СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезелер

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Visual Basic программасын іске қосу үшін: Пуск Visual Basic 6.0 батырмасын шертеміз, экранда Visual Basic программасы өзінің жаңа жоба терезесімен пайда болады. Жаңа жоба терезесі үш қосымша жобалардан тұрады:

  • New (Жаңа жобалар) – жұмысты бірінші рет немесе жаңа бастап отырған болсаңдар, жаңа жобалар қосымшасындағы Standart Exe шертсе, жаңа жоба ашылады.
  • Existing (Қолданыстағы жобалар) – мұнда программамен бұрын жұмыс істеген және бұрын пайдаланып, сақтап қойған жобаларың болуы мүмкін.

Recent (Жақында пайдаланылған жобалар) – мұнда соңғы уақытта пайдаланылған жобалар сақталады

Просмотр содержимого документа
«Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезелер»



«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г.Тұрбекова

Информатика

Күні

Сынып 10

Сабақтың тақырыбы

§Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезелер

Мақсаты

  • оқушыларға қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы туралы түсінік беру

  • өмірмен салыстыруға үйрету

  • Топта бағалауға баулу

Жұмыс нәтижесі

  • қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы туралы кең түсінік қалыптастыру;

  • Бір-бірін оқытуы, бірін-бірі тындауы арқылы бір ұжым қалыптастыру;

  • Берілген сұрақтар арқылы ойлау қабілеттерін, жауап беру шапшаңдығын анықтау;

  • Өмірмен байланыстырып болашақтың жоспарын жасауға үйренеді

Топта бағалай алатын болады, алған білімдерін күнделікті өмірмен байланыстыра білуді үйренеді, қосымша деректермен жұмыс жасауды үйренеді, ғылыми көзқарасы қалыптасады.Пікірлерін айта алады,өзіндік ойын ортақ пікірге келтіріп отырады, көпшілікте өзін-өзі реттейді.

Сілтеме

Б.Қ.Сапарғалиева, Н.Е.Масалимова, Г.А.Тезекбаева

Әдіс-тәсілдер

өзін-өзі бағалауға ықпал ету. Жаңа әдіс – тәсілдер.

Ресурстар

оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық, стикерлер, маркерлер.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасын сұрауда әр топқа өтілген тақырыпты пысықтау мақсатында жадында қалған білімдері мен  экономиканың кезеңдері өткенін қалай меңгергендігіне байланысты пікірлерін тест арқылы анықтау.

Қызығушылығын ояту.

Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін

І.Сұрақ жауап.

  1. Алгоритм деген не?

  2. Программалау тілі қандай қызмет атқарады?

  3. Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

  4. Алгоритм тілдері нешеге бөлінеді?

  5. Алгоритм түрлерін атап, оларға мысал келтіріңдер?

  6. Транслятор дегеніміз не?


Сұрақтар қою арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.

Білім деңгейін зерделеу


Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Түсіну

Стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасай білу, баяндау және қызу ой талқысын жасай білу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру)

Арқылы тақырыптың идеясын түсіну

Visual Basic программасын іске қосу үшін: Пуск Visual Basic 6.0 батырмасын шертеміз, экранда Visual Basic программасы өзінің жаңа жоба терезесімен пайда болады. Жаңа жоба терезесі үш қосымша жобалардан тұрады:

  • New (Жаңа жобалар) – жұмысты бірінші рет немесе жаңа бастап отырған болсаңдар, жаңа жобалар қосымшасындағы Standart Exe шертсе, жаңа жоба ашылады.

  • Existing (Қолданыстағы жобалар) – мұнда программамен бұрын жұмыс істеген және бұрын пайдаланып, сақтап қойған жобаларың болуы мүмкін.

  • Recent (Жақында пайдаланылған жобалар) – мұнда соңғы уақытта пайдаланылған жобалар сақталады.



Бас мәзірлер қатарында File, Edit, View, Project, Format, Debug, Run, Query, Diagram, Tools, Add-Ins, Windows, Helpмәзірлері орналасқан. Осы мәзірлер өздеріне тән қасйеттерге ие.

File (Файл) мәзірінде жобаларды ашуға, сақтауға, құруға болады.

Edit (Түзету) мәзірінде нысандарды көшіруге, қиып алып қоюға болады және іздестіруші Find бұйрығы орналасқан.

View (Түр) – қарау режімдері қосылады, қосымша құрал-саймандарды орнатады.

Project (Жоба) мәзірінде жаңа пішіндер, модульдерді, мультимедиялық компоненттерді қосуға болады, мұнда басқару элементтері тіркеліп және жойылып отырады.

Format (Пішін) мәзірі – пішіндер мен басқару элементтерінің орналасуы мен өлшемдік қасиеттерін береді.


Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді

Тақырыптың басты идеясын табу

Тапсырмаларды толық орындады

3


Тапсырмаларды жартылай орындады

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

«Қош келдің, досым!» атты алғашқы жобамызды жасайық. Ол үшін төмендегідей әрекеттерді орындаймыз.

  1. Visual Basic-ті іске қосамыз.

  2. Пішінге 1 Label, 2 Command button батырмаларын орналастырамыз.

  3. Бірінші Command button атауын ОК деп, екінші Command button атауын Тазалау деп өзгертеміз.

  4. ОК атауындағы батырманың код терезесіне Label1. Caption= “Қош келдің, досым!” мәтінін енгіземіз.

  5. Тазалау атты батырманың код терезесіне Label1. Caption= “ ” жазамыз.

  6. Енді старт бұйрығын орындап жұмысты тексереміз. Шығатын нәтиже ОК батырмасын басқанда “Қош келдің, досым!” деген мәтін көріну керек, ал Тазалау батырмасын басқанда мәтін экраннан өшу керек.

  7. Жұмысты сақтаймыз.


Практиканы тәжірибеде үйлестіре алады

Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Талдау

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,

ой шешімін табу.

Жаңа жобаны құрыңдар, жобаны «Менің алғашқы жобам» атымен сақтаңдар:

  • терезе құрылысын өзгертіп көріңдер;

  • қасиеттер тақтасын алып тастаңдар;

  • сол сияқты басқада тақталарды алып тастаңдар;

  • қайтадан бастапқы қалпына келтіріңдер, жоқ тақталарды кірістіріңдер;

  • пішіннің өлшемін өзгертіңдер;

  • жобаны сақтаңдар;

Практиканы тәжірибеде үйлестіре алады

Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Жинақтау

Тақырып бойынша алған білімдерін жинақтайды, тапсырманы орындау барысында

Format –

Run –

Tools –

Query –

Add-Ins –

қызметтерін жазып көрсетіңдер.

Практиканы тәжірибеде үйлестіре алады

Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Бағалау

Дүниетанымын кеңейту.

Оқулықтан. §Қосымшаларды құрастырудың кіріктірілген ортасы. Терезелер

Бақылау сұрақтары.


Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

«Өзін – өзі бағалау» арқылы

Креативті

3


Ойы жүйелі, тың ойлы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1






Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!