СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ліплення людини в русі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мета уроку: поглибити знання учнів у галузі пластичних мистецтв,

зокрема в мистецтві скульптури, актуалізація набутих

знань та умінь відносно відтворення пропорційної бу-

дови людського тіла шляхом ліплення з пластиліну;

конкретизація про рельєф та контррельєф; формува-

ти лексичні навички шляхом багаторазового свідомо-

го повторення матеріалу, удосконалювати вміння бу-

дувати короткі висловлювання;

розвивати просторові уявлення, спостережливість, зо-

рову та слухову пам'ять, інтонаційний слух, образне

мислення та уяву;

корекція дрібної моторики, тактильної чутливості,

пластичності рухів;

виховувати естетичне ставлення до творів мистецтва,

підвищувати інтерес до вивчення іноземної мови.

 

Обладнання: технічні засоби навчання (проектор, комп’ютер,

екран); зразки оригінальних скульптурних творів

(рельєфи та статуетки); презентація репродукцій

скульптурних робіт Ліни По; зразки живопису, гра-

фіки та декоративно-прикладного мистецтва; ксеро-

копії репродукцій скульптурних робіт Ліни По; рух-

лива модель з картону; картки («Основні пропорції

будови фігури людини», «Послідовність виконання дій

змішаним способом», сигнали, мовні кліше); зразки ви-

робів з пластиліну; підставка для скульптурних робіт;

пластилін; дощечки; стеки, флешкартки за тематикою

словника та фрази-кліше англійською мовою

Методи і прийоми: розповідь, коментар, демонстрування наочності,

організація сприймання, пізнавальної та образотвор-

чої діяльності учнів, активізація творчого потенціалу

дітей, педагогічне спостереження, індивідуальне кон-

сульфування, порівняльний аналіз.

 

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок; розвиток

                    мовленнєвих умінь.

Просмотр содержимого документа
«Ліплення людини в русі»


Комунальний заклад « Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр

« Кришталик»
















Піготували:

вчитель початкових класів

вищої кваліфікаційної категорії

Мельникович В.О.

та вчитель англійської мови

вищої кваліфікаційної категорії

Сало І.А.









Мета уроку: поглибити знання учнів у галузі пластичних мистецтв,

зокрема в мистецтві скульптури, актуалізація набутих

знань та умінь відносно відтворення пропорційної бу-

дови людського тіла шляхом ліплення з пластиліну;

конкретизація про рельєф та контррельєф; формува-

ти лексичні навички шляхом багаторазового свідомо-

го повторення матеріалу, удосконалювати вміння бу-

дувати короткі висловлювання;

розвивати просторові уявлення, спостережливість, зо-

рову та слухову пам'ять, інтонаційний слух, образне

мислення та уяву;

корекція дрібної моторики, тактильної чутливості,

пластичності рухів;

виховувати естетичне ставлення до творів мистецтва,

підвищувати інтерес до вивчення іноземної мови.


Обладнання: технічні засоби навчання (проектор, комп’ютер,

екран); зразки оригінальних скульптурних творів

(рельєфи та статуетки); презентація репродукцій

скульптурних робіт Ліни По; зразки живопису, гра-

фіки та декоративно-прикладного мистецтва; ксеро-

копії репродукцій скульптурних робіт Ліни По; рух-

лива модель з картону; картки («Основні пропорції

будови фігури людини», «Послідовність виконання дій

змішаним способом», сигнали, мовні кліше); зразки ви-

робів з пластиліну; підставка для скульптурних робіт;

пластилін; дощечки; стеки, флешкартки за тематикою

словника та фрази-кліше англійською мовою

Методи і прийоми: розповідь, коментар, демонстрування наочності,

організація сприймання, пізнавальної та образотвор-

чої діяльності учнів, активізація творчого потенціалу

дітей, педагогічне спостереження, індивідуальне кон-

сульфування, порівняльний аналіз.


Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок; розвиток

мовленнєвих умінь.



