СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Коучинг тақырыбы "Оқыту мен оқуда АКТ-ны тиімді пайдалану"

Категория: География

Нажмите, чтобы узнать подробности

АКТ-ны тәжірибеде қолданудың тиімділігі туралы бағыт бағдар беру,сабақта тиімді пайдалану. 

Просмотр содержимого документа
«Коучинг»

Тақырыбы

Оқыту мен оқуда АКТ-ны тиімді пайдалану

Мақсаты

АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар беру. АКТ туралы ғылыми ұғымдарлы түсіндіру және оларды қабылдау.Компютермен жұмыс жасау әскерлігін қалыптастыру.АКТ ны пайдалануға деген қызығушылығын арттыру.

Нәтижесі

АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар алады. АКТ туралы ғылыми ұғымдарды түсінелді және оларды қабылдайды . Компютермен жұмыс жасау іскерлігін қалыптастырады.

АКТ пайдалануға деген қызығушылығы артады.

Дерек көздер

МАН, сабақта  АКТ-ны пайдалану тақырыбына слайд.

Ресурстар

Көтеріңкі музыка, түрлі түсті қағаздар,қағаздардың түстеріне қарай көңіл күйлерін анықтайтын мәлімет слайд түрінде, видео ролик

слайд,мәтін, Activ Studio программасы, интернет желісі SWOT сөзі жазылған плакат,бағдаршам, сұрақтар жазылған парақшалар.

Коучинг барысы

Кезеңдері, уақыты

Тапсырма

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ресурстар

1.Ұйымдастыру кезеңі (1 мин)

Сәлемдесу

Әріптестерімен сәлемдеседі.

Сәлемдеседі.


2.Психологиялық ахуал (2 мин)

Психологиялық ахуал туғызу

«Қозғалыстағы сурет» тренингі

Көңілді музыка ойнап тұрады


Тапсырманың шартын түсіндіреді Қолдрына қағаз және қалам алып шеңберге тұрады Алдында тұрғанның арқасына дәптерін қойып, шеңбер бойымен,бұзбай жүріп отырып, арттағы оқушының суретін салуға тырысу керек . Суреттерін бір-біріне сыйға тартады..

Сыни ойлауды оқу мен жазу арқылы дамыту.

Тапсырманы орындайды.

Көтеріңкі музыка.


А4ақ қағазы,қарындаш

3. Топқа бөлу

(3 мин)


Топтарға бөліну.


Мұғалімдерге түрлі түсті қағаздарды ұсынады.



Түрлі түсті қағаздарды алады соған қарай галстуктерін тағып,топқа бөлінеді.


4. Миға шабуыл

(5 мин)


Тренинг өткізу.

Тоқыма жіптің домалағын қолға алып бір ұшын саусаққа байлап,АКТ –ға байланысты бір сөз айтылады.

Мұғалімдер тоқыма жіптің домалағын ұстап АКТ ға байланысты сөз айтып келесі мұғалімге ұсынады.

Тоқыма жіп домалағы.

5. Теория

(5 мин)


АКТ-құралдары,түрлері.

Тақырыпқа байланысты мәтін тарату

Мәтін оқып сұрақтарға жауап береді.

Слайд

6. Топпен жұмыс

Түсіну

(8мин)


Топтарға тақырыпқа байланысты сұрақ беріледі, сол сұрақ бойынша презентация жасайды.

1.АКТ-ны сабақта не үшін пайдалану қажет?


Қадағалайды, бақылайды, көмек қажет ететін топқа бағыт беріп отырады.

Әр топ  берілген тапсырма

бойынша  теорияны ашып, түсінік береді. Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологиялар туралы түсінік

Power Point программасы бойынша презентация қорғайды.








Мәтін. ноутбук









компютер

7. Сергіту сәті

(2 мин)

«Сандық

компаниялардың бірлестігі»

«Сандық

компаниялардың бірлестігі» жасалу жолын көрсетеді.

Топ мүшелері өз бірлестіктеріне топтасады, әр сандық құралына лайық қимылын орындайды.


8. Талдау

(5 мин)


SWOT талдау

АКТ  сабақта

пайдалану


SWOT талдауды жасау жолдарына түсінік береді.

