СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Лейкоциттер. Тромбоциттер. Қанның ұюы.

Категория: Биология

Нажмите, чтобы узнать подробности

мұғалімдерге арналған әдістемелік көмек 

Просмотр содержимого документа
«Лейкоциттер. Тромбоциттер. Қанның ұюы.»

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:




Күні: 12.12.2017 ж


Мұғалімнің аты-жөні : Сенгирбаева Салтанат Бахтыбаевна

Сынып: 8 «А», «Б»



Қатысқандар: Қатыспағандар саны:

Қатысқандар: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Лейкоциттер. Тромбоциттер. Қанның ұюы.

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме)

Қанның құрамы: лейкоциттер мен тромбоциттер, қанның ұюына толық талдау жасау.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Қанның құрамын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Қанның ұюын талдай алады.

Кейбір оқушылар:

Қан туралы хабарлама жасайалады, ауружолдарының алдын алуды біледі.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар


  • «Топтық тергеу» әдісі арқылы айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары қалыптасады.


Анализаторлар, көз алмасы, офтольмолог, соқыр дақ

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

Анализаторлар дегеніміз – бұл үш бөлімнен құралған тітіркендіргіштерді қабылдайтын күрделі жүйе. Шеткі бөлім – қабылдаушы.

Пәнаралық байланыстар

Химия,

Алдыңғы меңгерілген білім


Сезім мүшелерінің ерекшелігі сипаттай алады. көру сезу анализаторларының аймағын көрсете алады. Адам өміріндегі көру мүшелерінің рөлін сипаттай алады.

Сабақ барысы





Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин








Сабақтың ортасы


4 мин















Білу , түсіну 20 мин








Қолдану

7мин













Сабақтың соңы

4 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Топтарға сөздер арқылы біріктіремін

1. «Қан» тобы

2. «Эритроциттер» тобы

3.«Тромбоциттер» тобы

4.«Лейкоциттер» тобы «Қанның ұюы»


«Сандар сөйлейді» әдісі арқылы өткен материалды қайталыу.


  • Жаңа сабақтын тақырыбын анықтау.

  • Сабақтың мақсатын жариялау.

(С.ж). (К)






видео




Т.ж Оқулықпен жұмыс.

«Топтық тергеу» әдісі


1. «Қан» тобы «Қанның маңызы»

2. «Эритроциттер» тобы «Лейкоциттердің құрылысы»

3. «Тромбоциттер» тобы «Лейкоциттердің қызметі»

4. «Лейкоциттер» тобы «Қанның ұюы»

Дескриптор:

  • Мәтін бойнша өз пікірлерін білдіреді.

  • қанның маңызы мен құрылысын айтады .

  • Мәтінді өмірмен байланыстырып мысал келтіреді.

Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерініңсабақты түсіну деңгейін «Бағдаршам» әдісі арқылы білдіреді.



(Ж.ж) Биологиялық есептер:

1-тапспырма

Салмағы 57-62-74 кг адамдардың ағзасында неше литр қан болатынын анықтау.(Қанның мөлшеріне дене салмағының 7 пайызы сай келеді және қанның меншікті салмағы 1,06 г/см 3 тең деп есептеуқажет)

Мысалы: 62 -100%

х — 7%

62х7

Х = 4,600

Кері байланыс «ҚҚҚ» әдісі бойынша

Кеспе қағаздар








http://festival.1september.ru/articles/606232/ -


«Электронды оқулық»

https://www.youtube.com/watch?v=9zRr6ouR-SY&spfreload=10

https://www.youtube.com/watch?v=S79RKkzWy5Q&spfreload=10 -



Оқулық























Слайд, жеке парақшалар







Стикерлер

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс

1-тапспырма

Салмағы 57-62-74 кг адамдардың ағзасында неше литр қан болатынын анықтау.(Қанның мөлшеріне дене салмағының 7 пайызы сай келеді және қанның меншікті салмағы 1,06 г/см 3 тең деп есептеуқажет)


Бағалауды әр тапсырманың соңында «бағдаршам» әдісі бойынша бағалап отырамын. Егер бала түсінбегенін білдірсе, нені түсінбегенін сұрап кетемін.

Жалпы сабақ бойынша «ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс аламын.

Химия , физика

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.






Тексерілді: К.О. Джанпаизова



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!