СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ступені порівняння прислівників, їх творення.

Категория: Прочее

Нажмите, чтобы узнать подробности

На уроці приділяється увага орфографічній грамотності, пропонуються індивідуальні завдання, колективні, завдання-гра тощо. Новий матеріал подається у формі опорної таблиці. Поетична хвилинка сприяє не тільки розвитку сприйняття матеріалу на слух, а й моральному та естетичному вихованню.

Просмотр содержимого документа
«Ступені порівняння прислівників, їх творення.»

Тема: Ступені порівняння прислівників.

Мати – найдорожча людина у світі

Мета: закріпити та систематизувати знання учнів про ступені порівняння

прислівників; удосконалити вміння утворювати і правильно вживати в

мовленні прислівники вищого і найвищого ступенів порівняння;

розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення;

виховувати любов до батьків.

Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.

Обладнання:

підручник, таблиця «Ступені порівняння прислівників»,

аудіозапис пісні А. Малишка та П. Майбороди «Пісня про рушник», репродукція

картини Етьєна Адольфа Піота «Мати і дитя».

Міжпредметні зв язки: українська література, музичне мистецтво, художнє

мистецтво.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1 Перевірка знань

А) робота біля дошки (2)

Б) словниковий диктант

Нічний, тонший, інший, , ніч, повірте, приголубте, поставте,неньчин, доньчин, білчин; сьогодні, сьомий, знайомий, бойовий, тьохкати, бульйон, медальйон, його, льотчик.

2 «Лови помилку» (Знайти неправильне твердження)

1) Прислівники у реченні виступають підметом.

2) Прислівник відповідає на питання який?

3) Прислівник вчора належить до розряду місця дії?

4)Прислівник – незмінна самостійна частина мови.

5). Деякі прислівники можуть означати стан людини. (боляче)

6). Прислівники мають тільки закінчення о, е?

7). Прислівник виражає ознаку дії, ознаку іншої ознаки

8). У прислівниках завжди пишеться одна буква Н

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

Слово вчителя

—«Жіночність — це найвище вираження людської краси, у цій красі —

народження нового життя, розвиток, цвітіння того, що є прекрасним.

Носій і творець життя, жінка найглибше втілює високоморальне ставлення до

майбутнього»,— писав В. Сухомлинський.

Завдання до поетичного тексту:

1. Прослухайте вірш Іванни Блажкевич. Визначте тему та головну думку вірша.

2 . За допомогою яких художніх засобів змальовано образ матері?

3. Випишіть з тексту прислівники.

Поетична хвилина (дидактична гра «Злови прислівник»)

Чи є в світі що світліше,

Як мамині очі,

Що все зорять за дітками

Вдень і серед ночі?

Чи є в світі що миліше,

Як мамині руки,

Що працюють для дитини

Щиро, без принуки?

2

Чи є в світі що щиріше,

Як серденько мами,

Яке б'ється для дитини

Днями і ночами?

Чи є в світі що дорожче,

Як мама кохана,

Що трудиться для дитини

До ночі від рана?

Жінка-мати уславлена в поезії, музиці, живописі.

Т. Г. Шевченко недарма писав:

У нашім раї, на землі,

Нічого кращого немає,

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим.

, найрідніше)

ІV.Повідомлення теми та мети уроку

V. Пояснення матеріалу


Звичайний прислівник

Вищий ступінь

Найвищий ступінь

проста

складена

проста

Складена

І

Складена ІІ

тихо

Зв. присл. + суф.

-ш-, -іш-

тихіше

Зв. Присл.+слово більш

( менш)

Більш тихо

Вищ.,

пр. форма +

Преф. най-

найтихіше

Вищ.,

скл.форма +

Преф. най-

Найбільш тихо

Вищ.,

пр. форма +

слова

за всіх, над усе

тихіше над усе



V. Закріплення вивченого

«Зі скарбнички мудрих думок»

Знайти прислівники і визначити ступінь порівняння. Пояснити прислівя.

1) Пущене поміж люди слово проростає швидше, ніж будь-яке насіння.

2) Добро робити легше, як казати правду.

3) Правдою важче жити, як брехнею.

4) Краще сказати коротку правду, ніж довгу брехню.

5) На сонці найтепліше, а біля матері найдобріше.

6) Материн гнів, як весняний сніг, рясно впаде, але швидко розтане.

Робота в групах.

1 група. Виписати словосполучення з прислівниками, визначити ступінь

порівняння.

2 група. Виписати словосполучення з прикметниками, визначити ступінь

порівняння.

Добре слово, добре обдумано; найдорожче продано, найдорожче створіння;

довше коромисло, довше вагатися; чистіше простирадло, чистіше прибрано;

щонайяскравіше освітлення,

дослідження, якнайдетальніше роздивитися.

Проблемне питання.

Як відрізнити прикметник від прислівника?

Творче завдання: зі словосполученнями «найдорожче створіння» та «добре

слово» скласти речення про матір.

Ігрове завдання «Добери антонім»

До поданих прислівників дібрати слова-антоніми й утворити від них:

1 група просту і складену форми вищого ступеня порівняння.

2 група просту і складену форми найвищого ступеня порівняння.

Пасивно, багато, високо, близько, вузько, гарно, голосно, легко, повільно,

просто.

VI. Підсумок уроку

(учням пропонується хором продовжити висловлювання)

Проста форма вищого ступеня порівняння прислівників твориться за

допомогою суфіксів … (-іш-, -ш-)

Складена форма вищого ступеня прислівників твориться за

допомогою слова …(більш)

Проста форма найвищого ступеня порівняння прислівників твориться за

допомогою префікса … (най-)

Складена форма найвищого ступеня прислівників твориться за

допомогою слова …(найбільш)

VII. Оцінювання учнів.

Домашнє завдання

  1. Розкрити значення прислів’я «Хороша дитина – гордість батька-матері»

  2. Написати твір-мініатюру (5-7 речень) про матір