Топ болып АКТ-ны сабақта пайдалуға SWOT талдау жасайды.

SWOT сөзі жазылған плакат.

9.Бағалау

(2 мин)

«Білім ағашы» арқылы АКТ-ны сабақта пайдалану деңгейін бағалайды.

«Білім ағашы» әдісін түсіндіру.


«Білім ағашы» арқылы АКТ-ны сабақта пайдалану деңгейін белгілейді.

«Білім ағашы» парағы


10.Кері байланыс

(3 мин)

мұғалімдерге бүгінгі коучингтен алған әсері туралы сауалнамаға жауап беру ұсынылады.

Сауалнама сұрақтары:

1.АКТ деген не?

2.Сабақта АКТ ның қай түрін пайдалануға болады?

3.


Әр мұғалімге жеке парақшаларды таратады, сауалнама алады кері байланыс алады.

Парақшаға бүгінгі коучинг туралы сауалнамаға жауап жазады. Кері байланыс береді.

Сұрақтар жазылған парақшалар.

11.Рефлексия










Просмотр содержимого презентации
«Оқу мен оқытуда АКТ тиімділігі презентация»

Тақырыбы: Оқыту мен оқуда АКТ-ны тиімді пайдалану Мақсаты: АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар беру. АКТ туралы ғылыми ұғымдарлы түсіндіру және оларды қабылдау. Компютермен жұмыс жасау әскерлігін қалыптастыру. АКТ ны пайдалануға деген қызығушылығын арттыру.

Тақырыбы: Оқыту мен оқуда АКТ-ны тиімді пайдалану

Мақсаты:

АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар беру.

АКТ туралы ғылыми ұғымдарлы түсіндіру және оларды қабылдау.

Компютермен жұмыс жасау әскерлігін қалыптастыру.

АКТ ны пайдалануға деген қызығушылығын арттыру.

Нәтижесі АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар алады. АКТ туралы ғылыми ұғымдарды түсінелді және оларды қабылдайды . Компютермен жұмыс жасау іскерлігін қалыптастырады.  АКТ пайдалануға деген қызығушылығы артады.

Нәтижесі

АКТ ның тәжірибеде қолданудағы тиімділігі туралы бағыт бағдар алады.

АКТ туралы ғылыми ұғымдарды түсінелді және оларды қабылдайды .

Компютермен жұмыс жасау іскерлігін қалыптастырады.

АКТ пайдалануға деген қызығушылығы артады.

Міндеттері:  Ақпараттық және СТО бағдарламасының тиімді әдістерін пайдалану арқылы білімге деген қызығушылығын арттырып,танымдық қабілеттерін дамытуға жағдай жасау. Өз ойын еркін айтуға мүмкіндік жасай алатын орта туғызу.   Оқушы жүрегіне жол табу арқылы сабақтардың әрбір сәтін қызықты, ұтымды өткізу.Оқушыларды тек берілген мәліметті тыңдаушы емес ізденуші, зерттеуші өз ойын еркін дәлелдей алатын, пікірін ортаға сала білетін жеке тұлғаны қалыптастыру. Оқушының бойындағы ынта-ықыласын жойып алмай, жеке дара қабілетінің дамуына мүмкіндік жасай отырып, қабілетін дамытып, шығармашылығын шыңдау...    Оқытудың жаңа технологияларын қолдана отырып, жеке, жұпта, топта жұмыс істеу барысында мұғалім мен оқушының ынтымақтастығын қалыптастыру, оқушылардың ойына ерекше құрметпен қарау. Оқушыларды өзін-өзі қадағалай алатын, іс-әрекетін ретімен орындап, өзін - өзі жетілдіретін шығармашыл, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.

