«Таким чином... »

Вправа «Незакінчене речення»   «На мою думку, охороняти природу потрібно тому, що... »  «Людина — це теж... »

Вправа «Незакінчене речення» «На мою думку, охороняти природу потрібно тому, що... » «Людина — це теж... »

ЗУПИНІТЬСЯ, ЛЮДИ !

ЗУПИНІТЬСЯ,

ЛЮДИ !

ВОНИ ЗНИКЛИ НАЗАВЖДИ

ВОНИ

ЗНИКЛИ НАЗАВЖДИ

ЇМ ЗАГРОЖУЄ ЗНИКНЕННЯ

ЇМ ЗАГРОЖУЄ ЗНИКНЕННЯ

Давайте  будемо все оберігати:

Давайте будемо

все

оберігати:

ПАМ’ЯТАЙМО! Ми - часточка природи на Землі

ПАМ’ЯТАЙМО!

Ми -

часточка природи на Землі


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!