Хід уроку

І. Орг. класу. Introduction.

Вчитель: - Добрий день, шановні учні.

Вчитель англ. мови: – I’m glad to see you again. How are you?

P.- We are fine, thank you. How are you?

Вчитель англ. мови: - I’m fine, thank you. So, you can see many guests at our lesson, please, turn around and greet.

( Діти відповідають).

Вчитель англ. мови: -Take a sit. Let’s start our lesson.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Warm-up.

Вчитель англ. мови:-Today we have unusual lesson. The lesson of Art and English.

Вчитель: - Які види образотворчого мистецтва ви знаєте? (Живопис, графіка, скульптура, архітектура, декоративно- прикладне мистецтво).

Вчитель англ. мови:-Dear boys and girls! Today you’ll be work in group. The group which has a yellow flag.

Will be work independent, group has a green flag will be work with me and group has a

red flag will be work with Vira Oleksandrivna.

Вчитель:- Кожна група отримає завдання на картці, підготує відповідь за 20с, вибере доповідача, який дасть відповідь на поставлене питання і відшукає відповідь на картці англійською мовою, продемонструє картку та назве відповідь англійською.

К-1

- Що таке живопис?

( ЖИВОПИС - зображення на площині за допомогою фарб).

(Painting).

К-2

- Що таке графіка?

( ГРАФІКА – мистецтво зображення предметів лініями і штрихами).

(Graphic Art).


К-3

- Що таке декоративно-прикладне мистецтво?

( ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНЕ МИСТЕЦТВО – художньо виконані та оздоблені предмети побуту(одяг, посуд, меблі, килими).

(Decorative Art).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Main part. Vocabulary revision

Вчитель: - Сьогодні ми будемо працювати в одному із видів образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму – це СКУЛЬПТУРА, а саме людину в русі.

Вчитель англ. мови: - During our lesson we’ll be remember words which describe a man in move and parts of body.

ІV. Виклад нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.

- Скульптура виконується із твердих або пластичних матеріалів. Є два основних види скульптури: кругла (статуя, скульптурна група, бюст); рельєф (скульптурне зображення на площині). А рельєф буває різний. Якщо об'ємне зображення виступає злегка над площиною, то такий рельєф називається барельєф; якщо зображення виступає над площиною більше, ніж на половину свого об’єму – горельєф; контррельєф – в якому контури предмета вирізані на площині.

Скульптуру висікають з каменю, відливають з металу і гіпсу, вирізають з дерева, виліплюють з глини, пластиліну.

З-поміж різних форм скульптури добре відома статуетка, що належить до скульптури малих форм. Чимало людей полюбляє ці невеличкі за розміром твори скульптурного мистецтва і тому зберігають їх у своїх оселях.

Добре відомо, що скульптура ґрунтується не лише на відчутті зору, як живопис та графіка, а й на відчутті дотику. Так, скульптор може перевірити результати своєї роботи не тільки очима, але й дотиком рук. Іноді скульптор навіть може обходитись без допомоги очей.

Ось послухайте, діти, історію про зовсім сліпого скульптора, дуже талановиту українську жінку Ліну По, справжнє ім′я якої Поліна Горенштейн. Уважно роздивіться прекрасні скульптурні твори, що їх виліпила Ліна По.

2. Демонстрація репродукцій скульптурних робіт Ліни По (презентація).


3. Продовження бесіди.

Вчитель:- Як бачимо, у творчості Ліни По поєднані різні види мистецтва, де скульптура відтворює пластичність і граційність людського тіла.

А тепер настав час і вам спробувати свої сили у скульптурі. Для цього нам необхідно провести фізичну розминку.

