СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

«Қозғалмалы ойындар.»

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылардың жылдамдық, ептілік қағидаларын реттеу.

Просмотр содержимого документа
««Қозғалмалы ойындар.»»



Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледж КМҚК





Бекітемін:_________________

Колледж әдіскері: Тулеев.А.Ж

Сынып жетекшісі: Жантемиров Д.Ж.

_________________

№8 мектеп кешені




Тақырыбы: “Қозғалмалы ойындар”.





Өткізетін: Жарылқасынова Т.О.

Сыныбы: 2 «Ә»

Дәрісхана: спортзал

Бағасы:














Семей қаласы

2018 жыл



Пән: Дене шынықтыру.

Сабақтың тақырыбы: «Қозғалмалы ойындар.»

Мектеп: №8 көркем-эстетикалық мектеп кешені

Күні: 16.02.2018ж

Мұғалім: Жарылқасынова Т.Ә.

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар:

Келмегендер:

Оқыту мақсаттары:

Оқушылардың орындаушылық, ептілік, жылдамдылық қасиетін және белсенділік, бірізділік қағидаларын жетілдіру.

Сабақтың мақсаты:

Дене шынықтыру сабағына қызығушылығын арттыру. Эстетикалық және этикалық тәрбиеге үйрету.  Шапшаң қимылдауды, жарыса жүгіруді дамыту. . Салауатты өмір салтын ұстауға және мақсатқа жете білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:

Ойын сабақ.

Сабақтың әдісі:

Жаттықтыру, үйрету, түсіндіру. 

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

I.Кіріспе бөлімі

12 мин

1. Ұйымдастыру кезеңі.

- Амандасу;

- Танысу.

2. Сабаққа әзірлену.
Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақ міндеттерімен таныстыру.Сапқа арналған жаттығулары: Оқушылар бір қатар сап түзеп тұр. «Сап түзел», «Тік тұр», оңға бұрыл деген бұйрықтарды дұрыс орындау Дене қыздыру жаттығулары. Жүру түрлері:

-Сапқа тұрғызу

Сапқа тұр

Саптың жаттығулары: оңға, солға, шұғыл бұрыл.

-Оңға бұрыл алға бас.

Сапта сөйлемейміз. Саппен жүреміз,саптан шықпаймыз,тура қараймыз.

Қол жоғары аяқ ұшымен жүреміз

Қол белде өкшемен жүреміз Арқаны түзу ұстаймыз.

Жеңіл жүгіріспен жүгіреміз.

Адымдап бас, екі қолды жоғары ұстап демді сыртқа шығарамыз.

Арнаулы жүгіру жаттығулары.
Тынықтыру жаттығулары.
Орнында жасалатын жаттығулар.
1. Б. Қ екі қол белде
1 - 4 санға басты оңға айналдыру
1 - 4 санға басты солға айналдыру
2. Б. Қ екі қол иық үстінде, аяқ иық кеңдігінде алшақ
1 - 2 иықты алға айналдыру
3 - 4 артқа айналдыру
3. Б. Қ. екі қол кеуде тұсында
1 - артқа керілу
2 - оңға бұрыла шынтақты жазу
4 - солға бұрыла шынтақты жазу
4. Б. Қ. сол қол белде, оң қол жоғары
1 - 3 солға иілу
3 - 4 оңға иілу
5. Б. Қ. аяқ иық кеңдігінде алшақ
1 - оң қолдың ұшын сол аяққа
2 - сол қолдың ұшын оң аяққа
6. Б. Қ. екі қол тізеде
1 - 2 тізені оңға айналдыру
3 - 4 солға айналдыру


II. Сабақтың ортасы

25 мин

  1. «Қозғалмалы ойындар»:

Қозғалмалы ойындар қозғалыс орны айқын сезілетін ойындық іс-әрекеттердің көрінуіне қатысты. Қозғалмалы ойындар үшін өзіндік сюжетпен мотивацияланған (түрткі болған) белсенді шығармашылық қозғалыс әрекеттері сипатты. Бұл әрекеттер қойылған мақсатқа қол жеткізу жолында әртүрлі қиындықтарды жоюға бағытталған ережелермен (жалпы қолданылған, жетекші немесе ойнаушылар орнытқан) бөлшекті шектелуі мүмкін.

Оқушылардың өздеріне таныс қозғалмалы ойын түрлерін сұрау. 

2.«Біреуі артық» ойыны
Оқушылар бір бірінің артына тұрып шеңбер жасап тұрады. Екі оқушы бір бірін қуып жүріп екі оқушының артына тұрады, алдында тұрған оқушы қашады, осылай кезектесіп алмасып тұрады.

3. «Ортаға түспек» ойыны.

Балалар екі топқа бөлініп, бір топ ортада, екінші топ екіге бөлініп, бірінші топтын балаларын ортаға алып доппен ұрып шығару керек.

4. «Қораздар шайқасы» ойыны:

Бұл ойын үшін алдын - ала мүмкіндігінше үлкен етіп, дөңгелек сызу керек. Қарсыластар бір аяқтап жүріп, дөңгелек ішінен бір - бірін итеріп шығаруы керек. Екінші аяғы жерге тисе, ол ойыншы ұтылған болады.    

5. Қояндар мен қасқыр:

Бір бала қасқыр болады қалған балалар қояндар болады. Қояндар өз үйлерінде тығылып жатады, ал қасқыр өзінің апанында жатады.


III.Сабақтың соңы.

3мин

1.Кері байланыс.

Сабақтағы ойындарды талқылау:

-қай ойын қиынға соқты?

-қай ойын ұнады?

-ойындар қандай ойындар тобына жатады?

2. Үй тапсырмасын беру.

-Әр түрлі қозғалмалы ойындар тауып келу.

3.Рефлексия.

- «Бас бармақ» әдісі.

4. Бағалау.

-Қанағат-3

Жақсы-4

Өте жақсы-5