Міндеттері:

  • Ақпараттық және СТО бағдарламасының тиімді әдістерін пайдалану арқылы білімге деген қызығушылығын арттырып,танымдық қабілеттерін дамытуға жағдай жасау. Өз ойын еркін айтуға мүмкіндік жасай алатын орта туғызу.
  • Оқушы жүрегіне жол табу арқылы сабақтардың әрбір сәтін қызықты, ұтымды өткізу.Оқушыларды тек берілген мәліметті тыңдаушы емес ізденуші, зерттеуші өз ойын еркін дәлелдей алатын, пікірін ортаға сала білетін жеке тұлғаны қалыптастыру. Оқушының бойындағы ынта-ықыласын жойып алмай, жеке дара қабілетінің дамуына мүмкіндік жасай отырып, қабілетін дамытып, шығармашылығын шыңдау...
  • Оқытудың жаңа технологияларын қолдана отырып, жеке, жұпта, топта жұмыс істеу барысында мұғалім мен оқушының ынтымақтастығын қалыптастыру, оқушылардың ойына ерекше құрметпен қарау. Оқушыларды өзін-өзі қадағалай алатын, іс-әрекетін ретімен орындап, өзін - өзі жетілдіретін шығармашыл, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.

Тақырыптың жаңашылдығы:  XXI ғасырдың алғашқы жылдарының негізгі проблемаларының бірі «Білім бүкіл өмір бойына » қағидасын жүзеге асыратын білім жүйесінің ұйымдық құрылымдарына іздеу болып табылады. Ақпараттық технология ақпаратты алудың, жеткізудің, сақтаудың және пайдаланудың әдістері мен құралдары . Дьюидің айтуы бойынша мәселелерге ерекше көңіл аудару оқушылардың табиғи әуесқойлығын оятып, оларды сыни тұрғыдан ойлауға итермелейді, яғни «нақты бір мәселені қарастырып, қиын жағдайдан шығудың жолын өзіндік іздеу арқылы оқушы шын мәнінде ойланады». Осыдан сын тұрғысынан ойлау бағдарламасының бәсекеге қабілетті жеке тұлғаны қалыптастыруда жаңашылдығы ерекше.

Тақырыптың жаңашылдығы:

XXI ғасырдың алғашқы жылдарының негізгі проблемаларының бірі «Білім бүкіл өмір бойына » қағидасын жүзеге асыратын білім жүйесінің ұйымдық құрылымдарына іздеу болып табылады.

Ақпараттық технология ақпаратты алудың, жеткізудің, сақтаудың және пайдаланудың әдістері мен құралдары .

Дьюидің айтуы бойынша мәселелерге ерекше көңіл аудару оқушылардың табиғи әуесқойлығын оятып, оларды сыни тұрғыдан ойлауға итермелейді, яғни «нақты бір мәселені қарастырып, қиын жағдайдан шығудың жолын өзіндік іздеу арқылы оқушы шын мәнінде ойланады». Осыдан сын тұрғысынан ойлау бағдарламасының бәсекеге қабілетті жеке тұлғаны қалыптастыруда жаңашылдығы ерекше.

Тақырыптың тиімділігі:

  • Тақырыптың тиімділігі:

Ақпаратпен жұмыс істей алу білімін қалыптастырады және қатынас жасау қабілетін туғызады.

  • Ақпаратпен жұмыс істей алу білімін қалыптастырады және қатынас жасау қабілетін туғызады.
  • Жаңа таным құралдарын пайдалануға және ұйымдастыруға жағдай жасайды. Білім беруді ақпараттық тұрғыдан қамтамасыз етеді. Оқушылар өзіне қажетті ақпаратты жедел түрде алады. Білім сапасын арттыруға септігін тигізеді. Оқушылардың танымдық қызығушылығын арттырады. Оқытудың ой - өрісін , дүниетанымын кеңейтеді. Алған білім негізін дамыта отырып оқушының шығармашылық деңгейін шыңдап, жетістіктерге жетуіне көмектеседі.
  • Жаңа таным құралдарын пайдалануға және ұйымдастыруға жағдай жасайды.
  • Білім беруді ақпараттық тұрғыдан қамтамасыз етеді.
  • Оқушылар өзіне қажетті ақпаратты жедел түрде алады.
  • Білім сапасын арттыруға септігін тигізеді.
  • Оқушылардың танымдық қызығушылығын арттырады.
  • Оқытудың ой - өрісін , дүниетанымын кеңейтеді.
  • Алған білім негізін дамыта отырып оқушының шығармашылық деңгейін шыңдап, жетістіктерге жетуіне көмектеседі.

Жаңа ақпаратты жинақтап салыстырып, жүйелеп, нақты қорытынды жасап. дәлелдейді,.

