СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Қыс айлары" ашық сабақ

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қыс айлары туралы ашық сабақ. Сабақта түрлі тапсырмалар қолданылған

Просмотр содержимого документа
«"Қыс айлары" ашық сабақ»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Бөлім


Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні : Белхожаева Д.Ж

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Күні: 13.11

Сынып: 3

Сабақ

Сабақ тақырыбы

Қыс айлары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.4.1.1 Тақырыпқа сәйкес сөз бен сөз тіркестерін қолданып сөйлем және қарапайым постер құрастыру.

3.1.3.1 Хабарламаны тыңдау, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оқиға желісі бойынша суреттерді орналастыру.

3.5.1.2 Сөйлеу барысында көптік /тәуелдік/ жіктік жалғауларын қолдану.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:

Қыс табиғаты туралы әңгімелейді. Сөз бен сөзді байланыстырып сөйлемдер жасайды

Оқушылардың көпшілігі:

Тапсырмалар орындауды меңгереді. Сөздік қоры артады.

Кейбір оқушылар:

Берілген тақырып бойынша негізделіп меңгертіледі


Бағалау критерилері

1.Жаңа сөздерді оқып, сөз, сөз тіркесі мен сөйлемдер құрай алады, қарапайым постер құрастырады.

2.Мәтінді оқиды, аударады. Қыс табиғаты туралы түсінік береді, сұрақтарға жауап бере алады

3. Тапсырма орындағанда көптік, тәуелдік, жіктік жалғауларын қолдана алады.

4. Диалогты оқиды және сұрақтарға саналы түрде жауап бере алады.)


Тілдік мақсаттар

кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер,мәтін


Құндылықтарды

дарыту

  • жұптық және топтық жұмыстар орындау барысында өзіне және айналадағы адамдарға деген құрмет;

  • топтық жұмыстарды орындау барысындағы ынтымақтастық;

  • өз пікірін білдіру барысындағы ашықтық;

  • топтық жұмыстар, кретаивті шығармашылық ізденістер барысындағыеңбек және шығармашылық;


Пәнаралық байланыстар

Әдебиет пәнімен байланыс

АКТ қолдану дағдылары

таныстырылым

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақ басы



5 минут












Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»

Оқушылар шеңбер бойымен тұрады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісіне, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтауға болады: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.

«Мозайка» әдісі. арқылы топқа бөлу.

Тақырыптарға сәйкестендірілген сөздер жазылған қиындыларын «Мозайка» әдісі арқылы құрастырып, топқа бөлінеді. Сондықтан табиғат туралы жазылған сөздер жайлы үш топқа бөлінеді

«Миға шабуыл» әдісімен жаңа сабақтың тақырыбын ашуға түрткі болатын сұрақтар қойылады.

Қазір қай жыл мезгілі? 
-Қыс айлары? 
-Қыста ауарайы қандайболады? –

Үй жұмысын тексеру

Оқушылар қысқа бейнефильм көру арқылы жаңа сабақтың мазмұнын болжайды.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру

Оқушылар қыс мезгілі туралы жаңа сөздерді колданып әңгімелейді

Слайд















Слайд

Сабақтың ортасы

30 минут










Жаңа сөздерді меңгерту


Күн – день, солнце

Күндіз – днем

Түн – ночь

Ұзақ – долгая, длинная

Қысқа – короткая

Боран соғады – метет буран


Аудиотаспа тыңдату

Мәтінді тыңдайды және мәтін мазмұны бойынша ақпараттың дұрыс/бұрыстығын анықтайды

Сөйлемдер

Дұрыс

Дұрыс емес

1

Қыс айлары: наурыз, сәуір, мамыр



2

Қыста күн суық болады.



3

Қар ериді, күн жылынады.



4

Боран соғады.



5

Күндіз балалар қармен ойнайды.



6

Велосипед, ролик тебеді.



7

Қыста түн ұзақ, күн қысқа болады.



Тақтада көрсетілген дұрыс нұсқамен өз жауаптарын тексереді, өзін-өзі бағалайды.

Топтық жұмыс. «Сөздік алқабы» Мәтіндегі керекті сөздерді орнына қой.

Қыс айлары: желтоқсан, ................, ақпан. Қыста күн ................. болады. .......... жауады, аяз болады. Боран ............... Күндіз балалар .................. ойнайды. Шаңғы .............. тебеді. Қыста ............... ұзақ, ............... қысқа болады.

Дескриптор:

  • Мәтін мазмұны бойынша сөйлемді толықтырады.

  • Сөздерді сөйлемде дұрыс қолданады


Сергіту сәті. «Қарлы кесек» ойыны

Жұптық жұмыс. Сурет арқылы диалог құрастыру

1. Қазір қай жыл мезгілі?

2. Қыс айларын атаңдар.

3.Қыс та күндер қандай болады?

4.Қыста адамдар қалай киінеді?

5. Қыста қандай мереке болады?

Жұптар бір-бірінің жауаптарын дескриптор бойынша бағалайды.

Дескриптор:

  • Тақырып бойынша диалог құрайды.

  • Диалогта тірек сөздерді қолданады.

Диалогтың мазмұны қызықты

Сәйкестендір

  • Қар қысқа болады

  • Боран айлары

  • Күн соғады

  • Түн ойнайды

  • Қыс ұзақ болады

  • Күндіз жауады

Дескриптор:

  • Сөздердің мағынасын түсінеді

  • Сөздерді дұрыс сәйкестендңреді



















Қима қағаздар.








Сабақтың соңы

5 мин

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар сұрақтарды өз бетінше құрастыра алады.



Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





















Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!