СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Краткосрочный план урока по казахскому языку для 6 класса по теме: "Толағай"

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочное планирование урока казахской литературы в школах с русским языком обучения для 6 класса по теме "Толағай". На уроке используются стратегии КМ, ИКТ, работа с одаренными детьми (опережающее задание).

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочный план урока по казахскому языку для 6 класса по теме: "Толағай"»

Астана қаласы

«Экономикалық лицей» КЕБМ

Жоғары санатты қазақ тілі мен әдебиеті

мұғалімі: Қайдарова Нұргүл

Нұрлыбайқызы


Сабақ:

Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы:

«Толағай тауының тарихын айтшы!»

Сынып: 6 «Б»

Күні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

6.2.5.1. коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру

6.3.1.1. мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру

Сілтеме

« Қазақ тілі» бағдарламасы, 6-сынып оқулығы

Сабақта қолданылатын материалдар

Интерактивті тақта, компьютерлік презентация, суреттер, маркерлер

Оқыту әдістері, стратегиялары

«Оқиға картасы», әңгімелеу, түсіндіру, тестілеу.


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі


*Сәлемдесу;

* Оқушыларды түгендеу;

* Тілдік жаттығу (оқушылар бір-біріне Қазақстан таулары туралы сұрақтар қойып жауап береді)


Қызығушылықты ояту

2 мин.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау


Оқушылар презентациядағы сөзжұмбақты шешу арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды (лексикалық минимумды қайталайды)


Қандай сөз шықты?

Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Толағай тауының тарихын айтшы!»

Енді презентацияға назар аударыңыздар, бүгін сабақта біз не істейміз?

Иә, дұрыс, біз бүгін Толағай тауы туралы сөйлесеміз, Әбділдә Тәжібаевтың әдеби ертегісін оқимыз, сан есімдерді қайталаймыз, топпен жұмыс жасаймыз.

Интерактивті тақта- презентация







Мағынаны тану



10 мин.





















13 мин


Сөздік:

абайсызда-

гүрілдеп-

селдей-

көшкін-

белгілейді-

үгіледі-

бұзылады-

аңыз-

қуаңшылық-

тайғанайды-

  • Сөздерді оқу;

  • Хормен қайталау;

  • Сөз тіркестері мен сөйлемдерді құрастыру:

Сын есім + зат есім

Есімдік + зат есім

Есімдік+ етістік

Есімдік+ зат есім+ етістік

Сан есім+ зат есім+ етістік

Үстеу + сан есім+ зат есім+ етістік


Әбділдә Тәжібаевтың шығармашылығы туралы бір оқушы айтады (өз презентациясы бойынша) (алдын ала берілген тапсырма)

  • Ә.Тәжібаев кім?

  • Оның қандай шығармалары бар?


Топтық жұмыс. «Оқиға картасы» әдісі:


  1. Мәтінді оқиды;

  2. 6 суретті мәтіннің мазмұнына сай А3 парағына орналастырып, «Оқиға картасын» жасайды;

  3. «Оқиға картасы» бойынша10 сөйлем айтады;

*Мәтінге сүйеніп, өз ойларын дәлелдейді;
* Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды;
*Сан есімдерді (есептік, реттік) пайдаланады.

IV. Тақтадағы критерийлер бойынша бірін-бірі бағалайды

  1. Мультфильмді қарап, өздерін бағалайды




Компьютерлік презентация



Бірін-бірі бағалау:














Компьютерлік презентация







6 сурет


А3 парағы







https://youtu.be/tXuZvv4nxSM

Ойтолғау


5 мин.


Рефлексия


2 мин.


«Kohoot it» бағдарламасы бойынша тест тапсырмасын орындайды (10 сұрақ)


Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша сабаққа қатысты өз ойларын білдіреді, ал мұғалім «Жағымды сөздер» тәсілі бойынша өз ойларын айтып, сабақты қорытындылайды.


Үйге тапсырма: Әбділдә Тәжібаевтың әдеби ертегісінің толық нұсқасын оқып, диаграмманы толтыру



Бағалау: «Бас бармақ»


-