СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қысқаша көбейту формулалары

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Қысқаша көбейту формулалары" тарауының "Екі өрнектің қосындысы мен айрымының кубы" тақырыбына ашық сабақ жоспары. Топтық, жұптық және жеке жұмыстар қарастырылған. 

Просмотр содержимого документа
«Қысқаша көбейту формулалары»

Күні: 24.01.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Сапакова У.

Сыныбы: 7А

Пәні: Алгебра

Сабақтың тақырыбы:

Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы формулаларына есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.11 (a±b)³=a³±3a²b+3ab²±b³ қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану

Сабақтың мақсаты:

Қысқаша көбейту формулаларын біледі;

Екі өрнектің қосындысын және айырмасын кубтай алады;

Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығару барысында қолданады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


3 мин




Ой қозғау

5 мин


1. Ұйымдастыру: Сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тіркейді.

2. Топқа біріктіру: Есеп жазылған қима қағаздар таратылады. Есептің екінші бөлігін жұптастырып, берілген есеп бойынша 3 топқа бірігеді.

3. Үй тапсырмасын тексеру:

Топ атауына қатысты әр топқа сұрақтар қойылады:

ҚКФ, ережесін айтыңдар және мысал келтіріңдер.

1. Мұғаліммен сәлемдеседі.

2. Ортаға шеңбер құрып тұрады. Алған қима қағаздар бойынша есеп бөлігін тауып, топ атауына сәйкес 3 топқа орналасады:

І –

ІІ –

ІІІ –

3. Формуланы және ережесін айтады, мысал келтіреді.

Дескриптор:

­- сұраққа жауап береді


Мадақтау сөздер арқылы бағаланады

Қима қағаздар, сұрақтар топтамасы


Сабақтың ортасы


Топтық жұмыс


15 мин

1) Оқушыларды оқу мақсатымен таныстырады.

2)Өткен сабақты еске түсіру мақсатында видеоролик көрсетіліп, мысалдар түсіндіріледі.


3)Бағалау парақшасы таратылады.


4)Топтық жұмыста есеп бөліктерін құрастыру тапсырылады.



Берілген тапсырманы дескриптор бойынша орындайды. Өзара топтар бірін-бірі «Мадақтау, Ұсыныс, Пікір» әдісі арқылы бағалайды.

Дескриптор:

-ҚКФ біледі және қолдана алады;

-есеп бөлігі мен жауабын құрастырады;

-берілген уақыт көлемінде орындайды.

Плакат, клей, таратпа материалдар, видео ролик.

Жұптық жұмыс


10 мин


«Торт тілімі» әдісі бойынша жұптық жұмыс беріледі.


№33.5 (Оқулықпен жұмыс)

Екімүшенің кубы түрінде жазыңдар:

1)

2)

3)

4)

5)

6) 0,008+0,12p


Оқушылар жұптасып, тапсырманы орындайды. Жұптар өзара есепті дайын жауап арқылы тексереді. Тапсырма бойынша кері байланыс береді. Бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалау жүреді.

Дескриптор:

- ҚКФ формуласының көмегімен есептейді;

-белгіленген уақыт көлемінде орындайды.

7-сынып оқулығы, слайд, «Торт тілімі» әдісі



Жеке жұмыс

7 мин


«Wordwall» қосымшасы

https://wordwall.net/ru/resource/47528624

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды.


Дескриптор:

-ҚКФ біледі және қолданады;

- берілген уақыт көлемінде тапсырманы орындайды.

«Wordwall» қосымшасы



Сабақтың соңы.


5 мин

1. Сабақты бекіту:

«Білім попкорны» әдісі арқылы кері байланыс алады.

2. Рефлексия: «Classroomscreen» қосымшасы арқылы

3. Үйге тапсырма беру:

1) «Қысқаша көбейту формуласын» жаттау

2) Тақырыпқа байланысты 3 тапсырма құрастыру

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды, ауызша немесе жазбаша кері байланыс береді.

«Жарайсыңдар!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру;

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау

«Classroomscreen» қосымшасы

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



10-балдык жүйе бойынша багалау


Сынып бөлмесін сабақтан бұрын желдету. Сыныптағы орындық парталардың түзу тұруына назар аудару.

Дәрісханадағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіру сонымен қатар қарындашты, сызғышты қолдану кезінде сақ болу

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: