СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Программада нысандарды тегістеу

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

  1. Модификатор деген не?
  2. Модификатордың қандай түрлері бар?
  3. Mirror құралы қандай қызмет атқарады?
  4. FFD дегеніміз не?

Программада модификаторларды қалай іске қосамыз?

Просмотр содержимого документа
«Программада нысандарды тегістеу»

«Бекітемін»

Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г.Тұрбекова

Информатика пәнінің мұғалімі:

Информатика

Күні : 04,06,08. 04. 2017ж

Сынып 10А,Ә,Б,В

Сабақтың тақырыбы

Программада нысандарды тегістеу

Мақсаты

1.Үшөлшемді графика программасында жасалған нысанға тегістеу жұмысын жүргізудің тәсілдерін үйрету.

2. Қарапайым тапсырмаларды орындату арқылы программада жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру. Ойлау қабілеттерін дамыту.

3. Шығармашылық қабілеттерін арттыру.

Жұмыс нәтижесі

  • Компьютермен ұқыпты жұмыс жасауға, жан - жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу;

  • Бір-бірін оқытуы, бірін-бірі тындауы арқылы бір ұжым қалыптастыру;

  • Берілген сұрақтар арқылы ойлау қабілеттерін, жауап беру шапшаңдығын анықтау;

  • Өмірмен байланыстырып болашақтың жоспарын жасауға үйренеді

Топта бағалай алатын болады, алған білімдерін күнделікті өмірмен байланыстыра білуді үйренеді, қосымша деректермен жұмыс жасауды үйренеді, ғылыми көзқарасы қалыптасады.Пікірлерін айта алады,өзіндік ойын ортақ пікірге келтіріп отырады, көпшілікте өзін-өзі реттейді.

Сілтеме

Б.Қ.Сапарғалиева, Н.Е.Масалимова

Әдіс-тәсілдер

өзін-өзі бағалауға ықпал ету. Жаңа әдіс – тәсілдер.

Ресурстар

оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық, стикерлер, маркерлер.

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут

Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма



Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасын сұрауда әр топқа өтілген тақырыпты пысықтау мақсатында жадында қалған білімдері мен  экономиканың кезеңдері өткенін қалай меңгергендігіне байланысты пікірлерін тест арқылы анықтау.

Қызығушылығын ояту.

  1. Модификатор деген не?

  2. Модификатордың қандай түрлері бар?

  3. Mirror құралы қандай қызмет атқарады?

  4. FFD дегеніміз не?

  5. Программада модификаторларды қалай іске қосамыз?

Сұрақтар қою арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.

Білім деңгейін зерделеу


Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Түсіну

Стратегияларды жүйелі қолдану арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасай білу, баяндау және қызу ой талқысын жасай білу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру)

Арқылы тақырыптың идеясын түсіну

Нысанды Blender программасында тегістеу

Өздерің байқағандай, Blender-де Mesh нысандар нысанды режімде де, нысанды редакторлау режімінде де тегістелмеген түрде болады. Оны нысанның бөлшектерінің қырларынан көре аламыз. Программада осы тегістеу жұмысын Set Smooth батырмасы арқылы орындаймыз.

Нысанды режімде Set Smooth батырмасын бассақ, онда тегістеу жұмысты сахнадағы нысандардың бәріне қолданылады. Ал редакторлау режімінде ол операцияны нысанның өзің қалаған бөліктерін ерекшелеу арқылы керекті бөлікке жасай аламыз. Мысалы, шарды алайық.

Ал тегістелген нысанды қайтадан рельефті түрге келтіру үшін Set Solid батырмасына басамыз. Сонымен қатар нысанды тегістеудің тағы бір тәсілі бар - SubSurf модификаторы. Ортаңғы шарға SubSurf-тың Level деңгейі 1, ал беткі шарға SubSurf-тың Level деңгейінің 2 мәні қолданылған.


Тақырыптың басты идеясын табу

Тапсырмаларды толық орындады

3


Тапсырмаларды жартылай орындады

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

Нысанды 3D Max-та тегістеу

3D Max графикасфында нысандарды, әсіресе қатты түрдегі нысандарды, модельдеуді жеңілдететін қызметтің түрі Тегістеу болып табылады. Нысанды толығымен тегістеуге немесе оның жекелеген бөліктерін ғана тегістеуге болады. Каркасты примитивтермен жұмыс кезінде Smooth параметрін орнатып ремесе алып тастау арқылы нысанға толықтай тегістеуді басқара аламыз. Егер редакторланатын нысанда ондай параметр жоқ болса, оған Smooth модификаторын қолдану керек. Мысалы:

1.Каркасты нысанды еркшелейміз.

2. Smooth модификаторын таңдаймыз, шиыршық пайда болады. Бұл кезде нысан әлі тегістелмеген болып есептеледі.

3.Auto Smooth қанатшасын орнатыңдар. Бұрыштың астында жалғасқан қырлары Threshold параметріндегі бстапқы мәннен азайып тегістеледі.

4.Қырларының өткір ұштары тегістеліп біткенше Threshold параметрінлегі бастапқы мәнді көбейтеміз немесе Auto Smooth қанатшасын алып тастаймыз



Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Талдау

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,

ой шешімін табу.

Материалды бекіту мақсатында тәжірибелік тапсырма орындату

Қарапайым баспалдақ үлгісін жасау. Сплайн түріндегі жасалатын баспалдақтың негізін құрамыз. Editable Poly – Extrude қолдана отырып алғашқы сатысын жасаймыз. Ерекшеленген полигонға Insert қолданып, ішкі полигон құрамыз және оны Extrude бұйрығымен бөлеміз. Екінші баспалдаққа ие боламыз. Жоғарыдағы әрекеттерді қайталап, соңғы бспалдақты жасаймыз.




Практиканы тәжірибеде үйлестіре алады

Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Жинақтау

Тақырып бойынша алған білімдерін жинақтайды, тапсырманы орындау барысында

1.Тегістеу қалай жүзеге асады?

2.Тегістеу не үшін керек?

3.Бүгінгі сабақтан не білдік? Не үйрендік?


Практиканы тәжірибеде үйлестіре алады

Іс-тәжірибеде үйлестіре алды

Тапсырма толық жасалды

3


Тапсырма жартылай жасалды

2

Тапсырма жасалмады

1

Бағалау

Дүниетанымын кеңейту.

.Тақырыпты оқу

2.Параллелипедті тегістеу арқылы шарға айналдырыңдар


Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

«Өзін – өзі бағалау» арқылы

Креативті

3










Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!