  • Жаңа ақпаратты жинақтап салыстырып, жүйелеп, нақты қорытынды жасап. дәлелдейді,.
  • Алған білімін талдап,жинақтап, жүйелілік қалыптастырады.
  • Алған білімін талдап,жинақтап, жүйелілік қалыптастырады.
Бағдарламаның 7 модульдері : Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану ; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Оқушылардың жас ерекшеліктері-  не сәйкес оқыту және оқу ;

Бағдарламаның 7 модульдері :

  • Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер;
  • Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;
  • Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;
  • Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану ;
  • Талантты және дарынды балаларды оқыту;
  • Оқушылардың жас ерекшеліктері-

не сәйкес оқыту және оқу ;

  • Оқытуды басқару және көшбасшылық ;
М әтінмен жұмыс АКТ - құралдары,түрлері

М әтінмен жұмыс

АКТ - құралдары,түрлері

«АКТ құралдары» дегеніміз – микропроцессорлық және жаңа АКТ негізінде қызмет атқаратын, ақпаратты таратудың жаңа құралдары мен жүйелері, ақпаратты жинақтау мен олардың қорын жасау, сақтау мен өңдеу, оларды жан - жақты таратуды, одан қалды компьютерлік жүйелердің ақпараттар қорына енуді қамтамасыз ете алатын программалық, программалық - аппараттық және техникалық құралдар мен құрылымдарды айтамыз.

Білім беру саласындағы көп қолданыста жүрген АКТ құралдары: Интерактивті тақта; Мультимедия; Интернет кеңістігі; Электронды оқулық. Оқу үрдісінің тиімділігін қамтамасыз ету үшін қажет: Бір қалыптылықты пайдаланбау, деңгейлер бойынша (білу, пайдалану, қолдану) оқушылар әрекетін ауыстырып отыру; Баланың ойлау (зерделеу) қабілетін дамытуға бағытталу, яғни елестету, салыстыру, байқағыштық жалпыдан негізгіні айыра алу, ұқсастықты табу қасиеттерін дамыту; Компьютерлік технологияны пайдалана отырып дарынды, орташа және үлгерімі төмен оқушыға сабақты ойдағыдай меңгеруіне мүмкіндік туғызу; Оқушының есте сақтау қабілетін ескеру (жедел, қысқа мерзімді және ұзақ уақыттық есте сақтау).

Топпен жұмыс АКТ - ны сабақта не үшін пайдалану қажет?

Топпен жұмыс

АКТ - ны сабақта не үшін пайдалану қажет?

SWOT талдау АКТ  - сабақта пайдалану Күшті жақтары (S) Әлсіз жақтары (W)               Мүмкіндіктер (О) Қатерлер (Т)            

SWOT талдау АКТ  - сабақта пайдалану

Күшті жақтары (S)

Әлсіз жақтары (W)

 

 

 

 

 

 

 

Мүмкіндіктер (О)

Қатерлер (Т)

 

 

 

 

 

 

Күтілетін нәтиже    Педагогикалық шеберлікті көрсете білді. Сапалы білім беруде жаңа технологияның әдіс -тәсілдерін тиімді  пайдалана отырып,  оқушылардың ізденім-  паздық, зерттеу-  шілік,шығармашылық қабілеттерін дамытады.     Өздігінен жұмыс істейді. Өз ойларын еркін жеткізіп,түсіндіре алады; Топпен жұмыс жасауға; қалыптасады; Өзін-өзі реттей алады Жаңалық ашуға,зерттеуге,  ізденуге үйренеді .

Күтілетін нәтиже

  • Педагогикалық шеберлікті көрсете білді.
  • Сапалы білім беруде жаңа технологияның әдіс -тәсілдерін тиімді

пайдалана отырып,

оқушылардың ізденім-

паздық, зерттеу-

шілік,шығармашылық қабілеттерін дамытады.

  • Өздігінен жұмыс істейді.
  • Өз ойларын еркін жеткізіп,түсіндіре алады;
  • Топпен жұмыс жасауға; қалыптасады;
  • Өзін-өзі реттей алады
  • Жаңалық ашуға,зерттеуге,

ізденуге үйренеді .