СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

7 санын қосу және азайту

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету. 2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін, пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту. 3.Тәрбиелік: Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу

Просмотр содержимого документа
«7 санын қосу және азайту»

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.  Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.  2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін, пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.  3.Тәрбиелік: Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік:

Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын

қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.

2.Дамытушылық:

Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін,

пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.

3.Тәрбиелік:

Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге

білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі  Психологиялық дайындық 2.Үй тапсырмасын тексеру.  а) Дәптермен жұмыс  ә) Баспалдақ ойыны 3.Жаңа сабақ  а) Ой қозғау  Жеті киелі сан.  ә)Кестемен жұмыс  в)Тақтамен жұмыс 4.Сабақты пысықтап бекіту  а)Ойын

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

2.Үй тапсырмасын тексеру.

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

3.Жаңа сабақ

а) Ой қозғау

Жеті киелі сан.

ә)Кестемен жұмыс

в)Тақтамен жұмыс

4.Сабақты пысықтап бекіту

а)Ойын "Пілге көмек"

ә) Есеп шығару, салыстыру

5.Сабақты қорытындылау.

а) Математикалық диктант

ә) Ойын "Ормал тастамақ"

б)Қ.Мырзалиев "Жеті"

6.Үйге тапсырма

7.Бағалау

  1. Үй тапсырмасын тексеру: а) Дәптермен жұмыс ә) Баспалдақ ойыны 13 12

1. Үй тапсырмасын тексеру:

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

13

12

Жаңа сабақ 7 киелі сан 7 ж ұ лдыз 7 нан 7+1 =  7 ата 7+3= 7+2= 7 қазына 7 күн 7+6 7+4 7 нота 7+5 7+7 7 жарғы

Жаңа сабақ

7 киелі сан

7 ж ұ лдыз

7 нан

7+1 =

7 ата

7+3=

7+2=

7 қазына

7 күн

7+6

7+4

7 нота

7+5

7+7

7 жарғы

Кестемен жұмыс 7+7=(7+3)+4=10+4=14 14-7= (14-4)-3 =10-3=7

Кестемен жұмыс

7+7=(7+3)+4=10+4=14

14-7= (14-4)-3 =10-3=7

Та қтамен жұмыс 8+7= 9+7= 2 5 6 1 15-7= 16-7= 5 2 1 6

Та қтамен жұмыс

8+7=

9+7=

2

5

6

1

15-7=

16-7=

5

2

1

6

Пілге көмектес 7 = + 8 - 15

Пілге көмектес

7

=

+

8

-

15

4- есеп 1- жәшікте - 30 кг сары май ? кг 2- де -? 5 кг сары май Ш:30+(30+5)=35 Жауабы: барлығы-35кг

4- есеп

1- жәшікте - 30 кг сары май

? кг

2- де -? 5 кг

сары май

Ш:30+(30+5)=35

Жауабы: барлығы-35кг

5- есеп -9 ? ойыншық -?5 кем Ш: Жауабы:

5- есеп

-9

? ойыншық

-?5 кем

Ш:

Жауабы:

Венн диаграммасы 5- мысал 4- мысал

Венн диаграммасы

5- мысал

4- мысал

 Математикалық диктант 2 7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;  14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;  8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;  15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;  9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;  16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт. 16-7= 9+7= 6 1 1 6

Математикалық диктант

2

7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;

14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;

8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;

15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;

9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;

16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт.

16-7=

9+7=

6

1

1

6

Шығармашылық тапсырма  Үш дос шахмат ойнады.  Әр бала 2 партиядан  ойнаса,барлығы неше  партия ойналды?

Шығармашылық тапсырма

Үш дос шахмат ойнады.

Әр бала 2 партиядан

ойнаса,барлығы неше

партия ойналды?

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен Нөлдің өзі шықпайды бетіменен. Кәдімгі бір мен онның арасында, Неліктен қымбат бізге жеті деген. Жетіңізге талай сан тіркеседі, Жеткен бала жетіге күрт өседі. Жаңылуды білмейтін сарапшылар, Жеті мәрте есептеп бір кеседі. Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар! Жетімізді жазалық тақтамызға. Өлгеннен соң жетісін береді екен,  Жеті күннен тұрады аптамызда Жетісу ма, Жетісай қаласы ма, Жеті сінген біраздың санасына. Сегіз емес, алты емес, жеті атасын Мұсылмандар жаттатқан баласына. Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан Жеті жұлдыз жиналып орналасқан. Стамбуль да, Рим де, Москва да, Жеті төбе басында орналасқан. Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін, Елім дейтін ешкімге емінбейтін. Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл, Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі

Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен

Нөлдің өзі шықпайды бетіменен.

Кәдімгі бір мен онның арасында,

Неліктен қымбат бізге жеті деген.

Жетіңізге талай сан тіркеседі,

Жеткен бала жетіге күрт өседі.

Жаңылуды білмейтін сарапшылар,

Жеті мәрте есептеп бір кеседі.

Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар!

Жетімізді жазалық тақтамызға.

Өлгеннен соң жетісін береді екен,

Жеті күннен тұрады аптамызда

Жетісу ма, Жетісай қаласы ма,

Жеті сінген біраздың санасына.

Сегіз емес, алты емес, жеті атасын

Мұсылмандар жаттатқан баласына.

Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан

Жеті жұлдыз жиналып орналасқан.

Стамбуль да, Рим де, Москва да,

Жеті төбе басында орналасқан.

Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін,

Елім дейтін ешкімге емінбейтін.

Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл,

Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Бағалау Үйге тапсырма: 6- мысал.

Бағалау

Үйге тапсырма: 6- мысал.