V. Фізкультрозминка. Physical Activity.

Вчитель англ. мови:

1. To have some rest. Let’s start all together

Stand up, stand still

Hands up, hands down

Hands on hips sit down

Stand up

Bend left, bend right

Hands on hips sit down

Stand up stand still

But now you have to do some exercises for your hands

Your hands bend in elbow, your palm take each other

On 1-2 you must get hold your fingers with force

2. Your palm open and you must get hold your fingers in fist with force.

3. Your hands before your body and you must massage your every fingers.

Do it with force.

Shake with your hands. Hands up, hands down, bend left, bend right, stand still, sit down.


«Пластилінова» гімнастика.

Вправа 1.

Вихідне положення: руки зігнуті у ліктях, лікті розведені в сторони, долоні захоплюють одна одну навкіс. Далі на рахунок «1-2» здійснюється стискання долонь із спрямуванням силового напруження «від плечей».

Вправа 2.

Вихідне положення: руки зігнуті у ліктях, лікті в низу, кисті рук розкриті. Далі на рахунок «3-4» ритмічно стискати кисті рук в кулаки. Сила спрямовується «від ліктя».

Вправа 3.

Вихідне положення: руки з розігнутими ліктями витягнені попереду тулуба. Далі на рахунок «5-6» здійснюється сильне прогладжування великими пальцями кожної руки всіх інших ( ніби у руках щось ретельно розтирається). Сила іде «від кисті» кожної руки.

Вправа 4.

Вихідне положення: руки зігнуті в ліктях, лікті внизу. Долоні розташовані паралельно одна одній. Далі на рахунок «7-8» сильне прогладжування лівої долоні правою ( від кінчиків пальців до зап'ястка) в напрямку «вниз-вгору». Сила знову спрямовується « від плеча», але тепер задіяні більшість м'язів на руках.

VІ. Завдання образотворчої діяльності учнів.

Вчитель. Ось основні завдання, що ви їх маєте виконати на цьому уроці:

  1. Уважно роздивіться виготовлені скульптури з пластиліну. Співставте пропорційність людських постатей, щодо основних пропорцій фігури людини з таблицею.

  2. Обміркуйте, які рухи нададуть вашій майбутній скульптурній роботі найбільшої пластичності і виразності.

  3. Виліпіть способом «нарощування» або «витягування деталей» з цілого фігуру людини в русі. Найголовнішим у вашій роботі має бути відтворення пластики рухів людини та основних пропорцій її тіла.

V. Поетапне виконання роботи вчителем.

Вчитель. Фігуру людини в русі можна ліпити змішаним способом: голову, тулуб і ноги – з одного шматка, а руки, одяг і аксесуари – з другого. Шматок пластиліну розкачайте до потрібної довжини і ширини. Стекою намітьте місце розташування і розміри голови, тулуба і ніг. Нижню частину шматка пластиліну поділіть на дві частини (для ніг). Потім виліплюємо руки і приєднуємо до тулуба. Коли робота буде завершена, готову скульптуру помістіть на дощечку. Оцініть свою роботу.

Успіхів вам у цій творчій роботі!

VІІ. Практична самостійна образотворча діяльність учнів. Group work.

( В процесі диференційованої самостійної образотворчої діяльності вчителі стимулюють творчу активність дітей, індивідуально консультують та емоційно підтримують їх).


Dialogue.

  • What are you doing?

  • What are you going to do?

  • What is this? What is that?

  • Is it a boy or a girl?

  • Is it a head ( a leg, a hand, a body….)

  • Let’s wear your…..

  • What colour of plasticine do you have to use?


Гімнастика для очей.



( Продовження виконання роботи.)


VІІІ. Підсумок уроку. Summarizing.

1. Підведення підсумків уроку:

- загальна оцінка уроку;

- організація демонстрування учнівських робіт, що були виліплені на уроці.

Вчитель англ. мови: - Dear friends! Today you’ve done a lot of work. You’ve worked hard and well.

Thanks.

- What did you do? Did you like this? At home write down the names of body and Art.

The lesson is over. Good bye.

2. Визначення завдання по підготовці до наступного уроку.

3. Проголошення уроку завершеним.









9



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!